Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: wojteks »

Jeżeli masz gwarancję to odeślij na naprawę, jeżeli nie to elektrośmieci.
Nie pomagam na PW!
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rombane22 »

Witam chciałbym podzielić się swoją uwagą zmieniłem softa w B315s-22 w wydaje mi sie prosty sposób do zmiany potrzebny kabelek usb i rj45 :gwiazdki:
programy:
putty, huaweii toolbox 08a, dcunlocker, multicast_upgrade_tool sterowniki mobile partner23 - ja mam wersje 23.
odpalamy mobile partner niech sie zainstaluje oprogramowanie wraz ze sterownikami usb i postepujemy nastepnie: :facepalm:

łączymy kabelkiem rj45 odpalamy program toolbox wpisujemy adres ip rutera i connect:
po połączeniu przechodzimy do zakładki api configuration i szukamy:
/api/device/mode

w okienku write to api( wpisujemy):
<request>
<mode>2</mode>
</request>
poczym klikamy write directly to api
potwierdzamy --- w zakładce debug sprawdzamy czy dana komenda zakończyła się "ok"


nastepnie odpalamy putty wpisujemy adres ip ruterka port :23 na telnet i klikamy open
w puty komendy
ati -enter wyświetli aattii nie przejmować się tym
ati -enter wyświetli aattii nie przejmować się tym
at^sfm=1 -enter -=- aatt^^ssffmm==11 tak bedzie wszystkie wasze komendy wyswietlac
at^reset - enter -------jak wykona restart odłanczamy zasilacz
wprowadzamy do karty sieciowej lan statyczny adres ip :
192.168.1.2 bramka domyslna
255.255.255.0 maska
192.168.1.1 ruter
----------------------------------------------------------------------------
odpalamy program multicast_upgrade_tool
ustawiamy na nasza kartę sieciową lan
w file path ustawiamy nasz firmware jaki chcemy wgrac - po czym startujemy
podpinamy zasilacz i czekamy do momentu odpalenia routera
w miedzy czasie odezwie sie program putty o błędzie potwierdzamy albo i nie
czekamy po pewnym czasie zapali sie na ruterze niebieska dioda trybu sieciowego i ostania kreska zasięgu
nastepnie niebieska dioda trybu sieciowego i dwie ostatnie kreski zasięgu
po pewnym czasie zielona dioda trybu sieciowego i pierwsza i ustatnia kreska zasięgu.
wyłanczamy multicast_upgrade_tool odpinamy rj45


łączymy kabelkiem usb ruter - - komp

czekamy aż nam wyszuka sterowników z mobile partner dla pewności można sprawdzić czy są porty com zainstalowane. menadżerze urządzeń
odpalamy dcunlocker klikamy na lupe i czekamy aż nasz b315 zostanie wykryty.
w tym samym miejscu gdzie zostały wyświetlone informacje o naszym ruterze wpisujemy komendy::


at^sfm=0 - enter
at^reset - enter

ruter zrestartuje się po czym odpali na nowym firmware dla świetego spokoju można przywrócić do ustawień fabrycznych.

W ten sposób zrobiłem już 4 ruterki b315s-22 z sieci three.ie wgrywając polski firmware plus śmiga fajnie mam nadzieje że komuś się przyda i że w miare zrozumiale opisałem pozdrawiam :hurra:
Rombanek
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rombane22 »

aha zauważyłem że po aktualizacji do 21.316.01.00.69 pojawiło się w ruterku Szerokość pasma WiFi: 20/40 MHZ
Rombanek
swagier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-16, 14:50

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: swagier »

Wielkie dzięki rombane2 właśnie udało mi się wgrać wszystko do b315s-22 z sieci T-Mobile
tylko ja zmieniłem na 21.311.05.01.1185 Trzeba tylko wyciąć zaślepki na gniazdach WAN i USB
Wygląda na to że b315s-22 z sieci T-Mobile nie jest wykastrowany jak to piszą na innych forach.
Nie testowałem jak działa łączność bo jestem w pracy i nie mam karty, ale wygląda na to że wszystko będzie OK,
USB działa, można postawić serwer SAMBA albo DLNA.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: onken »

Samym multicastem by nie weszlo ?? Mysle nad upgradem e5186 ale jestem pelen obaw...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rombane22 »

Podpinałem Pena i śmiga normalnie moje b315 to z three.ie wszystko śmiga - wydaje mi się że WI-fi poprawiło się,
ruterek jest na piętrze a zawsze na dole miałem straty conajmniej o 60% a teraz widzę że chodzi ładnie :)
a każda seria ruterów ma swoje reguły i luki także
jeszcze nie posiadam e5186 i nie bawiłem się tym .
Ale się zastanawiam nad zakupem :)
Rombanek
misiu15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-14, 11:00

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: misiu15 »

podpowie ktoś gdzie znajde firmware od cyfrowego polsatu? interesują mnie 3 ostatnie aktualizacje.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dzejk »

CF chyba dawał to samo co plus http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... ei-b315.cp czyli końcówka .69
tu masz inne https://www.mediafire.com/folder/8l0y26yys8nnh/b315
misiu15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-08-14, 11:00

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: misiu15 »

Dzięki za poradnik, wszystko działa elegancko :)
Natomiast mam pytanko - po aktualizacji na niebrandowany firmware
router pokazuje iż działa w roamingu(!), musiałem także włączyć w ustawieniach
roaming aby połączył z internetem. Rozumiem że po prostu nie ogarnia lokalizacji
i mam sie tym nie przejmować ta?
I drugie pytanie: czy mogę bez problemu zaktualizować router z poziomu strony,
czy pobierze mi takie samo (niebrandowane) nowsze firmware?
diodalodz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-30, 19:11

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: diodalodz »

Udało się komuś zrobić taki temat z ruterem Orange ? Mój przy próbie wgrania softu świeci na niebiesko, rusza wysyłanie pakietów z Multicast i tak doczekałem do 5 prób, potem ruter się resetuje i zapala się status na czerwono.
rombanek22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-28, 08:42

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rombanek22 »

Kolego misiu15 po zmianie firmware bedzie pobieral nowsze takie na jaki został przestawiony.
A co do roamingu u siebie nie zauwarzylem takiej sytuacji a jaki firmware wgrywałeś pozdrawiam
wester
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-10-04, 19:17

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: wester »

Mam B315 Plus/Polsat
Chciałem wgrać 1185 metoda z pierwszej strony (uznałem ją za bezpieczniejszą). Niestety mój router nie przechodzi w tryb sieciowy (nie pokazuje się zielona dioda) Próbowałem parę godzin. Ściągałem ponownie firmware z innej strony i upgrade tool z innego źródła. Wyłączałem wszystkie zabezpieczenia. Pc Windows 10.
Następnie powtórzyłem całą procedurę na lapku z Win7. Ten sam rezultat.
Objaw jest taki, że po naciśnięciu start i włączeniu sprzętu zapala się na niebiesko dioda sieciowa jest tak dłuższy czas następnie na moment na biało- dosłownie 3 sek. potem następuje restart i zapala się na czerwono plus dwie ostatnie kreski sygnałowe - później już nic się nie dzieje przez ok. 20 minut ( dłużej nie czekałem).

Ma ktoś jakieś wytłumaczenie?
Z góry dziękuję.
Caporeira
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: Internet

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: Caporeira »

Panowie, mam ten sam router z T-Mobile, ale nie z polskiej dystrybucji.
Oprogramowanie to porażka, nawet nie ma listy podłączonych urządzeń po LANie ani nie można ustawić na sztywno IP w DHCP (chyba że jest to gdzieś ukryte).

Czy jest tutaj np DMZ abym mógł wszystko przekierować na własny router i na nim wszystko skonfigurować ?

Huawei b315s-22 z softem w Wersji oprogramowania modemu: 21.311.06.02.55 i Wersji interfejsu www: 17.100.09.00.03 (bez USB)
rosomak1
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2015-09-10, 19:38

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rosomak1 »

Witam Wszystkich, mam takie pytanie: jaki jest soft w routerach z Orange?
atikus123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-29, 12:55

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: atikus123 »

21.311.05.03.1185 - Orange
rosomak1
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2015-09-10, 19:38

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rosomak1 »

Witam,
Dzisiaj odebrałem B315s z orange z nowym softem 21.316.01.00.1185
Pozdrawiam
adamsvip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-29, 21:13

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: adamsvip »

Witam,
kupiłem w plusie internet z tym routerem, wersja oprogramowania 21.316.01.00.69, mam pytanie:
Dane połączenia są ok? Mam słaby download: http://www.speedtest.net/my-result/5837793178

RSRQ: -12dB
RSRP: -95dBm
RSSI: -63dBm
SINR: 15dB
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: blogger »

Sprawdź o innej porze, wyglada na mocno obciążony BTS.
adamsvip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-29, 21:13

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: adamsvip »

blogger pisze:Sprawdź o innej porze, wyglada na mocno obciążony BTS.
Dzięki za szybką odpowiedź, a dane połączenia są ok? W mojej miejscowości (Żnin) są 3 stacje bts, około 18 byłem przejechać się po mieście z routerem podłączonym w aucie i kiedy u mnie w domu był net około 2-4 mb, to przy jednej antenie był 12-20, a na drugiej antenie dochodziło do 40 mb, trzeciej najbliżej mnie nie sprawdzałem, sprawdziłem przed chwilą znowu prędkości: http://www.speedtest.net/my-result/5837851060

Można przełączyć się samemu na inna stację bts? Posiadam sam router bez dodatkowych anten.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dzejk »

Porównaj nr nadajnika (cell-id), jeśli jest inny niż Twój, a nadajniki są w różnych kierunkach, to możesz próbować anteną kierunkową wymusić połączenie z tym mniej obciążonym.
Dziś byłem u znajomej, która również łyknęła bajeczkę plusa o szybkim internecie i wynik był równie mizerny - 1,2/8,5 Mb/s. Oczywiście wcisnęli jej dwr-118 + huawei e3372 z zapewnieniem, że może zwrócić w ciągu 14 dni. Umowa podpisana w salonie, więc pewnie ściema.
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: blogger »

Może zwrócić ale dla bezpieczeństwa bym nie czekał do ostatniego dnia. Zapłaci tylko opłatę aktywacyjną.
jjacks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-30, 01:35

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: jjacks »

swagier pisze:Wielkie dzięki rombane2 właśnie udało mi się wgrać wszystko do b315s-22 z sieci T-Mobile
tylko ja zmieniłem na 21.311.05.01.1185 Trzeba tylko wyciąć zaślepki na gniazdach WAN i USB
Wygląda na to że b315s-22 z sieci T-Mobile nie jest wykastrowany jak to piszą na innych forach.
Nie testowałem jak działa łączność bo jestem w pracy i nie mam karty, ale wygląda na to że wszystko będzie OK,
USB działa, można postawić serwer SAMBA albo DLNA.
cześć czy wszystko działa stabilnie? mam też modem z tmobile i powoli zaczynają przeszkadzać ograniczenia w sofcie - z drugiej strony modem jest stabilny i zastanawiam się czy jest sens poprawiać coś co działa
swagier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-16, 14:50

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: swagier »

Urządzenie u mnie działa tylko jako modem podłączony bezprzewodowo do routera. Mam publiczny IP i potrzebowałem DMZ żeby przekierować porty do routera dlatego nowy soft. Co do stabilności to nie bardzo, problem jest z przełączaniem zakresów, u mnie jest DC HSPA+ ale czasami przełączy się na EDGE i już nie wróci na DC HSPA pomaga tylko restart. Może ktoś ma pomysł jak się pozbyć problemu. Może inny soft?
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: barek16 »

Próbowałeś w E5186ToolBox zmienić network mode na "3G only" ?
rob4
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-11-30, 11:31

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rob4 »

Powiedzcie koledzy, czy B315 z Orange jest zawsze wersją bez simlocka i po wgraniu niebrandowanego firmware będzie działał stabilnie zarówno w połączeniu LTE jak i nadawaniu WiFi? I czy w razie potrzeby da sie do niego podłączyć antenę zewnętrzną LTE (czy we są aktywne i nie zablokowane)? Router planuję używać do LTE w Play na kartę lub RBM. Pytam, bo znajduje tu informacje o wgrywaniu tego firmware do egzemplarzy pochodzących z Plusa lub Playa.
adamsvip
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2016-11-29, 21:13

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: adamsvip »

Możecie polecić jakąś tanią antenę kierunkową? Odległość jakieś 2-3 km w linii prostej, widać nadajnik. Chodzi tylko o to żeby odebrać sygnał z tej anteny BTS.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dzejk »

na jaką częstotliwość ?
rob4
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2016-11-30, 11:31

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rob4 »

Brak odpowiedzi na moje pytanie o simlock w B315 z Orange wygląda jakby niektórym zależało na nierozpowszechnianiu tej informacji. Wiem, że ludzie mają wersje z Orange fabrycznie bez simlocka a niektórzy twierdza, że dostali nawet egzemplarze z niebrandowanym firmware, ale czy dotyczy to każdego B315 z Orange?
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: barek16 »

Nie przyszło Ci do głowy że wersje z Orange są jeszcze na tyle mało popularne na forum, że nikt nie chce ryzykować kłamstwa pisząc że na 100% jest tak czy tak ? Te z których opisami i zrzutami toolboxa ja się spotkałem nie miały simlocka i wszystkie miały firmware z końcówka 1185 czyli bez brandu PL (Huawei Polska). Było natomiast już kilka osób na forum, z wersją z Orange lub T-Mobile, którym Toolbox ani LTEWatch nie chciały odczytać parametrów sygnału ani wybierać pasm.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: krystianb »

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że często pierwsza dostawa danego modelu telefonu do orange simlocka nie ma, przy routerach może być podobnie. Nie wyrabiają się na czas z przygotowaniem softu i pierwsze idą z fabrycznym. A potem kolejne już schodzą z zepsutym oprogramowaniem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ