LTE a Torrenty

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE a Torrenty

Post autor: wojteks »

stuf pisze:nie wiem czemu ale jak mam włączonego torrenta to żadna strona nie chce mi sie otworzyć.
Za dużo równocześnie otwieranych połączeń i już nie ma miejsca na przeglądarkę.
Nie pomagam na PW!
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Maciek764 »

U mnie tak się dzieje na domowym WiFi, strasznie wnerwiające. Ja nie chce wiedzieć jak działają te wspaniałe profesjonalne internety bezprzewodowe 2.4 i 5Ghz gdy ktoś zapuści na maksa uTorrenta... O dziwo na komórkowym nic takiego się nie dzieje.
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: LTE a Torrenty

Post autor: stuf »

Dzięki za pomoc ale już znalazłem rozwiązanie. Problem leży w antyvir`ze Eset NOD. Dla potomnych:
Rozwijamy drzewko po kolei:
-Advanced setup -> Web access protection -> HTTP -> Web browsers [tu odznaczamy całkowicie uTorrent] -> Active mode [także odznaczamy całkowicie uTorrent]
-Reset kompa

Dziękuję za uwagę :hyhy:
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Maciek764 »

Ja nie mam żadnego antywirusa a i tak leży ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE a Torrenty

Post autor: wojteks »

Maciek764 pisze:jak działają te wspaniałe profesjonalne internety bezprzewodowe 2.4 i 5Ghz gdy ktoś zapuści na maksa uTorrenta.
Radzą sobie odpowiednią konfiguracją routerów z ograniczaniem liczby połączeń na 1 usera. To samo można zrobić z poziomu torrenta (ograniczyć liczbę połączeń na sekundę i liczbę połączeń nawiązanych równocześnie).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: LTE a Torrenty

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:To się ktoś minął z prawdą, blokują wszystkie porty wchodzące, ruch może być nawiązywany tylko z wewnątrz (dotyczy standardowej usługi, przy wykupionym zmiennym cy stałym IP problemu nie ma, tam wszystko jest pootwierane)
Tak jest. Ale dla uściślenia niczego innego Plus nie blokuje. Jak znajdziesz seedy oraz peery i nawiąże z nimi połączenie, to p2p będzie lecieć pełną prędkością łączą. Tylko przy zablokowanych połączeniach z zewnątrz (a to blokuje Plus) odnajdywanie peerów jest utrudnione.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: LTE a Torrenty

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Jak znajdziesz seedy oraz peery i nawiąże z nimi połączenie, to p2p będzie lecieć pełną prędkością łączą.
Aż tak bardzo się p2p nie interesuję, kiedyś przy innych protokołach można było ograniczyć lub zablokować pobieranie przez userów którzy ograniczają pasmo czy jakoś tak.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Abster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-06-20, 22:40
Lokalizacja: Okolice Stolicy

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Abster »

Szkoda że nie informują przed podpisaniem umowy o blokowaniu portów. Zastanawiam się czy może to być powodem zerwania umowy bez ponoszenia kosztów kary umownej.
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: LTE a Torrenty

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam,

Nie wiem jak jest teraz ale jak siedziałem na Orange okolo 6-8 m-cy temu to potwierdzam że porty były blokowane i torrenty szły mozolnie, teraz mam Play i jest spokój (otwarte porty)czyli mordka ma kolor zielony i można spokojnie korzystać z pełnego zakresu łącza ;)

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2012-02-05, 21:28 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 21:27 przez sokoleokoo2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: LTE a Torrenty

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:kiedyś przy innych protokołach można było ograniczyć lub zablokować pobieranie przez userów którzy ograniczają pasmo czy jakoś tak.
W zasadzie dysponując dobrym sprzętem można ograniczyć każdy protokół jaki sprzęt umożliwia. P2P jest łatwe do zablokowania. Ale z doświadczenia wiem, że Plus nie ogranicza niczego :)
Abster pisze:Szkoda że nie informują przed podpisaniem umowy o blokowaniu portów.
Jeszcze raz. To nie są zablokowane porty. Zablokowany jest cały ruch przychodzący który jest zainicjowany z zewnątrz. Jeśli by Ci zablokowali porty to nic by Ci nie chodziło.
Abster pisze:Zastanawiam się czy może to być powodem zerwania umowy bez ponoszenia kosztów kary umownej.
Raczej nie. Ale Plus za 5zł/miesiąc oferuje w pełni routowalne (dostępne z zewnątrz) dynamiczne IP, a za 10zł (albo 15zł) nawet stałe.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE a Torrenty

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:Ale Plus
Podobno nie działa w LTE.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: LTE a Torrenty

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Podobno nie działa w LTE.
Czyli kiszka jak tak. Z drugiej strony w Plusie te LTE jest takie niedorobione. Sprawdzanie limitu nie działa, zewnętrzne IP też, ciekawe co jeszcze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Maciek764 »

Hmm weźmy np takiego uTorrenta. Jeżeli porty są nieblokowane, ale są niedostępne z zewnątrz to program będzie wyświetlał zielony znaczek. Jeżeli są zablokowane "z premedytacją" to będzie żółty albo czerwony. Więc generalnie komórkowcy powinni mieć zawsze na zielono....
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: LTE a Torrenty

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze:Więc generalnie komórkowcy powinni mieć zawsze na zielono....
Tak to prawda. Ja miałem zawsze na żółto. Tylko ja pisząc, że to nie jest sprawa blokowania portów miałem na myśli, że mechanizm jest inny. Jak masz zablokowany port przez ISP to komunikacja jest niemożliwa w obu kierunkach. A w internecie komórkowym jednak w kierunku do/z internetu komunikacja jest możliwa... Bo nie jest blokowany port jako port. A cała transmisja inicjowana z zewnątrz. Taka mała subtelna różnica. Ale jeśli ktoś chce uważać, że to są poblokowane porty niech tak uważa. W sumie to jest tylko kwestia konwencji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
stuf
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-04-08, 18:40
Lokalizacja: Sulejówek

Re: LTE a Torrenty

Post autor: stuf »

W/g mojej instrukcji ja mam zielony znaczek.. to jakaś czarna magia :D
Abster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-06-20, 22:40
Lokalizacja: Okolice Stolicy

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Abster »

W CP tej dolegliwości nie ma ( Bogatszy w doświadczenia brałby teraz CP a nie IPlusa - niestety skusił mnie podbieracz bez limitów i umowa na 24m ) W plusie qtorrent pokazuje zielone ale idzie jak krew z nosa na LTE :cry: inne programy pokazują od razu blokadę. Co do IP publicznego jutro włączę tą usługę i zobaczę czy na LTE rzeczywiście nie działa. Jeśli tak będzie jak mówili w dziale technicznym kupuje antenę hspa 900 i tam będę testował publiczne IP :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Jo_gurt »

YaHooo pisze: P2P jest łatwe do zablokowania.
Czy ja wiem czy takie łatwe? Port losowy, L7 już w zasadzie nie działa, a torrent potrafi być szyfrowany.
Maciek764 pisze:weźmy np takiego uTorrenta. Jeżeli porty są nieblokowane, ale są niedostępne z zewnątrz to program będzie wyświetlał zielony znaczek.
No właśnie nie. Zielony znaczek jest przy otwartym porcie nasłuchu, ewentualnie przy dobrych peerach DHT.
Ogólnie p2p się zrobiło dość skomplikowaną sprawą ;)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: LTE a Torrenty

Post autor: Maciek764 »

No właśnie nie. Zielony znaczek jest przy otwartym porcie nasłuchu.
No to czemu mam zarówno na kablu gdzie mam publiczne, stałe IP mam zielono jak i w sieciach komórkowych (Play, Orange sprawdzałem)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: LTE a Torrenty

Post autor: YaHooo »

Abster pisze:W plusie qtorrent pokazuje zielone ale idzie jak krew z nosa na LTE
No u mnie na HSDPA uTorrent po złapaniu dobrego peera potrafił wysycić na maxa łącze :) Rekordowo szło coś koło 5mbps.
Jo_gurt pisze:Czy ja wiem czy takie łatwe? Port losowy, L7 już w zasadzie nie działa, a torrent potrafi być szyfrowany.
Tak to prawda. W przypadku zaszyfrowania p2p nie da się go przyciąć. Ale myślałem, że można zablokować protokół bez względu na port na jakim działa...
Maciek764 pisze:w sieciach komórkowych (Play, Orange sprawdzałem)
Ja w Plusie przy standardowym IP nie miałem nigdy zielonego znaczna.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
gombej
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2012-03-03, 15:43
Lokalizacja: Skce

Re: LTE a Torrenty

Post autor: gombej »

Hehe ja mam w iplusie zewnętrzne ip wykupiłem sobie za 5 zł miesięcznie i czasem korzystam i jest faktycznie poprawa ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: LTE a Torrenty

Post autor: YaHooo »

gombej pisze:jest faktycznie poprawa ;)
W końcu co pełnoprawne zewnętrzne IP :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: LTE a Torrenty

Post autor: -niXon- »

Czy Play blokuje na LTE jakieś porty ? dla voip albo torrentów ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE a Torrenty

Post autor: wojteks »

Nic nie blokuje ale nie nie ma zewnętrznego IP (nawet nie da się wykupić odpowiedniej usługi) czyli z automatu nie da się na IP z Play połączyć co z automatu skutkuje zablokowanymi portami (VoIP, torrent i inne).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: LTE a Torrenty

Post autor: amamoh »

torrenty działają wyśmienicie :D
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: LTE a Torrenty

Post autor: -niXon- »

voipa blokuje, bo wpisałem inne porty do voipa i ruszyło na LTE.
ODPOWIEDZ