Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1701
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: Mig25 »

Przede wszystkim to urządzenie posiada port USB , rozkręć router to zobaczysz :) Jest pod grubą naklejką .
( I tak do zmiany FW musisz go rozebrać ,żeby zrobić zworkę).

No i jak cchcesz wysłać bootloader jakimkolwiek programem bez robienia zworki i podłączenia do USB ...
shyha777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-24, 09:32

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: shyha777 »

Dzięki za wskazówkę! Czy może ktoś polecić dobry poradnik jak to zrobić?
Wiem tylko tyle:
- zworka + włączenie routera
- instalacja sterowników USB
- wgranie bootloadera za pomocą Balong USB Downloader
- wgranie softu z bridge

Nie mogę nigdzie znaleźć działającego linka do:
Balonga, odpowiedniego bootloadera. No i co do softu z bridge to tylko jeden, ten fiński znalazłem.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: DonMattheo »

Czy przeczytałeś bieżący wątku forum? Myślę że znajdziesz tutaj potrzebne informację ewentualnie sugeruję użyj frazy "4PDA B315" w Google.
shyha777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-24, 09:32

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: shyha777 »

Co do 4PDA to poległem przy rejestracji konta, gdzie trzeba było wpisać CAPTCHA napisane cyrilicą. :facepalm:
Udało mi się właśnie znaleźć repozytorium MediaFire @dzejka. https://www.mediafire.com/folder/ll9ieq ... ts#myfiles
Działam :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dzejk »

Tu masz instrukcję, jak przebić się przez captcha https://doorsgeek.blogspot.com/2015/08/ ... orial.html
esc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-13, 09:37

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: esc »

Witam, udało mi się po paru dniach czytania dobrnąć do końca - niemniej kiedy podłączyłem urządzenie to jakby coś pominąłem bo nie widzę odpowiedz, a mianowicie. Posiadam uwalonego Huawei B315s-22 który przed zaczętą zabawą świecił narodową biało czerwoną barwą z zerowym kontaktem z urządzeniem. Po przeczytaniu wątku doszedłem do wniosku że najlepsza będzie metoda na igłę podana na 15 stronie (viewtopic.php?f=1&t=43954&start=210#p556896) przez @dzejka - tak wiec zwarłem oraz włączyłem urządzenie, balongusbdload.exe wrzucił mi usblsafe_b315s.bin - zaswiecila sie biala kontrolka i uruchomil sie modem. Wrzucilem oprogramowanie B315s-22_Update_21.316.01.00.69_M_AT_04.01.exe które zakonczyło sie sukcesem. I teraz jak podaje rosyjska strona mogę odłączyć kabel usb, zrestartować urządzenie które już powinno normalnie się zgłaszać - tymczasem u mnie świeci się tylko pierwsze biała dioda. Pomyślałem to może teraz czas na drugą metodę - zwłaszcza skoro @dzejk napisał, że metoda igły nie za wiele różni się od modemowej. Ale jak spojrzałem na opis z 5 strony to to przecież jest zupełnie co innego - no a ja przedewszystkim stoję na początku bo nie mam jak się z urządzeniem jak połączyć bo nie znam jego IP.

Jakaś podopwiedz ?
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: DonMattheo »

Wgrałeś jakąś staroć ale kierunek igły dobry i jedyny. Szukaj wersji 21.333.01.00.00_M_AT_04.10.rar + WEBUI_21.313.05.00.00_Mod1.7.rar, u @dzejk widziałem. Wydaje mi się że CPE po aktualizacji z pliku. exe restartuje się automatycznie.
esc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-13, 09:37

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: esc »

Dzięki za odpowiedź. Wgrałem B315s-22_Update_21.333.01.00.00_M_AT_04.10.exe od @dzejk ale to samo. Niby wszystko przebiega wg instrukcji z 4pda niby powiadamia mnie ze zakonczył pozytywnie ale po tym router powienien jak rozumiem się już normalnie uruchomić ? a tymczasem nic - jak zatem zmusić go do wgrania WEBUI skoro teraz jak sie uruchamia to zaswieca sie pierwsza z lewej biala dioda a porty eth sie nie komunikują.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: DonMattheo »

WebUI aktualizujesz spod przeglądarki ale do tego potrzebujesz działającego urządzenia. Zerknij w wątek B315 na 4PDA ewentualnie daj tam posta. Ruskie "z braku laku" potrafią kombinować, być może gdzieś u nich czytałem o podobnym przypadku. Nadzieja jest dopóki bootloader nie jest uszkodzony, chyba że sprzętowo jest coś uwalone. Czy próbowałeś drugim sposobem czyli poprzez balongflash zaprogramować firmware plikiem .bin? Ważna też jest wersja usblsafe, zmodowana i najnowsza. BTW znasz historię tego CPE?
esc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-12-13, 09:37

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: esc »

Dobrze myślałem że coś jest nie halo ale udało się w końcu. Przeleciałem jeszcze raz wątek i w zasadzie na nic nowego się nie natknąłem poza jednym wątkiem który wspomniał i pliku erase_parts.cmd. Uruchomiłem go coś porobił. Następnie cała procedura igły od nowa tak jak robiłem wcześniej i po restarcie urządzenia wstało. No to już faktycznie z górki - aktualizacja WebUI. Na razie wszystko działa. Będę mógł potestować co to urządzenie może.

Dziekuje za zainteresowanie i pomoc.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: StyQ »

Dobrzy ludzie.Czy ktoś byłby w stanie pomóc jak zrobić z "iglą flash do nowego firmware
Mam B315s od T-mobile. Wydłubałem usb i WAN
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: StyQ »

Które piny zewrzeć? Czy chodzi o te dwa w drugiej linii ?
I czy wtedy, gdy podłączam kabel power?
Na Youtube tak ktoś wrzucił na filmiku

Co to daje?
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: StyQ »

Przejrzałem ten tutek i chyba to jest to:
https://www.youtube.com/watch?v=MCX6CSmnoVY
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: StyQ »

Zrobiłem. Ale strasznie zakręcona ta procedura.
Zacząłem od zworki- dwa piny drugim rzędzie (penseta) przy podłączeniu usb tylko do rutka i trzymając na pinach włączam zasilacz. Gdy nie zapali się pierwsza dioda (power), znaczy, że dobrze. Podłączam wtedy do kompa usb. I widzi jeden port na którym robię go.cmd z folderuusblsafe_B315_B310_new_2018-02-03.
Po tym dochodzi port Aplication. I wtedy odpalam firmware exe, i to wszystko.
Tylko po wgraniu firmaware znikają dewa porty. Czy tak ma być
Dodam, że NA POCZĄTKU WGRAŁEM: HUAWEI_DataCard_Driver_6.00.08.00_Setup, Mobile_partner_win10 oraz BOS_solution_2

Czy to dobry sposób? Gdy robiłem wg strony 5, nie wykrywał mi modemu, potem gdy jakoś wykrył nie mogłem dokończyć operacji po zatrzymaniu wgrywania w B593s-22_Multicast_upgrade_tool. Gdy podłączam usb, ton wpada w pętlę przy portach, nie widzi, nie wykrywa.
Coś nie halo
Ktoś mądry coś powie na ten temat
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: DonMattheo »

Jednorazowo HUAWEI_DataCard_Driver_6.00.08.00_Setup oraz BOS_solution_2. Zwierasz piny, dajesz zasilanie, podłączasz przewód USB. Odpalasz usblsafe. Odpalasz 21.333.01.00.00_M_AT_04.10.exe. Po restarcie już z WebUI aktualizujesz WEBUI_21.313.05.00.00_Mod1.7.bin.
StyQ
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-07-24, 23:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: StyQ »

DonMattheo pisze:Odpalasz usblsafe. Odpalasz 21.333.01.00.00_M_AT_04.10.exe. Po restarcie już z WebUI aktualizujesz WEBUI_21.313.05.00.00_Mod1.7.bin.
Ta para kiepsko pracuje. Po wgraniu WEBUI znika sporo opcji w zakładce System- pozostają tylko trzy. Próbowałem kilka razy.
Spróbuję oczko niżej 21.321xxxxxxx
Tak samo ze skryptem pin orange, nie zawsze zapamiętuje. Może coś robię nie tak
-------
Inna sprawa: To jak zrobić aby sygnał szedł z modem na inny ruter, a ten pominąć. Ten firmware DNA jest dobry, ba ma bridge ale nie można wrzuć tam skryptu pin orenge. Kiedyś jako pierwszy na tym forum zrobiłem to z "palca" z jednym kolegą z forum w moim E3372s (może on to pamięta :) ). Ale to było jakieś 5 lat temu. Trochę wywietrzało ;)
joint009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-09, 22:50

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: joint009 »

Mam problem z połączeniem z tym routerem.
Czasem zrywa połączenie z netem i nie mogę wtedy również wbić na webUI routera. Czasem jest tak, że na PC youtube normalnie ładuje wideo jednak w nowej karcie przeglądarki lub na telefonie nie mogę nic odpalić. Zmiana softu pomoże? Czy problem tkwi gdzie indziej?
Obecnie mam taki
Obrazek
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: DonMattheo »

Czy problemy występują zarówno na połączeniu Ethernet jak i na WiFi?
joint009
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-08-09, 22:50

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: joint009 »

Używam tylko WiFi, nie mam za bardzo jak ciągnąć kabli do wszystkich urządzeń.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: DonMattheo »

To sprawdź po Ethernecie bo to podstawa do dalszej diagnostyki.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rafor4 »

Uf... Dobrnąłem do końca i nie wiem w czym mi to pomogło, bo po tych wszystkich komentarzach i wersjach routerów które były tutaj powrzucane mam mętlik. Posiadam router brandowany Orange zaaktualizowany do najnowszej wersji, więc strona 5 odpada, bo wywala błąd przez zablokowany tellnet. Chcę wgrać FW przez igłę tylko po to aby router pamiętał pin do karty Orange, nic więcej w sumie mnie nie insteresuje. Rozumiem, że jest to dostępne w wersji "B315s-22_UPDATE_21.311.05.01.1185" ale może przez te 5 lat jest inny, nowszy, lepszy, modowany soft? Czy po wgraniu tego wspomnianego FW router się aktualizuje do jakiejś nowszej wersji czy ma zostać na tej podanej żeby prawidłowo zapamiętywał pin?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dzejk »

prościej będzie wymienić kartę na bezpinową
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: rafor4 »

Niestety karta bez pinowa średnio mnie satysfakcjonuje. Wolałbym wgrać FW który zapamiętuje pin. Czemu prościej? Trzeba wybrać sie do salonu i oczekiwać że ktoś łaskawie przyjmie zgloszenie za ktore trzeba jeszcze zapłacić. Zwarcie pinow i wgranie zmodowanego loadera wydaje mi sie prostsze. Skoro po tym zabiegu router przyjmie kazde firmware to co jest trudniejszym krokiem? Szukam tylko odpowiedniego FW.
kev21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-01-30, 09:24

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: kev21 »

Ja poprostu wkłądam taką karte z internetem LTE z routera do telefonu i wyłączam autoryzację pinem.. ot tyle potem powrót sima do routera
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dawidd »

witam
Mam problem z aktualizacja mojego b315 z sieci play (Wersja sprzętu modemu: WL1B310FM01,Wersja oprogramowania modemu:21.316.01.00.264)
robię sposobem z 3 strony tego watki
doszedłem do momentu zaznaczonego na grubo:

"odpalamy program multicast_upgrade_tool
ustawiamy na nasza kartę sieciową lan
w file path ustawiamy nasz firmware jaki chcemy wgrac - po czym startujemy
podpinamy zasilacz i czekamy do momentu odpalenia routera
w miedzy czasie odezwie sie program putty o błędzie potwierdzamy albo i nie
czekamy po pewnym czasie zapali sie na ruterze niebieska dioda trybu sieciowego i ostania kreska zasięgu

nastepnie niebieska dioda trybu sieciowego i dwie ostatnie kreski zasięgu
po pewnym czasie zielona dioda trybu sieciowego i pierwsza i ustatnia kreska zasięgu.
wyłanczamy multicast_upgrade_tool odpinamy rj45"

U mnie w momencie kiedy zapalają sie 2 kreski zasiegu to dioda trybu sieciowego zmienia kolor na czerwona - i nic więcej się nie dzieje - program multicast_upgrade_tool caly czas pokazuje ze wgrywa i nic więcej.

Wszystkie czynności w programie, huaweii toolbox 08a i putty przechodzą bez błędów

Co może być nie tak?
Próbuje wgrać soft B315s-22_UPDATE_21.311.05.01.1185

Pozdrawiam
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dawidd »

Dziś jeszcze raz od rana postanowiłem od nowa próbować fleszować router, zauważyłem ze w putty po komendzie
at^sfm=1 -enter
dostaje
ERROR
robiąc dalej:
at^reset - enter
ruter się resetuje

Moze to ten error jest problemem ze nie mogę nic wgrać?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: wojteks »

A co cudownego w tym zabytku ma dać nowe firmware?
Nie pomagam na PW!
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dawidd »

router dziwnie sie zachowuje, chce wykluczyć 1 z możliwości częstego problemu z odczytem stron http - ale to nie istotne
Po 2 dniach prób cos mi sie udało
Po zwarciu 2 padów na płytce, i instalacji sterowników z "partner mobile" lecząc kablem usb z laptopem w menadżerze pojawił sie router.
Następnie użyłem Balong USB Downloader 1.0.1.10 i nim załadowałem plik usblsafe.
W menadżerze pojawiły sie 2 urządzenia. Kolejna rzeczą - wgrałem plik B315s-22_Update_21.316.01.00.69_M_AT_04.01 - poszło bez problemu
Teraz router odpalił bez brandu play'a, ale nie bardzo chciał sie połączyć z siecią- jak sie łączył to tylko na chwile i tracił całkowicie polaczenie.
Wgrałem B315s-22_UPDATE_21.311.05.01.1185 za pomocą programu multicast-upgrade-tool - teraz router odpala, na stronie logowanie jest logo huawei ale dalej pozostał problem z łącznością z siecią. Co najwyżej na chwile pokaże sie nazwa sieci po czym znika i pokazuje brak zasięgu

Co z tym można zrobić?
dawidd
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2015-12-14, 08:21

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: dawidd »

znalazłem jeszcze plik B315s-22_Update_21.311.05.00.00_M_01.01_nvr i nim spróbowałem - tez się wszystko wgrało ale router zachowuje się tak samo - tj ikonka status sieci świeci na pomarańczowo i brak zasięgu, na kilka sekund zapali się na niebiesko i wskakuje wszystkie kreski zasięgu, po czym znów czerwona i zasięg zero - tak jest w kolko. Da się cos z tym zrobić?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei B315s-22 (PLUS) - wgrywamy niebrandowany firmware

Post autor: wojteks »

Jak dla mnie to elektrośmieć.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ