Kamera IP na Internecie LTE od Plusa

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AdrianM2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-11, 21:00

Kamera IP na Internecie LTE od Plusa

Post autor: AdrianM2 »

Witam.

Chciałbym zamontować u siebie w firmie kamerkę do monitoringu (coś tego typu: http://allegro.pl/kamera-ip-monitoring- ... 45928.html) i z wykorzystaniem Internetu LTE od Plusa łączyć się z nią z domu.

Chciałem w tym celu wykorzystać Router 4G LTE "Alcatel ONETOUCH" żeby móc podłączyć kamerkę przez wifi do sieci wewnętrznej a następnie z wykorzystaniem publicznego adresu IP (dostępnego odpłatnie w plusie) połączyć się z kamerką z mojego mieszkania.

Chciałbym się od was dowiedzieć czy Plus w swoim internecie mobilnym blokuje jakieś porty, które uniemożliwiałby zdalne podłączenie się do urządzenia z zewnątrz?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26149
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Kamera IP na Internecie LTE od Plusa

Post autor: wojteks »

Jak wykupisz usługę to nic nie blokuje, trzeba tylko odpowiednie przekierowanie w routerze zrobić.
Nie pomagam na PW!
szymek2000
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2014-10-11, 09:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Kamera IP na Internecie LTE od Plusa

Post autor: szymek2000 »

Ta kamera to jakiś gniot, czasem nie oczekuj, że obraz na odbiorniku będzie taki jak na tych fotkach na allegro.
Dla mnie podstawowym minusem w specyfikacji jest brak ONVIF.
Co do plusa to musisz sobie wykupić dynamiczny lub statyczny zewnętrzny adres IP.
Reszta to kwestia ustawienia. Jeśli się obawiasz blokowania przez operatora portów, to ustaw sobie w kamerze (jeśli ona posiada taką możliwość) port danych na np 80 czyli taki jak dla www.
AdrianM2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-09-11, 21:00

Re: Kamera IP na Internecie LTE od Plusa

Post autor: AdrianM2 »

@wojteks dzięki wielkie za pomoc
@szymek2000 zdaje sobie sprawę że kamera jest kiepska, ale dostałem ją w prezencie więc będę działał z nią.
Jeżeli dobrze pamiętam to była możliwość ustawienia konkretnego portu na kamerce dzięki za pomysł z portem 80.
ODPOWIEDZ