Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: atento »

Testowo czy nie testowo, teraz nie ma problemu wystarczy zadzwonić pod *900 podać kod abonencki, imię nazwisko, powiedzieć poproszę włączenie apn vpn. Dziękuje i życzę miłego dnia :) Nawet jak by zapytał do czego to potrzebne to mozna powiedzieć, ze do ps4 czy tam xbox

Można to nawet włączać na numerach głosowych, rozmawiałem dziś 3x z różnymi konsultantami i każdy to włączył bez zbędnych ceregieli.
Jednakże pod *800 nikt tego wam nie włączy każą dzwonić na *900 to samo z pisaniem na orange.pl, można próbować i tracic czas.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

Super, szkoda tylko że przy firmie za to samo trzeba płacić 5+ VAT miesiecznie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: ja.michal »

atento pisze:Można to nawet włączać na numerach głosowych, rozmawiałem dziś 3x z różnymi konsultantami i każdy to włączył bez zbędnych ceregieli.
Jednakże pod *800 nikt tego wam nie włączy każą dzwonić na *900 to samo z pisaniem na orange.pl, można próbować i tracic czas.
Prawie 3 lata temu dzwoniłem pod *800 i też nie było problemów, włącznie z abonamentem głosowym. :)
michal.pt
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2017-03-22, 11:31

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: michal.pt »

Czy ktoś dzwonił ostatnio w sprawie apn vpn do orange expert? Bo nie wiem czy warto zadzwonic koszt 2 zl za minute to troche sporo.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Jak potrzebujesz to dzwoń, jak nie to nie dzwoń.
Nie pomagam na PW!
michal.pt
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2017-03-22, 11:31

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: michal.pt »

Udało mi się włączyć vpn tylko zapomniałem co trzeba wpisać w nowym profilu https://zapodaj.net/2646722080aa5.png.html. A druga sprawa że gdzieś na innym forum wyczytałem że przy vpn jest większy ping. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: DiilGang »

APN: vpn
Uwierzytelnianie : CHAP
Nazwa profilu dowolna :-) .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
michal.pt
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2017-03-22, 11:31

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: michal.pt »

A hasło i nazwa użytkownika?
A jak sprawdzić czy już działa vpn?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: wojteks »

Tylko APN się zmienia na vpn, jak się połączysz i będziesz miał internet to działa.
Nie pomagam na PW!
Faktum
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-01-18, 16:01

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: Faktum »

Jak będę dzwonił do nich to muszę z tej karty sim co chce aktywować vpn?Pytam ponieważ ona jest w routerze i nie wiem czy ją wyciągać czy po prostu zadzwonić z innego numeru.
jackobi7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2017-06-07, 15:56

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: jackobi7 »

Czy APN vpn dostepny jest w Orange Free na karte? O tym,ze niedostepny w Nju juz ktos pisal, a jak jest z prepaidem Orange?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: onken »

TYLKO ABONAMENT, ileż można wałkować....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
rifster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-07-12, 22:21

Re: Kilka pytań o VPN w Orange Free Net

Post autor: rifster »

Dzwoniłem wczoraj na *900 z numeru, na którym aktywowałem usługę, taryfa Smart Plan LTE. Trafiłem na ogarniętego jegomościa, powiedziałem tylko, że proszę o włączenie APN VPN. Musiałem potwierdzić, że ja to ja i usłyszałem, że za godzinę usługa powinna być już aktywna. Potwierdziłem, że jest bezpłatna, ale faktycznie testowa i jeśli kiedyś zaczną się opłaty to Orange wyśle stosowne powiadomienia. Nie musiałem podawać powodu włączenia usługi, mój rozmówca w pewnym momencie sam powiedział, że pewnie potrzebne mi do xboxa lub playstation, to tylko potwierdziłem. Ustawienia, jaki mi podał to: APN: vpn, użytkownik i hasło puste, protokół PAP, typ APN: default, protokół IPv4. Po około godzinie przetestowałem czy mogę się dostać do domowego serwera i poszło bez problemu. Mam modem Huawei e3372 HiLink, TP-Link DWR-4300. Jestem za podwójnym NATem. Przekierowywałem porty na modemie na adres WAN TP-Linka i potem porty też na TP-Linku już na serwer. Nie robiłem DMZ na modemie, na routerze skonfigurowane DDNS z NO-IP. Pozdrawiam!
Cybertech Dual LTE/4G 15dBi MIMO 1800 MHz + Huawei e3372s-153 HiLink + TP-Link WDR4300 Gargoyle 1.9.2.4
ODPOWIEDZ