Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

pimosz pisze: Największa liczba użytkowników internetu prze GSM korzysta z tego programu (FF - przyp) druga jest opera!
Może i najwięcej ludzi tego używa, nie znaczy to jednak, że jest najszybsze.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: kemott1 »

Szadzik pisze:Może i najwięcej ludzi tego używa, nie znaczy to jednak, że jest najszybsze.
To jaka przeglądarka jest szybsza :?: :wink:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

kemott1 pisze: To jaka przeglądarka jest szybsza :?: :wink:
A widziałeś co napisałem powyżej. Po stuningowaniu FF Opera nadal była szybsza o 1s. Sprawdzane na kilku stronach nie zapisanych w cacheu żadnej z przeglądarek. W Operze nie mam żadnych rozszerzeń, nic sama przeglądarka. Skoro FF jest wolnijeszy o 1s nawet po tuningu, to jak dla mnie Opera zdecydowanie jest lepsza.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Najszybsza przeglądarka to taka, która ma włączony styl użytkownika, czyli własne,lokalne tło i czcionkę, GIFy ustawione statycznie oraz wyłączony FLASH.

Tak ustawiona przeglądarka nie traci nić na swojej funkcjonalności.

Jedyne, co odróżnia Firefoxa od innych przeglądarek to Pipeline - czyli wczytywanie kolejnych linków do cache w trakcie bezczynności (np. czytania zawartości, podczas, gdy w tle pobiera się automatycznie zawartość kolejnych linków)
Te same możliwości bardzo szczegółowego tuningu ma większość przeglądarek opartych na Gecko (Seamonkey, Mozilla, Netscape, Kameleon, Firebird)

Naprawdę polecam Operę, jeżeli nie w trybie tekstowym to chociaż z wyłączonym tłem i Fleszem. W końcu, gdy zajdzie potrzeba zawsze można szybko przełączyć się do trybu autorskiego. W wersji 7.5x była to kombinacja ctrl+g.

Pewnych rzeczy się nie przeskoczy i wcale nie zależą od przeglądarki. Jedyne pole manewru to ograniczenie wczytywania zbędnych elementów formatowania HTML strony przy zachowaniu jej pełnej funkcjonalności oraz wtyczek. To naprawdę sporo daje a tylko minimalnie psuje wygląd danej strony.
laker
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2005-12-28, 20:48

TrafficCompressor

Post autor: laker »

A ja troche z innej beczki, po zainstalowaniu TrafficCompressora wysypal mi sie BearShare nie wiedziec czemu, po prostu pochodzi troche, wykonuje niepoprawna operacje i musi zostac zamkniety, po odinstalowaniu Traffica problem znikl. Dziwne, no chyba ze to normalne ?
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Na razie smiga:)
A jestli chodzi o przegladarki: OPERA RZADZI!!!! 8)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Jak Opera rządzi to napiszcie test z obrazkami tej przeglądarki!

Jak siedzę na allegro w operze to jak zmieniam stronie to zawsze się logo i obrazki moje allegro itd ładują odnowa, a przecież powinny być w pamięci podręcznej! Firefox nie ma z tym problemów i allegro działa super.


PS.

Opera była moją pierwszą przeglądarką i to co pociąga ludzi do tego programu to bajerki typu ładnie podświetlane guziczki :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Jaco »

Ja używam IE a od czasu do czasu Mozilla Firefox Opera no nie wiem.IE i Mozilla Firefox dość szybko przełączają się strony.Dla mnie Opera odpada. Za wolna i dziwna w obsłudze.
Pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Ja Opery używam dość rzadko chyba, że akurat pracuję na Grafpup Linux, gdzie Opera jest "zintegrowana" z systemem.

Opera ma jeszcze parę rzadko wykorzystywanych zalet:
pełne skalowanie stron, wraz z obrazkami - ctrl + kółko myszy oraz nawigację kombinacją przycisków myszy: Lewy+prawy - wczytaj następny link/zdjęcie, prawy+lewy - wstecz.

Jest też nawigacja głosowa, lecz tej funkcji nigdy nie udało mi się rozgryźć.

Co jeszcze można w Operze usprawnić ??

Bardzo wygodna opcja. Nie musimy potem wpisywać w pasku adres całego adresu. Wystarczy sam tytuł np. bez-kabli. WWW oraz PL samo się doda a gdy nie znajdzie spróbuje z kolejnymi sufiksami w kolejnościjak niżej:
Obrazek

Tu warto także pokombinować:

Obrazek

Czasem przydaje się proxy. Adres ogólnodostępny dla wszystkich. Działa z netem komórkowym. Kiedyś po wpisaniu go internet sporo przyspieszał. Obecnie nie widzę żadnej różnicy w szybkości, zyskujemy jednak ukrycie własnego IP. Wszędzie będziemy identyfikowani jako xxx.icm.edu.pl. Można go też wpisać w GG, Tlenie itp. Nikt nie będzie widział naszego prawdziwego IP.

Obrazek

Pozostałe fotki w 800x600 (po kliknięciu na miniaturkę).

Strona Onet.pl w trybie użytkownika. Brzydko wygląda ale sporo szybciej się strony wczytują na gorszych łączach:

Obrazek

Strona Onet.pl w trybie "nostalgia" - autorzy Opery w hołdzie Commodore 64:

Obrazek

Opera jako klient Usenetu (grupy dyskusyjne). Tu akurat binaria (grupy, na których przesyła się pliki). Mało kto wie, że w Usenecie są przesyłane też filmy, gry, programy, mp3 jest tego cała masa:

Obrazek

Opera jako przeglądarka WAP (WAP 2.0):

Obrazek
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

pimosz pisze:Jak Opera rządzi to napiszcie test z obrazkami tej przeglądarki!

Jak siedzę na allegro w operze to jak zmieniam stronie to zawsze się logo i obrazki moje allegro itd ładują odnowa, a przecież powinny być w pamięci podręcznej! Firefox nie ma z tym problemów i allegro działa super.
Nie wiem jak skonfigurowałeś przeglądarkę, ale u mnie wczytuje to wszystko z pamięci.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
dormario
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2005-12-15, 21:59

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: dormario »

raptou pisze: Bardzo wygodna opcja. Nie musimy potem wpisywać w pasku adres całego adresu. Wystarczy sam tytuł np. bez-kabli. WWW oraz PL samo się doda a gdy nie znajdzie spróbuje z kolejnymi sufiksami w kolejnościjak niżej:
Firefox też tak ma.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

nIE CHCĘ ZAPESZYĆ, ALE JAK NA RAZIE Z TRAFFIC COMPRESSORA JESTEM ZADOWOLONY. 8) peace 8)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

eclipse pisze:nIE CHCĘ ZAPESZYĆ, ALE JAK NA RAZIE Z TRAFFIC COMPRESSORA JESTEM ZADOWOLONY. 8) peace 8)
Błagam nie krzycz, bo aż oczy bolą.
Back to the Future ;)
Q_bA1
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-05-16, 00:45

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Q_bA1 »

Wcześniej używałem ff, about:config i można coś poprawić, teraz opera, ale naebawem zainstaluje ff bo rzeczywiście allegro to porażka... Ale opera przekonuje do siebie przyjaźnie zintegrowaną pocztą, dla mnie to duży plus, ale jak na łącze typu gprs to tylko ff :)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

dormario pisze:
Firefox też tak ma.
Nie tylko.
Tak ma niemal każda przeglądarka i w każdej da się ustawić niemal to samo. Wbrew pozorom na co dzień używam niemal wyłącznie Konkuerora a nie Opery. W sumie to też Gecko, choć nie do końca kompatybilne z całą resztą rodziny.
Opera stała się zakładnikiem własnych możliwości. Mało komu jest potrzebny tak wypasiony kombajn. Mnie także. Lubię jednak pogrzebać w każdej przeglądarce.
Z najbardziej udanych przeglądarek jakie męczyłem jest jeszcze SlimBrowser na silniku IE. Też ma parę fajnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zapisania linków do stron z zaszytymi w nich loginami i hasłami. Jedno kliknęcie i jesteśmy zalogowani. Pozwala także na zdefiniowanie kilku adresów proxy i przełączanie się między nimi, np. w zależności od tego, które w danym momencie lepiej działa.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Ja tam jadę na Operze i dobrze mi z tym> W sumie fajny jest też AvantBrowser. Nie wiem why, ale jakoś nie lubie ff.Mam wrażenie, że jest wolniejszy od OPERY. 8) PEACE 8)

EDIT: Widzę, ż kolega (raptou) jedzie na Linuxie. Ja też chciałem, ale nie mogę w nim neta założyć i zrezygnowałem. PEACE

Przestań w końcu pisać jeden post pod drugim!
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

A co myślisz o CD linux PL?
Ostatnio zmieniony 2006-05-31, 17:27 przez pimosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Selvis »

eclipse pisze:Widzę, ż kolega (raptou) jedzie na Linuxie. Ja też chciałem, ale nie mogę w nim neta założyć i zrezygnowałem.
A to przecież takie proste...
A efekt końcowy (korzystanie z netu komórkowego pod Linuksem) naprawdę może mile zaskoczyć.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Potwierdzam. To zupełnie inna jakość.
Sporo nerwów mnie to kosztowało ale już niemal całkowicie zrezygnowałem z Windows. Od roku - wyłącznie Linux (zapasowo surowy Windows ME na drugim dysku ale prawie już nie ma potrzeby go uruchamiać). Jaki spokój ! Jak sam czegoś nie popsuję lub nie doczytam to system działa bez zarzutu. Warto było trochę się pomęczyć z migracją. Jeżeli chodzi o korzystanie z internetu to Linux daje niesamowity komfort nie tyle prędkości, co stabilności i - mimo wszystko - bezpieczeństwa. Żeby zaraz nie było dyskusji o wyższośći jednego systemu nad drugim to powiem, że warto poznać oba a potem samodzielnie podjąć decyzję. Ani obecne wersje Windows nie są znów takie najgorsze, ani Linux nie jest znów taki rewelacyjny, jak go opisują. W moim przypadku zalety Linuxa przewyższają jego wady i zalety Windows. I wcale nie jestem jakiś "zaawansowany". Raczej mój poziom wiedzy określam jako "samodzielny użytkownik".
Tak się już do niego przyzwyczaiłem, że cały czas mam w dokumentach obok dowodu osobistego płytkę-wizytówkę 50 MB z dystrybucją DSL i gdziekolwiek jestem pracuję na własnym systemie.

Jak się ktoś chce pobawić i porównać proponuję dystrybucje LiveCD. Nie wymagają instalacji i w calości pracują z CD lub RAMu.

Najłatwiejsze do opanowania:
Linux Edu-CD 0.5.1 (chyba nie ma łatwiejszego Linuksa po polsku)
DSL (Damn Small Linux) - 50 MB ale w pełni funkcjonalny Debian
Grafpup - Nie wymaga instalacji. Startuje z płyty, działa z RAMu, zapisuje wszystko w pliku (plikupartycji) na FAT32, który w każdej chwili łatwo skasować. Niewiarygodnie szybki. Domyślny klient poczty i przeglądarka to Opera 8.50.
GeexBox, MoviX - minidystrybucje niemal wyłącznie do oglądania filmów i zdjęć we wszelkich formatach.

Sorry za OT. Jak dyskusja pójdzie w tym kierunku to zawsze można przenieść do nowego tematu. Każde miejsce jest dobre na promowanie legalnego i za darmo a nie każdy wie, ze nie trzeba od razu robić rewolucji w partycjach, żeby zapoznać się Linuksem. Im więcej użytkowników, tym większa siła nacisku, aby producenci sprzętu robili także sterowniki pod ten system a nie tylko po Windows.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Też bym chciał się trochę pobawić pingwinem, ale jak mi modemu (SE gc75) nie wykrywa, to trudno. Już mi cierpliwości zaczyna brakować, żeby dalej próbować. Ale to materiał nie na ten temat. 8) PEACE 8)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Linux bez internetu raczej nie ma sensu.

Spróbuj poszukać jakiegoś info o tym modemie i internecie na zagranicznych stronach. Może gdzieś juz ten problem został rozwiązany albo są już do niego sterowniki pod Linuxa.

Drugim rozwiązaniem jest odkurzenie jakiegoś starego komputera, zainstalowania Windows i zrobienie z niego serwera. I tak można zrobić. będzie to trochę przerośnięty router :lol:
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Sorry wszystkich:( Mój modem to SE GC79, a nie 75. :( 8) PEACE 8) :(
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

`

Post autor: tomek34 »

zainstalowałem tcompressor`a i ciagle pokazuje mi "busy server" ?????
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: tomek34 »

TomekŁódź pisze:Ale ustawiłeś w opcjach zawansowanych ręcznie ilość połączen na serwer większą.

załadowalem tcompressor i ciagle pokazuje mi "server buzy" ????
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Panky »

etranger pisze:[...] Kolega zapomnial tylko wspomniec ze traffic czasem daje zero netu, dziala bardzo dobrze noca[...]
Jak widac TrafficCompressor dziala dobrze w nocy kiedy malo ludzi jest na serwerach. Dopiero go zainstalowalem, ale przetestuje go dokladnie w nocy.

Cyu
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: tomek34 »

nie jak ale ja po sciaganiu tych wszystkich ulepszaczy ,kurde złapałem sie SPYWAREs na 100%
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

@tomek34 - przeredaguj swojego posta używając znaków przestankowych, bo jedynie domyślać się można o co Ci chodzi.
Back to the Future ;)
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: ikonka »

Otwórz stronę konfiguracji Firefoxa: w pasku adresu wpisz „about:config” i wciśnij Enter. Na stronie ukażą się setki linijek zawierających ustawienia. Nas interesuje tylko kilka z nich.

Ale co znaczy strona konfiguracji? kiedy otwieram przeglądarke i wpisuję about config pojawia się tylko informacja błąd strony. Podpowiedzcie proszę.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

ikonka pisze: Ale co znaczy strona konfiguracji? kiedy otwieram przeglądarke i wpisuję about config pojawia się tylko informacja błąd strony. Podpowiedzcie proszę.
Masz wpisać about:config nie zapominając o dwukropku. Jeśli używasz opery lub firefoxa to na pewno zadziała.
Back to the Future ;)
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: ikonka »

Dzięki za szybką odpowiedź
ODPOWIEDZ