Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KacperCL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-18, 14:27
Lokalizacja: Świat

Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: KacperCL »

Witam.

Od kilku dni borykam się z problemem w kilku grach (BF3, BF4, CoD MW3) na konsoli PS3.
Mam podpiętą konsolę do routera Edimax LT6408N (tak, ten kiepski router, ale nie w tym rzecz), a do routera podpięty jest modem Huawei E3276.

Operator to Orange, prepaid (na studiach wolałbym się nie bawić w długoterminowe lojalki)

Sęk w tym, że w konsoli mam NAT typ 3, powyższe gry sieciowe nie działają, lecz na PC Battlefield 4 jakoś działa i można grać.
Mam ustawione statyczne IP na konsolę, przekierowane odpowiednie porty z w/w gier, bawiłem się nawet w DMZ, lecz dalej mam NAT typ 3. Wiele gier sieciowych, chociażby GTA Online czy Call of Duty Modern Warfare 1/2 działa (mimo, że dwie ostatnie gry zgłaszają problem z NATem, to mogę grać).

Wyczytałem, że problemem może być brak aktywowanego VPNa u operatora, a podobno jest to usługa dostępna tylko dla tych co mają abonament.

Stąd pytanie: czy mogę wykorzystać VPNy spoza Orange? Mam tu na myśli posiadane serwery VPS jak i chociażby inne rozwiązania komercyjne (czy jak się to zwało, podobne do Nord VPN, ale z możliwością ustawienia w routerze). Czy się da tak w ogóle, czy może lepiej poprosić ładnie konsultantów w Orange, czy może nastawić się na brak możliwości gry na tym internecie na konsoli?

//EDIT: Dodam jeszcze, że próbowałem podłączyć modem pod komputer PC i udostępniać internet z karty sieciowej po kablu, z wyłączonym firewallem. Robiłem tak, gdyż 5,6 lat temu miałem tak ustawioną konsolę Xbox 360 i internet od Plusa. Problemów z grą sieciową w wyżej wymienione gry nie było. Oczywiście teraz w 2020 roku, dalej NAT 3 i niemożność zalogowania się do tych 3 gier.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: onken »

Musisz użyć VPS i OpenVPN z publicznym adresem.
Do tego router który VPN obsłuży
Tylko pamiętaj że to wygeneruje dodatkowe opoznienie ( czyli sporo zwiększy ping ) co w grach ma spore znaczenie.
Albo użyj karty abonamentowej np z Polsatu ( Plus ), ale to i tak koszt ponad 40 zł

Albo jeśli starczy Ci 10 GB ( np do samego grania ) mogę Ci załatwić kartę z Orange z publicznym IP ale to koszt około 33 zł miesięcznie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacperCL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-18, 14:27
Lokalizacja: Świat

Re: Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: KacperCL »

A jak mam abonament w Plusie (tutaj mam telefon w abonamencie) to czy jest jakaś usługa, albo ustawienia APNu, które będą zbliżone do Orangowego VPNu?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: onken »

Tak, jest opcja publicznego adresu w Plusie (przy abonamencie)
Za 6.10 zł za zmienny adres publiczny.
Zadzwoń do nich i aktywuj, musisz też wtedy zmienić nazwę APN w modemie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacperCL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-18, 14:27
Lokalizacja: Świat

Re: Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: KacperCL »

To będę się kontaktował z Plusem, aby włączyć usługę publicznego IP w abonamencie na telefon. Do gry sieciowej nie trzeba zbytnio dużego transferu więc bym już udostępniał internet z telefonu.

A może jednak są jakieś startery na rynku, które udostępniają publiczne IP?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: onken »

Nie, tylko oferty na abonament.
Lub na czas nieokreślony w sieci otvarta.
Co do Plusa, sprawdź czy ta opcja nie jest wyłącznie w ofertach internetowych

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KacperCL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-06-18, 14:27
Lokalizacja: Świat

Re: Internet Orange na kartę a NAT 3 w PS3

Post autor: KacperCL »

No cóż, dzięki, najwyżej na konsoli nie będę grał w Battlefielda 4 (na komputerze chodzi aż miło na tym samym internecie).
ODPOWIEDZ