Orange Free uciekający pakiet danych

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

Mam problem, otóz ostatnio ucieka mi bardzo dużo internetu, nie wiem, jak, nie wiem skąd,uzywam go glownie do rozmow z moja dziewczyna przez skype, ale kontroluje ile pobralem danych.
mam takze pytanie, czy video które jej udostępniam pobiera cos z pakietu danych ? wczesniej nie mialem takiego problem, pobieralu mi z pakietu tyle ile w statystykach bylo pobranych danych, a ostatnio zauwazylem ze pobiera mi tez to co jest w zaladowanych danych, czy moglo sie cos gdzies poprzestawiac, wiecie moze jaka jest przyczyna tego mojego problemu ?

dzwonilem na infolinie w orange, ale cozywiscie ciagle mnie przelaczai i nic mi nie pomogli ...
sprawdzalem ilosc pobranych danych kazdego dnia i rzeczywiscie skas uciekał ten internet, tylko skad ?

juz przy okazji jak zalozylem ten temat mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego na moim laptopie na modemie huawei e372 ciagle rozlacza mi internet, gubi zasieg ? wysylalem go do serwisu i powiedzieli mi ze modem jest sprawny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

kwietnio94 pisze:dlaczego na moim laptopie na modemie huawei e372 ciagle rozlacza mi internet
Orange tak często ma jak nie podtrzymujesz transmisji.
kwietnio94 pisze:czy video które jej udostępniam pobiera cos z pakietu danych
Jakie video? Rozmowa UMTS (Video) to tylko rozmowa bez transmisji danych z pakietu internetowego.
Nie pomagam na PW!
moher
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 379
Rejestracja: 2011-02-02, 15:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: moher »

Chodziło mu o video ze Skype.
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

No ale widze, ze jak udostępniam moje video , to zaczyna wzrstac ilosc MB w zaladowanych danych i pozniej widze ze to pokrywa sie z iloscia pakietu danych ktory mi poszedl w cholere ... o co tutaj chodzi ? przeciez ja wysylam mojej dziewczynie moje video a nie pobieram od niej video wiec dlaczego ucieka mi ten internet ?

a czy ten modem e372 nie wymaga jakiegos mocniejszego USB, bo kiedys tez znalazlem gdzeis taka odpowiedz, na przyklad usb wspomaganym jakims rozdzielaczem z zasilaczem zewnetrznym ?
mati92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2013-03-02, 22:49
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: mati92 »

kwietnio94 pisze: przeciez ja wysylam mojej dziewczynie moje video a nie pobieram od niej video wiec dlaczego ucieka mi ten internet ?
Ja tu nie widzę żadnego problemu to normalna sytuacja czy pobierasz czy wysyłasz to dane są odejmowane z pakietu.

W programie do połączenia pokazuje że rozłączono, jeżeli nie to raczej wszystko jest w porządku i sieć zrzuca modem do UMTS po tym jak nie ma transmisji danych.
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

ale w tym sęk ze modem rpzechodzi do transmisji UMTS, ale po jakims czasie się rozłącza.

wczesniej nie pobieralo mi danych z tego ile danych wysylalem a nie pobieralem, wszystko sie zgadzalo z liczba tylko pobranych danych, wiec co teraz moglo sie stac z tym ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: YaHooo »

kwietnio94 pisze:ale w tym sęk ze modem rpzechodzi do transmisji UMTS, ale po jakims czasie się rozłącza.
Czasem modem map problem z zejściem do UMTS'u i się zawiesza. Jedyne wyjście to albo zmienić modem na taki bez problemu, albo sztuczne podtrzymywanie transmisji np za pomocą komendy <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=44678#44678" target="_blank">»PING«</a>.
wczesniej nie pobieralo mi danych z tego ile danych wysylalem a nie pobieralem, wszystko sie zgadzalo z liczba tylko pobranych danych, wiec co teraz moglo sie stac z tym ?
W takim razie miałeś jakiś błąd. Limity w sieciach komórkowych obejmują sumę dane pobrane+wysłane.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

gdzies kiedys, bodajze na tym forum wyczytalem, ze ten modem huawei e372 wymaga mocniejszego USB, na przyklad wzmacnianym zewnetrznym rozdzielaczem, ktory doatkowo mozna podlaczyc jeszcze do zasilania, czy to moze byc prawda ?

czy to moze byc przyczyna rozlaczania internetu, ze po prostu USB w moim laptopie jest za slabe ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

kwietnio94 pisze:ze po prostu USB w moim laptopie jest za slabe
Tego wykluczyć nie można.
Nie pomagam na PW!
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

wiec np. cos takiego jak to http://allegro.pl/promocja-super-hub-uf ... 72469.html moglo by pomoc ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

kwietnio94 pisze: cos takiego jak to
Tak.
Nie pomagam na PW!
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

a da się jakos ograniczyc w skype, zeby jak najmniej danych wysylalo gdy udostepniam moje video ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: YaHooo »

kwietnio94 pisze:a da się jakos ograniczyc w skype, zeby jak najmniej danych wysylalo gdy udostepniam moje video ?
Z tego co wiem, to nie ma opcji odpowiedzialnych za kompresję danych.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

kurde, no ale to jest normalne ze video, ktore udostepniam na skype mojej dziewczynie pobiera mi miesięczne dane ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

kwietnio94 pisze:no ale to jest normalne ze video, ktore udostepniam na skype mojej dziewczynie pobiera mi miesięczne dane
Tak, normalne. Dlaczego myślisz że to nie normalne, przecież to transmisja danych.
Nie pomagam na PW!
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

No bo wczesniej wszystko w pakiecie zgadzalo mi się z tylko danymi które pobieralem, wiec dlatego mi sie wydalo to takie dziwne ze nagle mi <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> tyle internetu nie wiadomo jak i nie wiadomo skad.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

kwietnio94 pisze:No bo wczesniej wszystko w pakiecie zgadzalo mi się z tylko danymi które pobieralem
Przeczytaj regulamin, tam jest napisane jak dane powinny być liczone, na 99.9% pakiet=suma danych wysłanych i pobranych.
Nie pomagam na PW!
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

No dobrze, rozumiem. Szkoda, ze nie da sie jakoś zrobic zeby jak najmniej wysylalo tych danych do mojej dziewczyny gdy udostepniam jej moje video. I chcialbym jakos zrobic zeby w koncu ten huawei e372 jakos normalnie dzialal, bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jade na starym podstawowym modemie, a na tym e372 w PIle gdzie obecnie przebywam wyciaga mi neta do 25 mb/s , a na tym starym gdzies do okolo 7 mb/s.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

kwietnio94 pisze:zeby jak najmniej wysylalo tych danych do mojej dziewczyny gdy udostepniam jej moje video.
Proste rozwiązania są najlepsze, wyłącz video.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: key »

Proste rozwiązania są najlepsze
Zdjecie OP na tapecie ;)
Nie pomagam na PW.
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

key pisze:Zdjecie OP na tapecie
nie rozumiem ? ; D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: YaHooo »

kwietnio94 pisze:Szkoda, ze nie da sie jakoś zrobic zeby jak najmniej wysylalo tych danych do mojej dziewczyny gdy udostepniam jej moje video.
Niestety video z założenia musi pociągnąć nieco MB aby była zadowalająca jakość. Jeśli Ci zależy na zmniejszeniu wykorzystania limitu musisz wyłączyć video.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

A tak po za tematem, czy gdzies juz istnieje, albo moze bedzie juz w jakiiejsc sieci nielimitowany mobilny internet ?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: Andrzejz78 »

kwietnio94 pisze:nielimitowany mobilny internet
Aero2 :]
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

a czy na przyklad w orange jest cos takiego, chociazby dla firm, badz jest cos takiego w planach ?
ja mam Orange Free 77, place tylko 54 zl miesieczne a mam az 25 gb danych, po przedluzeniu umowy i po rozmowie jeszcze z konsultantem i ze tak powiem "wysępieniu" wszystkiego ; D haha ; D
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: Andrzejz78 »

kwietnio94, W necie mobilnym nie ma i raczej nie będzie Mogą z czasem wzrastać limity ale żeby ich nie było to mało prawdopodobne
liliputek
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-03-09, 11:36
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: liliputek »

Andrzejz78 pisze:kwietnio94, W necie mobilnym nie ma i raczej nie będzie Mogą z czasem wzrastać limity ale żeby ich nie było to mało prawdopodobne
Kiedyś w Orange było bez limitu. Nazywało to się licencja gprs. Działa do dziś :-)
Pozdrawiam
liliputek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: wojteks »

liliputek pisze:Nazywało to się licencja gprs.
To jest mała ilość użytkowników,

W Play dają nielimitowany dostęp do www (przynajmniej w reklamie), jak to działa nie wiem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: Andrzejz78 »

liliputek pisze:Nazywało to się licencja gprs
A co przy tej prędkości można zrobić?
wojteks pisze:W Play dają nielimitowany dostęp do www
Myślę że tu nie chodzi o WWW bo tylko do tego nie ma potrzeby kombinowania z limitem

Podejrzewam że koledze kwietnio94, chodzi o jakieś większe transfery i dlatego pyta o neta bez limitów
kwietnio94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2012-12-03, 19:59
Lokalizacja: Gubin

Re: Orange Free uciekający pakiet danych

Post autor: kwietnio94 »

CHodzi mi po prostu o taka zasade jak przy zwyklym internecie, zeby chulac bez zadnych miesiecznych limitow danych ; ) a ta licencja gprs to co to jest ?
ODPOWIEDZ