WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

Witam wszystkich!
Jak wiadomo w ramach usługi każdy użytkownik otrzymuje 100mb/mies na przeglądanie stron wap wirtualnej polski (w tym np. sprawdzanie poczty czy tez pobieranie plików mp3 i wideo).
Wczoraj odkopałem starter :hurra: , włożyłem do telefonu (na początek sagem) i zacząłem działać. Skonfigurowałem profil do wapu zgodnie z parametrami na stronie i ... jest :) Strona główna mini.wp.pl się załadowała, sprawdziłem jeszcze jakiś link i tak na wszelki wypadek rzuciłem okiem na stan konta. Ku mojemu zdziwieniu z konta została pobrana opłata za jeden pakiet :zdziwko: Po wielu perturbacjach z konfiguracją (głownie chodziło o porty do proxy) nie udało mi się doprowadzić do sytuacji w której przeglądanie mini.wp.pl było w 100% za free, zawsze coś się naliczało i jednocześnie podczas tych prób mój limit stopniał do 95mb :/ Cóż, starter był darmowy więc kasy specjalnie nie żal, zwłaszcza że sagem też ma swoje humory które coraz mniej mnie śmieszą ;)
Postanowiłem zatem użyć bardziej popularnego sprzętu, na warsztat trafiła matołrola v3xx, konfiguracja wpisana, odpalam główną stronę, sprawdzam ... minus 6gr :dobani: Ręce, nogi i inne czułki opadają...

W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobną historię i jeśli tak to jakie jest jej rozwiązanie?

Dla porządku dodam, że nie interweniowałem jeszcze w boku wpmobi (weekend), bo kiedyś już miałem z nimi "przyjemność" i zdaję sobie sprawę że tam mało co jest proste...

Z góry dziękuję za odzew...

spiro

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-22, 21:42 ]
Poprawa pisowni.

edit: dziękuję za przeniesienie tematu. (spiro)
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 15:21 przez spiro, łącznie zmieniany 2 razy.
electro spiro contra zanzarra
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: WPmobi - nie pobiera z pakietu 100MB

Post autor: temp333 »

Tez tak kiedys mialem. Po paru dniach sam przestal sciagac kase z konta :) Tak poza tym WPmobi idzie do likwidacji, wiec dlugo sie nie nacieszysz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: zDaleKi »

spiro pisze:Postanowiłem zatem użyć bardziej popularnego sprzętu, na warsztat trafiła matołrola v3xx, konfiguracja wpisana, odpalam główną stronę, sprawdzam ... minus 6gr
Ja to testowałem zawsze przy zerowym stanie konta i działało. Wtedy nie mogło nic ściągać, bo nie miało z czego. Nie powiem Ci jak jest przy jakiejś kwocie na stronie, bo nie sprawdzałem nigdy tego.
Nie wiem też, czy będę miał okazję to sprawdzić, bo z uwagi na pogłoski o końcu WPmobi chyba nie będę już go doładowywał.
Teraz na testy pójdzie Play ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

Dzięki za odpowiedzi;
temp333 pisze:Tez tak kiedys mialem. Po paru dniach sam przestal sciagac kase z konta
Nie pozostaje chyba mi nic innego niż odczekać jeszcze ze dwa-trzy dni i może "samo się naprawi". Dziś kontaktowałem się z obsługą w tej sprawie ... no comments :dobani: ale jutro też spróbuję :cfaniak:
BliSki pisze: Ja to testowałem zawsze przy zerowym stanie konta i działało.
A pamiętasz może ile upłynęło czasu od aktywacji? (biorąc pod uwagę to co napisał temp333 to może być istotne)

btw, nasze trzy osoby to 0,3% bazy wszystkich użytkowników wpmobi... i to w jednym miejscu :super:
electro spiro contra zanzarra
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: zDaleKi »

spiro pisze:A pamiętasz może ile upłynęło czasu od aktywacji?
Aktywacji karty SIM? Bo jeżeli o to pytasz to od aktywacji upłynęło wtedy ponad miesiąc na 100%. A jeżeli pytasz o coś innego, to czekam na doprecyzowanie ;)
spiro pisze:nasze trzy osoby to 0,3% bazy wszystkich użytkowników wpmobi...
Jak tu napisze ja.michal, to będzie 0,4% (bo chyba ma jeszcze SIMa) ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze:Jak tu napisze ja.michal, to będzie 0,4% (bo chyba ma jeszcze SIMa) ;)
Jest. ;) Niedoładowany, ale jest. W portfelu ze złotówkami się wala. ;) Z resztą jak Play i Heyah. :cfaniak:
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

BliSki pisze:Aktywacji karty SIM? Bo jeżeli o to pytasz to od aktywacji upłynęło wtedy ponad miesiąc na 100%.
właśnie takiej informacji oczekiwałem, dziękuję.

@ja.michal - jeszcze parę osób i stworzymy lobby wpmobi ;) a może nawet i Grupę Trzymającą WPmobi :zdrowko:

A wracając do prozy życia to dniu dzisiejszym nadal pobiera z konta :/
Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz: otóż na sagemie w opcjach profilu jest pozycja "protokół" - do wyboru jest wtp i http. Jeśli wybiorę wtp to ZAWSZE mi pobiera opłatę, a jak http to samo wejście na mini.wp.pl jest naogół bezpłatne (ale też często pobierana jest opłata, nie zauważyłem reguły) natomiast za przeglądanie innych podstron wp.pl płacę...

Dam znać jak to się skończy... bo aż sam jestem ciekaw wymyśli dział techniczny mobiego...
electro spiro contra zanzarra
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: Jo_gurt »

spiro pisze:Grupę Trzymającą WPmobi
...W Portfelu ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: zDaleKi »

spiro pisze:Jeśli wybiorę wtp to ZAWSZE mi pobiera opłatę, a jak http to samo wejście na mini.wp.pl jest naogół bezpłatne
Wybierz zatem http. I potestuj ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

BliSki pisze:Wybierz zatem http. I potestuj
juz to zrobiłem ... i po kolejnych próbach na razie mam dość ... już play jest lepszy bo każde wejście na playnet ZAWSZE jest darmowe ;)
electro spiro contra zanzarra
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

Reklamacja rozpatruje się już prawie 3 tygodnie więc lada dzień powinienem dostać odpowiedź.

Pojawia się pytanie: czy technicy wpmobi będa potrafili tak ustawić moje konto żeby nie pobierało należności za przeglądanie mini.wp.pl?
Tak sobie też ostatnio pomyślałem, że przyczyną moich kłopotów jest rodzaj karty- korzystam ze startera neowpmobi i być może stąd cały ten cyrk... hmmm...

Zobaczymy co odpowie mi orange.
electro spiro contra zanzarra
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: temp333 »

spiro pisze:. już play jest lepszy bo każde wejście na playnet ZAWSZE jest darmowe
Jest jeden problem w playnet - tam absolutnie nic nie ma. Ta darmowa strona moglaby nie istniec, a i tak nikt nie zauwazylby roznicy :) Ostatnio kupilem Play Fresh i moze nawet bym sie przerzucil z Mobilkinga dla ciekawej strony pokroju m.wp.pl, ale jak to zobaczylem to normalny szok. Nie rozumiem po co komu ta stronka.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

a propos przenoszenia numeru (mnp), mamy pierwszego operatora który zrezygnował z opłaty za tę usługę. I uwaga - nie jest to play ale...
"Usługa przeniesienia przydzielonego numeru z sieci WPmobi do innej sieci komórkowej w Polsce podlega opłacie w wysokości 0 zł. WPmobi, w rozumieniu niniejszego Cennika, oznacza sieć WPmobi w Polsce, której operatorem jest Wirtualna Polska S.A. Cennik wchodzi w życie z dniem 21 kwietnia 2009 r."
http://wpmobi.pl/regulamin.html
electro spiro contra zanzarra
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: ja.michal »

Czyli WPmobi upadło.
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

Nie może upaść - co z moją reklamacją??? ;)
chyba napisze do UKE (znowu) :/
electro spiro contra zanzarra
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: ja.michal »

spiro, przenoś numer póki możesz. ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: krystianb »

W play dostanie 60zł za przeniesienie...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: ja.michal »

Czyli 60zł za free. ;)
Dzwoniłem z tym pytaniem do Playa i potwierdzili. Każdy numer przeniesiony z innej sieci nić Play ma ten bonusik. ;)
Awatar użytkownika
spiro
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-22, 20:35
Lokalizacja: warshaffka

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: spiro »

tia, a od 29/04/2009 został "uzupełniony" regulamin MNP i pakiet 3*20pln jeśli nie będzie wykorzystany to przepada jak pozostałe na koniec 3 miesiąca - mimo to oferta playa i tak jest bardzo dobra :)

...i chyba już się nie doczekam odpowiedzi na moją reklamację...
electro spiro contra zanzarra
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: WPmobi - pobiera z pakietu 100MB i z konta

Post autor: ja.michal »

spiro, nie wydzwonisz i nie wysmsujesz 20zł w miesiąc? ;)
ODPOWIEDZ