Statyczne DNSy zabronione w Orange 2G?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
acek
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-11-08, 15:09
Lokalizacja: /home/acek

Statyczne DNSy zabronione w Orange 2G?

Post autor: acek »

W tym temacie użytkownik KrissTofferr napisał: "[...]w ORANGE 2G zabronione są statyczne DNSy.".

Czy to oznacza, że korzystanie z OpenDNS i publicznych rekurencyjnych serwerów Google jest zabronione? Dobrze, że nie ma zakazu stosowania tła pulpitu innego niż dostarczone przez Orange. ;)

Ten zakaz konfigurowania DNSów jest związany z "optymalizacją" stron internetowych? Czy Orange nadal psuje obrazki, wstrzykuje skrypty i "podkrada" adresy z puli 1/8?

Gdzie szukać informacji na ten temat? Szybkie przeszukanie regulaminów nie pozwoliło na uzyskanie odpowiedzi.
values of β will give rise to dom! System operacyjny
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Statyczne DNSy zabronione w Orange 2G?

Post autor: Patryk »

Jak dla mnie to bzdura.
Kilka lat używałem Orange jako podstawowego dostępu do Internetu i zazwyczaj właśnie podawałem statyczne serwery DNS - problemów nie było żadnych - nikt się nie przyczepił a wszystkie usługi działały jak należy.

Z "kompresją" to teraz różnie bywa - na moich kartach OFnK raz działa, raz nie...
acek
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2011-11-08, 15:09
Lokalizacja: /home/acek

Re: Statyczne DNSy zabronione w Orange 2G?

Post autor: acek »

Dla mnie też bez sensu, ale byłem już świadkiem różnych absurdów i kolejny wcale by mnie nie zdziwił.
values of β will give rise to dom! System operacyjny
razor85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-05-13, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statyczne DNSy zabronione w Orange 2G?

Post autor: razor85 »

Ale zakładasz temat bez sprawdzenia czy rzeczywiście tak jest? Piszesz jakieś bzdury i robisz "sztuczny tłum" na forum. Na szybko ustawiłem statyczne dns'y zewnętrzne i działają bez zarzutu.
ODPOWIEDZ