Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Ja tam jadę na Operze i dobrze mi z tym> W sumie fajny jest też AvantBrowser. Nie wiem why, ale jakoś nie lubie ff.Mam wrażenie, że jest wolniejszy od OPERY. 8) PEACE 8)

EDIT: Widzę, ż kolega (raptou) jedzie na Linuxie. Ja też chciałem, ale nie mogę w nim neta założyć i zrezygnowałem. PEACE

Przestań w końcu pisać jeden post pod drugim!
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

A co myślisz o CD linux PL?
Ostatnio zmieniony 2006-05-31, 17:27 przez pimosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Selvis »

eclipse pisze:Widzę, ż kolega (raptou) jedzie na Linuxie. Ja też chciałem, ale nie mogę w nim neta założyć i zrezygnowałem.
A to przecież takie proste...
A efekt końcowy (korzystanie z netu komórkowego pod Linuksem) naprawdę może mile zaskoczyć.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Potwierdzam. To zupełnie inna jakość.
Sporo nerwów mnie to kosztowało ale już niemal całkowicie zrezygnowałem z Windows. Od roku - wyłącznie Linux (zapasowo surowy Windows ME na drugim dysku ale prawie już nie ma potrzeby go uruchamiać). Jaki spokój ! Jak sam czegoś nie popsuję lub nie doczytam to system działa bez zarzutu. Warto było trochę się pomęczyć z migracją. Jeżeli chodzi o korzystanie z internetu to Linux daje niesamowity komfort nie tyle prędkości, co stabilności i - mimo wszystko - bezpieczeństwa. Żeby zaraz nie było dyskusji o wyższośći jednego systemu nad drugim to powiem, że warto poznać oba a potem samodzielnie podjąć decyzję. Ani obecne wersje Windows nie są znów takie najgorsze, ani Linux nie jest znów taki rewelacyjny, jak go opisują. W moim przypadku zalety Linuxa przewyższają jego wady i zalety Windows. I wcale nie jestem jakiś "zaawansowany". Raczej mój poziom wiedzy określam jako "samodzielny użytkownik".
Tak się już do niego przyzwyczaiłem, że cały czas mam w dokumentach obok dowodu osobistego płytkę-wizytówkę 50 MB z dystrybucją DSL i gdziekolwiek jestem pracuję na własnym systemie.

Jak się ktoś chce pobawić i porównać proponuję dystrybucje LiveCD. Nie wymagają instalacji i w calości pracują z CD lub RAMu.

Najłatwiejsze do opanowania:
Linux Edu-CD 0.5.1 (chyba nie ma łatwiejszego Linuksa po polsku)
DSL (Damn Small Linux) - 50 MB ale w pełni funkcjonalny Debian
Grafpup - Nie wymaga instalacji. Startuje z płyty, działa z RAMu, zapisuje wszystko w pliku (plikupartycji) na FAT32, który w każdej chwili łatwo skasować. Niewiarygodnie szybki. Domyślny klient poczty i przeglądarka to Opera 8.50.
GeexBox, MoviX - minidystrybucje niemal wyłącznie do oglądania filmów i zdjęć we wszelkich formatach.

Sorry za OT. Jak dyskusja pójdzie w tym kierunku to zawsze można przenieść do nowego tematu. Każde miejsce jest dobre na promowanie legalnego i za darmo a nie każdy wie, ze nie trzeba od razu robić rewolucji w partycjach, żeby zapoznać się Linuksem. Im więcej użytkowników, tym większa siła nacisku, aby producenci sprzętu robili także sterowniki pod ten system a nie tylko po Windows.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Też bym chciał się trochę pobawić pingwinem, ale jak mi modemu (SE gc75) nie wykrywa, to trudno. Już mi cierpliwości zaczyna brakować, żeby dalej próbować. Ale to materiał nie na ten temat. 8) PEACE 8)
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: raptou »

Linux bez internetu raczej nie ma sensu.

Spróbuj poszukać jakiegoś info o tym modemie i internecie na zagranicznych stronach. Może gdzieś juz ten problem został rozwiązany albo są już do niego sterowniki pod Linuxa.

Drugim rozwiązaniem jest odkurzenie jakiegoś starego komputera, zainstalowania Windows i zrobienie z niego serwera. I tak można zrobić. będzie to trochę przerośnięty router :lol:
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: eclipse »

Sorry wszystkich:( Mój modem to SE GC79, a nie 75. :( 8) PEACE 8) :(
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

`

Post autor: tomek34 »

zainstalowałem tcompressor`a i ciagle pokazuje mi "busy server" ?????
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: tomek34 »

TomekŁódź pisze:Ale ustawiłeś w opcjach zawansowanych ręcznie ilość połączen na serwer większą.

załadowalem tcompressor i ciagle pokazuje mi "server buzy" ????
Panky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-11, 18:02
Lokalizacja: M?kowarsko

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Panky »

etranger pisze:[...] Kolega zapomnial tylko wspomniec ze traffic czasem daje zero netu, dziala bardzo dobrze noca[...]
Jak widac TrafficCompressor dziala dobrze w nocy kiedy malo ludzi jest na serwerach. Dopiero go zainstalowalem, ale przetestuje go dokladnie w nocy.

Cyu
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile....

http://www.wfm.fe.pl/
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: tomek34 »

nie jak ale ja po sciaganiu tych wszystkich ulepszaczy ,kurde złapałem sie SPYWAREs na 100%
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

@tomek34 - przeredaguj swojego posta używając znaków przestankowych, bo jedynie domyślać się można o co Ci chodzi.
Back to the Future ;)
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: ikonka »

Otwórz stronę konfiguracji Firefoxa: w pasku adresu wpisz „about:config” i wciśnij Enter. Na stronie ukażą się setki linijek zawierających ustawienia. Nas interesuje tylko kilka z nich.

Ale co znaczy strona konfiguracji? kiedy otwieram przeglądarke i wpisuję about config pojawia się tylko informacja błąd strony. Podpowiedzcie proszę.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Szadzik »

ikonka pisze: Ale co znaczy strona konfiguracji? kiedy otwieram przeglądarke i wpisuję about config pojawia się tylko informacja błąd strony. Podpowiedzcie proszę.
Masz wpisać about:config nie zapominając o dwukropku. Jeśli używasz opery lub firefoxa to na pewno zadziała.
Back to the Future ;)
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: ikonka »

Dzięki za szybką odpowiedź
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: ikonka »

FashGot - nie wykryto managera pobierania.. czy powinnam mieć zainstalowany jakiś program, który będzie z tym kompatybilny??
usttawiłam wszystko jak na forum pokazano... czyli strony będą sie ładowac bez obrazków, tak? hmmm czasem jednak obrazki sa konieczne...no na pewno nie sa konieczne reklamy skaczące drażniące...przy okazji jak poradzić sobie z banerem w gg??
przepraszam jeśli me pytania są infantylne, ale jestem laikiem w tych kwestiach.
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: vegas »

ikonka pisze:FashGot - nie wykryto managera pobierania.. czy powinnam mieć zainstalowany jakiś program, który będzie z tym kompatybilny??
Tak potrzebny jest jakiś manager pobierania obsługiwany przez FlashGot.
...przy okazji jak poradzić sobie z banerem w gg??
Wyślij PW z mailem to coś poradzę.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: hubert »

Chcialbym dorzucic tutaj swoje trzy grosze w kwestii optymalizacji polaczenia przez komorke.
Otoz jezeli jestesmy posiadaczami systemow WINXP lub WIN2000, możemy zastosowac pewna sztuczke, polegajaca na modyfikacji pewnego pliku systemowego, mieszczacego sie w katalogu: c:\windows\system32\drivers\etc.
Plik ten nosi nazwe "hosts".
Za kazdym razem wpisujac w przegladarce adres strony, komputer najpierw konsultuje sie z tym plikiem ,zeby zobaczyc, czy aby nie ma w nim przetlumaczonej nazwy symbolicznej, typu: www.wp.pl , na jej odpowiednik numeryczny typu: 212.77.100.101, i jezeli jej nie znajdzie, to wtedy odpytuje serwer DNS.
Stad: http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.zip
pobieramy zmodyfikowany plik hosts, z dodana potezna baza adresow komputerow serwujacych reklamy, spyware, adware, trojany, i bog wie co jeszcze.
Wypakowujemy zbior z archiwum i kopiujemy w podane wyzej miejsce, oczywiscie przed ta operacja polecam zrobic kopie nadpisywanego pliku.
Teraz kiedy przegladarka, podczas ladowania
tresci strony, sprobuje np. pobrac reklame z jednego z serwisow ja udostepniajacych, zostanie przekierowana do komputera lokalnego dzieki odpowiedniemu wpisowi w wyzej wymienionym zbiorze. A poniewaz komputer lokalny nic nie serwuje, wiec browser skoczy do nastepnego pobieranego linku itd. itd.
Rozwiazanie to polecam w szczegolnosci uzytkownikom korzystajacym z Simdaty, gdzie kazdy kilobajt jest na wage zlota.
Wiecej szczegolow tutaj: http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.htm
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Curunir »

Ikonka, na bannery w gg to ciasteczka są ;) ale kolego Ci pewnie już wysłał. Tylko po co się męczyć z taką kobyłą jak gg która czasem nawet z 20mega ramu wessa? :/ Polecam UniCom'a - super komunikator, IMHO, o wiele lepszy , stabilniejszy od gg i zajmuje ok 3mb ram max :D
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

inna kwestia

Post autor: ikonka »

you may be a victim of software counterfeiting.... taka informacja towarzyszy mi przy każdym starcie systemu win xp. W zainstalowanych aktualizacjach nie mozna tej właśnie jednej usunąć. Poradźcie co zrobić bez przeinstalowywania systemu. wiem że tutaj inne tematy, ale może poradzicie gdzie szukać informacji???
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Curunir »

Oj ciężko będzie bez reinstalacji... to specjalne narzędzie microsoft'u do wałapywania piratów - jedyne co mogę poradzić to reinstalacja systemu zanim Bill do drzwi zapuka i wyłączenie aktualizacji automatycznych/ przestawienie na ręczne.

Na idg.pl ,w dziale download jest łatka która eleminuje raportowanie o "legalności" systemu do microshitu ale nie likwiduje wkurzających napisów.

ps. Widać, że koleżanka niezupełnie legalny system ma :) Nieładnie... :P
Ostatnio zmieniony 2006-06-28, 23:15 przez Curunir, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: vegas »

ps. Widać, że koleżanka niezupełnie legalny system ma Smile Nieładnie... Razz
No właśnie nie ładnie.. :wink:

Traffic compressor mam juz 2 dzień i sprawuje się całkiem nieźle.
Znacie może jakieś inne tego typu programy.
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Curunir »

Testowałem jeszcze dwa które sprawują się naprawdę genialnie ale niestety są płatne: NetZero HiSpeed i popularny w Europie Onspeed - ceny abonamentu co prawda nie powalają ale jednak są :(

Szczególy na:
http://www.buildwebsite4u.com/articles/ ... tors.shtml

Urqel, a jak Ci tc chodzi w dzień? Mi niespecjalnie, tj. dłużej się stronki ładują... wieczorem i w nocy jest ok.
Awatar użytkownika
vegas
Stały użytkownik forum
Posty: 148
Rejestracja: 2006-06-05, 22:22

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: vegas »

Ogólnie to może być, ale czasem musze trochę poczekać na połączenie z serverem (głównie w dzień). Pewnie po fazie testów Traffic compressor będzie płatny :?
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Curunir »

Racja. Na początku tak samo było z OnSpeed'em :( Tylko ten drugi jest sympatyczniejszy... łączymy się bez problemu i stronki wczytują się z prędkością na poziomie Opery Mini z komórek.
W tc mam czasami takie jakby zastoje w przesyłaniu danych - pewnie przeciążone serwery mają :/
ikonka
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-06-27, 09:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: ikonka »

jestem niepocieszona koniecznością wymiany systemu :(, a jeszcze bardziej faktem takim, że zastosowałam się do wzkazówek, a jednak strony wcale nie ładują się szybciej.. jak znaleźć przyczynę??mam simdatę i bt więc sami rozumiecie jakie to wszystko istotne jest.

???
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: hubert »

Wczoraj zainstalowałem tego Traffic compressor'a,
no i jestem pod wrażeniem, przciętnie zaoszczędzam jakieś 40% na odebranych danych!
secam
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-23, 18:01
Lokalizacja: Katowice

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: secam »

Witam!
O linuxie było już w tym temacie, ale tylko żeby go użyć. :)
Ja mam natomiast pytanie: jak 'przyspieszyć' pod linuxem?
Mam takie (zapewne) subiektywne wrażenie że pod linuxem
połączenie działa duuużo wolniej, nie widziałem transferów
na poziomie ~20kB, a w XP często się mi to zdarza.
Może jakieś parametry ppp trzeba 'podstroić'?
secam
Awatar użytkownika
Curunir
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2006-06-20, 17:56
Lokalizacja: Przytoczna

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Curunir »

Mi chodzi szybko nawet bez zmiany parametrów czegokolwiek - co najmniej tak samo szybko jak pod Win XP. Może zależy od dystrybucji jak ją standardowo skonfigurowali.
Internet is my world, Unix is my home, Bimmer is my ride.
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

super programik

Post autor: sus »

z ciekawosci zainstalowalem TrafficCompressor i jestem pod wrazeniem dzialanie teraz iPlusa,strony otwieraja sie szybciej,poczta rowniez ,srednio zaoszczedza jakies 30% danych na przegladaniu stron i poczcie,polecam do przetestowania.
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
ODPOWIEDZ