LTE Orange

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Na Mozilli jak i na Operze to samo max 0.5MB/s. Czasami poleci więcej, ale zaraz wraca to 0.5MB/s albo mniej.
Mam Avasta,mógłbyś napisać co mam sprawdzić na nim, aby widzieć czy coś na nim ogranicza. A firewall gdzie to sprawdzić?
Na torenatch tak jak napisałem, max 5,5MB/s a hostingi teraz do 0,5MB/s a było coś koło 2MB/s.
RAW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE Orange

Post autor: dzejk »

najprościej odinstalować avasta na czas testów.
Pobierasz z hostingów na koncie premium ?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Zippy jest za free a z niego wlasnie jest duzo plikow po okolo 25MB ale pobieram takze z np Rapida, ale nie bezposrednio z Rapida, tylko link wklejam na strone gdzie mam konto i place nie miesiecznie a za ilosc.
RAW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE Orange

Post autor: ja.michal »

Stawiam, że Avast bruździ. Miałem kiedyś z nim perypetie sieciowe.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

Na poprzednim laptopie bylo ok. Od 2 tyg mam nowy sprzet i jakos wolniej z Zippy jest. Sprawdze jak bede w domu
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: LTE Orange

Post autor: adziu82 »

To jednak nie problem z Avastem,odinstalowałem go i dalej nici. Na żony laptopie jest taka samo, zaczyna od 2MB/s i schodzi do 0.3-0.5 MB/s.
Sprawdziłem drugi raz na fonie i to samo co na laptopach. Myślę, że Zippy wersję free zrobił już z limitem na ściąganie do 500KB/s a był 2MB/s.
Zarzuciłem plik z Rapida, wkleiłem go do Rapidoxa, tam mam konto za które płacę i leciało nawet 4,5 MB/s.
RAW
ODPOWIEDZ