Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Jarek1233
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2006-03-20, 20:19

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Jarek1233 »

Onspeed jest najlepszy,choć drogi.Ale można testować przez 7 dni za darmo rejestrując się na adres email,a przecież można mieć ich kilka :D
Comander GPRS Bydgoszcz
MIG
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-04-12, 10:47

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: MIG »

Coś takiego znalazłem na forum Satmax autor-Jacekko

"Nie każdy wie że windows ogranicza każdemu 20% przepustowości połączenia sieciowego przez co odczczuwamy trochę gorszą jakość działania internetu te 20% to rezerwa na systemowa wymiane plikow (update itp).
Wyłączamy to poprzez następujący sposób:
Start / Uruchom wpisujemy "gpedit.msc", wchodzimy w konfigurację komputera, następnie szablony administracyjne, sieć, harmonogram pakietów QoS, i teraz to co nas interesuja:
ogranicz rezerwowalną przepustowość - klikamy dwa razy, i ustawiamy limit na 0%.
Teraz już tylko apply i.... tylko patrzeć jak pingi spadają.
Nie dziala u wszystkich i mozna tylko to zrobic na XP profesional na home edit nie dziala"
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: sus »

MIG pisze:Coś takiego znalazłem na forum Satmax autor-Jacekko

"Nie każdy wie że windows ogranicza każdemu 20% przepustowości połączenia sieciowego przez co odczczuwamy trochę gorszą jakość działania internetu te 20% to rezerwa na systemowa wymiane plikow (update itp).
Wyłączamy to poprzez następujący sposób:
Start / Uruchom wpisujemy "gpedit.msc", wchodzimy w konfigurację komputera, następnie szablony administracyjne, sieć, harmonogram pakietów QoS, i teraz to co nas interesuja:
ogranicz rezerwowalną przepustowość - klikamy dwa razy, i ustawiamy limit na 0%.
Teraz już tylko apply i.... tylko patrzeć jak pingi spadają.
Nie dziala u wszystkich i mozna tylko to zrobic na XP profesional na home edit nie dziala"
Na XP Profesional SP2 dziala i rzeczywiscie jest ustawione na 20%,ustawilem na 0% i zobaczymy co z tego bedzie.
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Ustawienia MIGa nie zwiększają transferu, niestety :?
Quoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-10, 06:27

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Quoss »

Witam

Od ponad tygodnia jestem użytkownikiem Blue Connect. Niestety, nie miałem żadnej alternatywy bo musiałem wyprowadzić się na na dość konkretne wygwizdowo, gdzie nawet Tepsa niespecjalnie dochodzi. Działało "toto" słabo - przy transferze pliku ze stron www ok 5 kb/s, w porywach nawet 6, więc prawdę mówiąc ciężko było się przestawić kiedy "na zmarnowanie" poszedł net w kablówce (256 kB). Wczoraj po południu zainstalowałem programik TuneUp Utilities 2004 (był jakiś czas temu na CD Komputer Świat) aby wyczyścić bałagan na dyskach i znalazłem tam opcję optymalizacji internetu. Zrobiłem ją i ku mojej radości okazało się, że to rzeczywiście pomogło. W tej chwili ściągająć pliczek ze strony WWW transfer nie schodzi poniżej 14 kb czyli prawie tyle ile fabryka działa. Tak więc polecam ten programik i mam nadzieję że Wam to pomoże.

Pozdrawiam
[/url]
MIG
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2006-04-12, 10:47

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: MIG »

Czy ktoś z was próbował program "cFosSpeed" jest on płatny,ale można go testować przez 30 dni za darmo. Jeśli testowaliście ten program to prosze o wasze opinie na jego temat
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: kacos »

Jesli chodzi o najszybsza przegladarke, jest nia K-Meleon. Rownie szybki, na silniku Gecko jest Flock, przegladarka, ktorej uzywam i wam polecam. Co to programow przyspieszajacych internet Cfos jest slaby, nic nie pomaga. Dobry jest wspomniany wczesniej Tweakmaster. Ma ktos moze do niego seriala? Do wersji 2.6? Pozdrawiam.
axl-2005
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-05, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: axl-2005 »

pimosz pisze: Cytat przycięty przez Moderatora ->BliSki - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!
A była tu zacytowana całość razem z obrazkami itd... razem chyba z 400 linii

witam mam pytanko czy może się orientujesz jak długo poprawnie (chyba :) )zainstalowany program tcompressor ma czekać na połączenie z serwerem?
mam go od godziny i nic! czy jestem za niecierpliwy?
pozdrawiam michał
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: kacos »

axl-2005 pisze:witam mam pytanko czy może się orientujesz jak długo poprawnie (chyba :) )zainstalowany program tcompressor ma czekać na połączenie z serwerem?
mam go od godziny i nic! czy jestem za niecierpliwy?
pozdrawiam michał
Nie. Serwery traffic compressora sa po prostu tak zapchane. Pracuja nad tym, w kolejnych wersjach ma sie to zmienic, nie trzeba bedzie tyle czekac. Pozdrawiam.
maciusiek610
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-07-17, 11:54

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: maciusiek610 »

nowa opera 9.02 ma funkcje podobną do tej (info na stronie opery)

5. Remove It Permanently
RiP (Remove it Permanently) daje możliwośc zaznaczenia i usunięcia ze strony internetowej dowolnej pozycji.
i rzeczywiście mi opera chodzi szybiej niz FF.
obecnie jestem w anglli i korzystam z orange Pay&Go (1 Funt za 24 godz) nielimitowany dostep do neta ;-)
middling
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-03-03, 09:13
Lokalizacja: Praszka

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: middling »

Ok, sam temat jest już dość stary, od tamtego czasu powychodziły nowe wersje programów, między innymi FF 2.0, czy ktoś z bardziej obeznany wie co najlepiej, i jak zrobić z tą przeglądarką żeby osiągnąć jak najlepsze efekty?
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Otwórz stronę konfiguracji Firefoxa: w pasku adresu wpisz „about:config” i wciśnij Enter.

Na stronie ukażą się setki linijek zawierających ustawienia. Nas interesuje tylko kilka z nich.

(podpowiedź: aby szybciej znaleźć linie która nas interesuje wpisz kilka pierwszych liter danego tekstu). Kliknij dwukrotnie na podaną linię, dzięki czemu wartość zostanie zmieniona na Prawda („True”).

1.
Zwiększamy liczbę przesyłanych pakietów.
Znajdź linię network.http.pipelining i zmień wartość na True .

2.
Następnie zwiększamy maksymalną liczbę przesyłanych pakietów (pipelining).
Znajdź linię: network.http.pipelining.maxrequests i kliknij dwukrotnie.
W okienku, które wyskoczyło zmień wartość z 4 (lub 8 ) na 100 (ja mam 40).
Teraz twoja przeglądarka będzie pobierała 100 pakietów na raz, zamiast 4 (lub 8 )!

3.
Na koniec kliknij prawym przyciskiem gdziekolwiek w oknie i wybierz Dodaj ustawienia typu->Liczba całkowita (Integer) . Nazwij tą linię:“nglayout.initialpaint.delay
i ustaw jej wartość na „0”.
(Liczba ta oznacza długość czasu jaką przeglądarka czeka zanim przystąpi do „obrabiania” informacji, którą otrzymało).

4.
network.http.proxy.pipelining -> true

browser.cache.check_doc_frequency -> 0

browser.cache.disk.enable -> true


:arrow:
kacos
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-08-02, 23:59

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: kacos »

Albo po prostu zainstalowac Fasterfoksa :)
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

kacos pisze:Albo po prostu zainstalowac Fasterfoksa :)

Nie polecam :!: Lepiej zrobić to ręcznie :wink:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

pimosz pisze:Nie polecam
Czemu nie polecasz??
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Wtyczka na "Turbo" daje kopa tylko na 3,4 sekundy a potem łącze wysiada (GPRS) a moje ustawienia przyspieszają na podstawowej konfiguracji i nie zabiera pamięci jak FSFox. Polecam przetestować Przeglądanie z wtyczką i bez wtyczki a z moimi ustawieniami :wink:
diego
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-11-13, 18:34
Lokalizacja: Komorów /k. Warszawy

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: diego »

Quoss pisze: ... TuneUp Utilities 2004 (był jakiś czas temu na CD Komputer Świat) aby wyczyścić bałagan na dyskach i znalazłem tam opcję optymalizacji internetu... Zrobiłem ją i ku mojej radości okazało się, że to rzeczywiście pomogło.[...]
Ten program TuneUp Utilities 2004 poprawia naprawde osiągi internetu szczególnie przy współpracy z programem OptiNet naprawde polecam, bo dzięki Quoss'owi gram w mohaa przez comandera
dzieki Quoss :D

--
Poprawa cytowania
Moderator (BliSki)
iPlus Modem USB Comander EDGE
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: pimosz »

Polecam program

FireTune

Podkręca on Firefoxa na maxa :shock: Polecam :idea:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Szybsze otwieranie stron w Operze.

Post autor: Darecky »

Kupiłem dzisiaj drugi nr czasopisma Next i znalazłem poradę na przyspieszenie otwierania stron w Operze. Jeszcze tego nie sprawdzałem, ponieważ używam Firefoxa, ale na mój rozum powinno działać:
W Operze dzieki sprawdzaniu stanu historii przechowywanej przez przeglądarkę możesz szybciej otwierać strony WWW.
Aby przyspieszyć pracę z Operą, otwórz stronę about:config. Nastepnie znajdź obszar Cache, a w nim dwa pola: Check Expiry History oraz Chceck Expiry Load. Domyślnie przypisane im wartości zmień na 1. Na koniec ponownie zapisz konfigurację, klikając na przycisk Zapisz i na OK. Aby zmiany stały się aktywne, ponownie uruchom przeglądarkę. Po modyfikacji wzrost prędkości otwierania stron zapisanych w pamięci może wynosić nawet 50%.
Nie wiedziałem, gdzie ten temat umieścić, a więc założyłem go w Hyde-Parku [wydawało mi się najlepszym miejscem]. Pozdrawiam. Postaram się to niedługo przetestować.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-02, 21:48 ]
Posta scalony :) jak poniżej.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-02, 21:51 ]
Ponieważ podobny temat jest w "Internet komórkowy - Pozostałe zagadnienia" to tam go scalam
karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: karol755 »

moja szybkość otwierania stron nie była zbyt szybka nawet po zastosowaniu sie do tych wszystkich rad z majstrowaniem przy mozzilii, instalowałem jakieś programy wspomagające i nie wiadomo co jeszcze, aż wreszcze postanowiłem sobie od tak ściagnąć OPERE włączyłem i .......
nie wiem jak to jest możliwe ale strony otwierają mi sie przynajmniej DWA RAZY szybciej PRZYNAJMNIEJ, jest fajniejsza graficznie a i tak potrzebuje mniej RAM niż fmozzilla, samo okno otwiera sie o niebo szybciej, i nie wiem również jak to możliwe ale jestem teraz wstanie normalnie oglądać filmiki na youtubie co przedtem było poprostu marzeniem nie do zrealizowania. Jeszcze nie przetestowałem całej przeglądarki bo podobna ma jeszcze menadzera do dowlandu wbudowanego i do torrentów. I to może wygląda jak krypto reklama ale naprawde jak ktoś ma problem z szybkością internetu komórkowego to tylko zainstalować OPERE.
taki mały przykład jeszcze na koniec
w mozzilli www.ogame.pl otwierało mi sie ok 10 do nawet 40 s
w OPERZE ta sama strona w 2-3 sekundy
obejrzenie 3 minutowego filmiku na youtubie trwało na mozzilli ok 20 min :/
w OPERZE 4 min (bo czasem sie przytnie)
a dowland odkąd wywaliłem firefoxa nie spada poniżej 21 KB\s
mój internet to blueconnect EDGE 236Kb\s (full zasięg)
ja nie mam żadnych wątpliwości i wywalam mozzille firefox do kosza
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Corpose »

w mozzilli www.ogame.pl otwierało mi sie ok 10 do nawet 40 s
w OPERZE ta sama strona w 2-3 sekundy
Heh, a wiesz, że jak otworzysz stronę raz, to za drugim już się wczytuje szybciej? ;>

Ja też wiem, że Opera jest szybsza od Liska (Firefoxa), ale Firefox3 Beta jest szybszy od Safari. A jak wiadomo, Safari to najszybsza przeglądarka.
Chlebem się nie najesz, gdy się z drugim nie podzielisz!
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: norbert486 »

Mam onspeed i rewelacja duża oszczędność nawet do 50% danyc, 7 dni testu a potem trza płacić ok 150zeta na rok...
e50+iplus=180kb/s
Corpose
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 268
Rejestracja: 2007-11-26, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Corpose »

Odradzam instalacji Fasterfoxa, ponieważ psuje on przeglądarke i mogą wystąpić błędy w przeglądaniu stron. Nie ładują się także wszystkie obrazki...

Dlaczego? Fasterfox zmienia konfigurację Firefoxa. Jeśli go usuniemy - niestety ustawienia zostają.

Polecam reinstalacje Firefoxa w razie potrzebny odinstalowania Fasterfoxa.

A tak na temat:
Fasterfox w cale nie pomaga, a jeśli myślisz, że tak - może zainstalowałeś go i wydało Ci się, że lepiej działa, gdy była ładna pogoda i net lepiej śmigał.
Chlebem się nie najesz, gdy się z drugim nie podzielisz!
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: mar_kow »

norbert486 pisze:Mam onspeed i rewelacja duża oszczędność nawet do 50% danyc, 7 dni testu a potem trza płacić ok 150zeta na rok...
Przetestuję w wolnym czasie. A z tym płaceniem... ;) Z tego co się dowiedziałem program korzysta z poniższych serwerów proxy ładując tam dane które są kompresowane i przesyłane do naszego kompa. Tutaj podlegają dekompresji za pomocą onspeed. Nie wszystkie dane są kompresowane, tylko wybiórczo: flash, pliki tekstowe i parę innych. Problem (lub nie problem ;)) w znalezieniu "witaminki" na działanie programiku...

"server Port 7000 IP
helium.onspeed.com 212.100.243.192

lithium.onspeed.com 212.100.250.207
beryllium.onspeed.com 212.100.250.208
boron.onspeed.com 212.100.250.209

nitrogen.onspeed.com 212.100.250.212
oxygen.onspeed.com 212.100.250.213
fluorine.onspeed.com 212.100.250.214
neon.onspeed.com 212.100.250.215
magnesium.onspeed.com 212.100.250.216
aluminium.onspeed.com 212.100.250.217
silicon.onspeed.com 212.100.250.218

sulphur.onspeed.com 212.100.250.225
phosphorus.onspeed.com 212.100.250.226

coyote.onspeed.com 72.3.137.83
lb2.onspeed.com 72.3.137.84

calcium.onspeed.com 83.138.136.90
scandium.onspeed.com 83.138.136.91
titanium.onspeed.com 83.138.136.92

argon.onspeed.com 83.138.189.75"
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: norbert486 »

Może ktoś jeszcze testował onspeed, i chce się podzielić wrażeniami.Ach te witaminy ciągle mi ich brak :-),,,,help
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
haker-76
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-13, 06:21
Lokalizacja: Polska

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: haker-76 »

Dolaczam sie do prosby w sprawie witaminki ps. program testuje i naprawde jest godny polecenia,jak na razie nie mam do niego zadnych zastrzezen :ok:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez haker-76, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

Panowie, to już drugi wątek o tym. A tu (czyli na tym forum) o "witaminkach" nie rozmawiamy :nienie:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Gigu?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-17, 12:56
Lokalizacja: korytków

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: Gigu? »

Nie rozumiem nic z tego znaczy nie wiem jak otworzyc stronke konfiguracji prosze o odp

[ Dodano: 2008-02-17, 17:34 ]
Jak wejść w tą strone konfiguracji firefox mozna troche dokladniej za odpowiedz dam pomogl
<podpis usuni?ty przez administratora. Tu nie wymuszamy nadawania punktów!!!>
maselko
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-01-15, 20:50
Lokalizacja: Marki

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: maselko »

ojoj. Tam jak wpisujesz adres strony to wpisz about:config
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyśpieszanie internetu komórkowego!

Post autor: zDaleKi »

I to wpisuje sie w polu adresu strony, czyli tam gdzie normalnie adres strony WWW.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ