Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

franco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2015-05-21, 07:23
Lokalizacja: Wlkp

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: franco »

Dostałem pierwszą fakturę za Orange FreeNet. W rachunku szczegółowym są pokazane połączenia , które były po apn: internet i potem te które były już po apn: vpn.
Opisane odpowiednio "Standard - internet" oraz "Standart - vpn".
Oczywiście nie ma za to żadnych opłat. Abonament dla klienta indywidualnego :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Tak powinno być. :)
fusse
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2015-07-28, 14:38
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: fusse »

witam

jestem juz po aktywacji VPN w orange dla firm, potwierdzam, w konsoli xbox one nat z zamkniety zrobił sie otwarty, mozna normanie grac online i hostować gry ( np w fifa 16) . nie musialem nic kombinować z portami, wszystko działa jak należy.

co do ustawień, jakby ktos mial jakies wątpliwości co wpisać:
zrobilem nowy profil , nazwa vpn , login puste, hasło puste. działa od pierwszego reseta. IP dla routera nie z puli wewnetrznej 10... tylko 33...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Witamy w klubie vpn-owców. ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

Dla firm tez jest bezpłatne ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Nie, płatne zarówno dynamiczne jak i statyczne.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: StyQ »

Jak skonfugurować połączenie ? Gdzie wpisać vpn? Mam router z Tomato i modem non-hilink. Ten sie tworzy ten profi o nazwie np APN ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

W APN podajesz vpn, login i hasło puste lub internet, nazwa profilu jaką sobie wymyślisz.
q3sebo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-25, 09:36

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: q3sebo »

Ja mam ten sam problem. Posiadam służbowy ipad i na nim mam mobilny internet z orange. Udało mi się w pracy załatwić, aby włączyli mi usługę vpn.static.pl. Niestety mimo tego, że mam ustawiony jako APN właśnie tą usługę, czyli APN = vpn.static.pl i reszta puste (na ipadzie) to używając go jako hotspot dla wifi domowego konsola nadal dostaje NAT3... Nie wiem co więcej mogę zrobić poza zadzwonieniem do orange i upewnieniem się czy wszystko włączyli poprawnie. Generalnie jestem nie miło zaskoczony, że mimo włączenia niby stałego zewnętrznego ip nadal mam NAT3.
Net działa mi na 4G na tej usłudze na ipadzie. Kiedyś słyszałem, że działa tylko na 3G ale ponoć od jakiegoś czasu na 4G też już działa.
Jakieś pomysły co można zrobić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Skoro ipad robi za router to na nim musisz przekierować porty (o ile ma taka funkcjonalność) dla konsoli. Zrób test z poziomu ipada (bez właczonego udostępniania internetu) czy masz zewnętrzny stały IP (są strony/programy które testują porty, dobijają się do Twojego IP).
Nie pomagam na PW!
q3sebo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-25, 09:36

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: q3sebo »

Samo oprogramowanie Ipada nie posiada żadnych opcji rutera. No chyba, że można coś a appstore ściągnąć co symuluje taki wirtualny router. Musze się rozejrzeć. Właśnie wyczytałem, że sam hotspot ipada może blokować niektóre porty. Zrobie test tak jak napisałeś i sprawdzę ip - w sumie to pierwsza rzecz co powinienem zrobić... Ponoć działa też "mostkowanie" łącza z urządzenia mobilnego z komputerem i potem konsola z kompem jest podłączona po kablu przykładowo. Próbowałem tego wcześniej ale nie miałem wtedy jeszcze tej usługi włączonej stałego publicznego ip i niestety nadal był nat3. Spróbuje teraz może zadziała.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: Jo_gurt »

Już chyba łatwiej Ci będzie kupić jakiś routerek MiFi i przełożyć kartę.
q3sebo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-01-25, 09:36

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: q3sebo »

Ok nie wklejam linków do zewnętrznych forów, bo nie wiem czy to tutaj jest ok, ale sprawa sprowadza się do tego, że na urządzaniach mobilnych hotspot nie ma opcji rutera do forwardowania portów i niektóre porty nie są dla konsoli dostępne. Jedyny tutorial jaki znalazłem, aby to obejść to "mostkowanie" połączania wifi z komputerem i następnie na kompie ustawienie wszystkiego w połączeniu sieciowym. Niestety tutortial obejmował tylko ustawienia pod xboxa, więc mi to nie zadziała na ps4. Wychodzi na to, że w moim przypadku trzeba przełożyć kartę i sprawdzić na zwykłym ruterze czy będzie ok.
Dzięki za wsparcie.
piotr3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-21, 19:20
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: piotr3k »

Witam, mi też udało się włączyć tą usługę w taryfie indywidualnej. Kilka dni temu pisałem zgłoszenie na stronie orange ale oczywiście dostałem info o tym, że usługa wyłącznie dla biznesowych taryf. Dzisiaj zadzwoniłem na *900 i od razu dostałem informację, że usługa testowa, ale może mi włączyć. Po koniec rozmowy gość sprawdził i poinformował, że już działa i żebym ponownie uruchomił router. Niestety na ps4, nadal pokazywało mi nat 3 w teście połączenia, a profił dałem tak jak napisał Fusse. Przywróciłem ust. fabryczne wpisałem tak samo profil i od razu pokazało nat 2.
Kerov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-14, 22:18

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: Kerov »

No i mam zagryzkę, mam indywidualną taryfę został mi włączony VPN na free net lte.. ale pan na expert lini mi powiedział że nie trzeba zmieniać profilu vpn by działało... wszystko niby idzie z automatu, próbowałem zmienić profil na ruterze,ZTE mf283+ też nie moge , nie wiem dlaczego zapisując się nie zmienia... a NAT na PS4 nadal NR 3... ktoś ma jakiś pomysł? Apn <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> trzeba zmienić? ip ciągle dostaje to samo:
37.47.174.*
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Zapewne musisz być rozłączony z internetem, aby można było edytować i zapisywać główny profil.
Kerov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-14, 22:18

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: Kerov »

restart dzisiaj routera i nadal to samo ip.
no faktycznie nie rozłączałem a chciałem profil zmienić ;)

co do ustawien:
Obrazek

Rozmawiałem z kilkoma osobami na Infolini twierdzą że mimo ta usługa jest włączona to na taryfie indywidualnej nie będzie działać...
Co wy na to?? :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Że głupoty gadają. W nazwie użytkownika i haśle daj internet.
walus87pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-04-03, 09:35

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: walus87pl »

Witam. Dzis na *900 uslyszalem ze jest to usluga tylko dla biznesu a ci ktorym aktywowali ta usluge na osobe indywidalna maja to wylaczane. Prawda czy zbycie klienta?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Cały czas działa mi APN vpn. Zadzwoń pod *800 i powiedz, że masz problem ze stremingiem czy jakąś aplikacją, a na kartach SIM innych operatorów nie.
jarek7714
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 640
Rejestracja: 2011-02-11, 00:13
Lokalizacja: łódz

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: jarek7714 »

walus87pl pisze:Witam. Dzis na *900 uslyszalem ze jest to usluga tylko dla biznesu a ci ktorym aktywowali ta usluge na osobe indywidalna maja to wylaczane. Prawda czy zbycie klienta?
Mnie aktywowali jakieś 2 tygodnie temu przez *900 i nie miałem problemu (aczkolwiek konsultant powiedział że mają z tą usługą problemy techniczne i jej działanie nie podlega reklamacji, jak do tej pory działa prawidłowo). :)
jareq
astrin
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-09-05, 15:10
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: astrin »

Kilka dni temu konsultant powiedział mi, że tej usługi już nie włączają testowo klientom indywidualnym. Ale pytałem niejako przy okazji w BOK, a nie na Orange Ekspert, choć rozmawiałem z konsultantem technicznym.
walus87pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-04-03, 09:35

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: walus87pl »

I jednak sie udalo dzis ponoc mam miec uruchomiona usluge VPN. Czy na tych apn porty sa otwarte czy nadal zablokowane?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

Sprawdź, co za problem :) ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

I oczywiście zmień profil APN z internet na vpn. ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

IMHO uczciwe byłoby dla innych ofert ( np biznes ) by tez to kosztowało 6,15 a nie za darmoche :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

Dla biznesu APN vpn jest płatny, dla konsumentów bezpłatny.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

Zły tok rozumowania, u nikogo nie jest bezpłatny ( zwał jak zwał VPN czy inaczej ) bez związku czy to biznes czy prywatny. Orange ma "testowo" dla prywatnych ale myślę że to kwestia czasu jak zobaczą ile kasy im ucieka...
walus87pl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-04-03, 09:35

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: walus87pl »

No ale za kazdym razem zaznaczaja ze to testowe wlaczenie i moze zostac automatycznie wylaczony. Wiec skad ta pewnosc? Konsultanci klamia mowiac ze dla oferty na osobe prywatna jewt to nie mozliwe? <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jestem w pracy wiec nie wiem czy dziala dlatego pytam o te otwarte porty.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

Jesli Ci właczą to bedziesz miał otwarte wszystkie porty.
ODPOWIEDZ