Router vs PIN (Orange)

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Router vs PIN (Orange)

Post autor: Mietek5 »

Będąc na fali chwilowego uniesienia zakupowego :] sprawiłem sobie router TP-LINK MR3020.
Upłynęło kilka dni jak już się zacząłem do niego dobierać, to zostałem momentalnie zastopowany na PINie. Nie znalazłem miejsca żaby wpisać PINa :szok: :(

Już było długo po zakupie, żebym mógł próbować go zwrócić albo zamienić na coś innego i zostałem więc z tym fantem. Może kiedyś będę mógł go wykorzystać...
Ale jeszcze w ostatnim porywie postanowiłem tutaj zapytać, czy rzeczywiście PIN uniemożliwia routerowi połączenie się przez modem z internetem?
oraz czy nie ma jakiegoś sposobu na obejście albo na "zdopingowanie" routera do odblokowania SIMa PINem? :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router vs PIN (Orange)

Post autor: wojteks »

Jakie masz firmware?

Zawsze możesz OpenWrt wgrać http://eko.one.pl/?p=openwrt-mr3020
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Router vs PIN (Orange)

Post autor: Sundance_kid »

Mietek5 niedawno był podobny temat i wywnioskowali, że trzeba zmienić firmware bo w standardowym nie ma tej opcji. A pinu z karty Orange raczej nie zdejmiesz.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Router vs PIN (Orange)

Post autor: Mietek5 »

Co do PINu -tak Orange nie ma zamiaru robić dobrze klientom i na dodatek pisanie i rozmowy załatwiają arogancko i lekceważąco... krótko -buraki.


Pomysł ze zmianą firmware jest dobry, tylko muszę to zgłębić i poczytać o samym OpenWrt i wgrywaniu go. Najważniejsze żebym się upewnił i zobaczył na własne gały :szok: że w OpenWrt jest pole na PINa.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Router vs PIN (Orange)

Post autor: Sundance_kid »

Najważniejsze żebym się upewnił i zobaczył na własne gały :szok: że w OpenWrt jest pole na PINa.
To już ktoś kto to ma musi zarzucić zrzutami. Ja działam na standardowym ale Play nie ma pinu.
Awatar użytkownika
Mietek5
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2012-07-04, 09:55
Lokalizacja: Szczecin

Re: Router vs PIN (Orange)

Post autor: Mietek5 »

Wrócę do tematu Obrazekudostępniania internetu komórkowego Orange przez router Wi-Fi.

Moje dociekanie skończyło się w ubiegłym roku i spełzło na niczym, bowiem wprzęgnięcie routera do rozprowadzania sygnału było/jest utrudnione poprzez ochronę karty PIN-em. OpenWrt nie sprawdzałem już dalej, zdjęcia PIN-u Orange mi odmówiło w sposób zresztą wyjątkowo chamski... to chyba taki kmać francuski korporacyjny zwyczaj - sposób na klientów.

Czas płynie, klienci być może odpływają i w ofercie Orange zauważyłem nową pozycję - FreeNet + wspólny pakiet danych z modemem/routerem ZTE MF63.

Moja pytanie jest takie - jak w tej ofercie została rozwiązana albo obchodzona sprawa PIN-u? Czy ten modem jest jakiś taki sprytny, że umożliwia zapamiętanie lub wysłanie PIN-u przez kartę SIM. Może to już będzie właściwe rozwiązanie dla internetu na kartę zabezpieczaną PIN-em?
Czy te modemy/routery są czy będą dostępne poza siecią Orange?

Czy może przez ten rok urodził się jakiś prosty sposób na udostępnianie internetu z kary zabezpieczonej PIN-em?

[edit]


Chodzi o ten właśnie modem-router
Obrazek

Na stronie ZTE piszą o dostępności, że niby tylko w Orange :szok:
Generalnie chodzi mi o to jakim sposobem ten modem radzi sobie z PIN...

Hmmm... właściwie to już chyba zaczyna mi świtać :gwiazdki:
To chyba tak samo jak zrobienie sobie punktu dostępowego ze swojego własnego komputera. To jest 2 w 1 czyli aplikacja Orange otwiera transfer a Wi-Fi to rozprowadza.
Czyli po prostu, żeby wejść z PIN-em potrzebne jest takie-jakiekolwiek urządzenie 2 w 1.
Dobrze to rozkminiłem?

A ponieważ urządzeń 2w1 nie ma na rynku, a to urządzenie zte ma prawdopodobnie simlocka to Orange nadal "rozdaje karty" swojego abonamentowego internetu zabezpieczonego PIN-em... przynajmniej tak to może z grubsza wyglądać :P
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Router vs PIN (Orange)

Post autor: piori »

Oczywiście, że
Mietek5 pisze:w OpenWrt jest pole na PINa.
Mowa oczywiście o wersji z interfejsem Gargoyle. Widać to choćby tutaj http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g
ODPOWIEDZ