Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ml13 »

Ktokolwiek widział może, są takie? Nie lubię przycinanych kart, wiec dlatego pisze. Wie ktoś może gdzie mogę takie dostać? Najlepiej orange free, ale to bez znaczenia gdyż w Orange z tego co się orientuję nie ma problemów ze zmianą taryfy. Wszędzie gdzie pytałem mają tylko microsim. Pozdrawiam.
Obrazek
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: droxu »

Chcesz wymienić dotychczasową kartę sim czy ma to być nowy starter? W pierwszym przypadku tak jak pisałeś jest problem z dostaniem takiej karty, w drugim przypadku kup starter Nju mobile, z tyłu na opakowaniu jest napisane jakiego formatu jest karta, te są dostępne w formacie nano i prędzej taką znajdziesz. Potem już tylko przejście sms-em do Orange.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ml13 »

Nie chce wymieniać a właśnie kupić nowy starter. Trochę lipa w takim razie. Na pewno nie ma starterow z Orange które mają nanosim?
Obrazek
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: droxu »

Na pewno są tylko mało gdzie dostępne, możesz jeszcze kupić starter na allegro, przeważnie są to startery już aktywowane w taryfie free z transferem, jednak opcja w tej chwili mało opłacalna a i nie wiadomo czy są to oryginalne nano sim czy wycinane.

Edit:
np. tu http://allegro.pl/nano-sim-internet-na- ... 77630.html masz podobno nie przycinaną, cena jak wspominałem mało opłacalna.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ja.michal »

Wymieniałem ostatnio SIM w Orange i dostałem taki z Nju i karta jest 3 w 1 - mini, mikro i nano.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: onken »

Mozna w salonie wymienic na nfc czyli wszystkie rozmiary ale to koszt 25 zl. Wydaje mi sie ze bezpieczny starter dla dzieci, 5 zl ma wszystkie rozmiary i jest bezpinowy

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ja.michal »

NFC? Co ma to wspólnego z rozmiarem karty? Starter dla dzieci nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem jeśli ma się zamiar normalnie korzystać z sieci. To są SIM ze specjalnej serii i mają systemowo nałożone blokady. Nie można tych blokach zdjąć inaczej niż przez wymianę na inny SIM.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: onken »

Mozna migrujac do innej taryfy, ja np milgrowalem do orange free net, co do nfc to przyklad karty w 3 rozmiarach... A ze nfc, komu to przeszkadza ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dvbx
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-06-11, 09:20
Lokalizacja: PL

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: dvbx »

ml13 pisze:Ktokolwiek widział może, są takie? Nie lubię przycinanych kart, wiec dlatego pisze. Wie ktoś może gdzie mogę takie dostać? Najlepiej orange free, ale to bez znaczenia gdyż w Orange z tego co się orientuję nie ma problemów ze zmianą taryfy. Wszędzie gdzie pytałem mają tylko microsim. Pozdrawiam.
Ja kupiłem ostatnio taką w Tesco (mini/micro/nano) w taryfie YES, ale bez problemu zmieniłem na FREE (krótkim kodem).
Chyba wadziłem je też w Euro i Auchan. W jednym z salonów Orange babka znalazła też jedną na zapleczu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:NFC? Co ma to wspólnego z rozmiarem karty?
W kontekście kart sim NFC oznacza możliwość wgrania na kartę sim apki jednego z zacofanych banków (postępowe korzystają z HCE) do płacenie za pomocą NFC.
http://www.orange.pl/kid,4002009267,id, ... ticle.html
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ja.michal »

Ale co to ma do nanoSIM? Co do samego NFC w Orange to oni z tego powoli się wycofują jeśli dobrze kojarzę. Orange Cash już koniec.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: onken »

Chyba Orange Finanse raczej zostaje z NFC. mbank sie wycofal jako mbank

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ml13 »

Ciężko w to uwierzyć ale w końcu znalazłem. Z tego co właściciel kiosku powiedział to na razie są karty z nano sim w Lubie to i Internet dla dziecka, a przynajmniej on tylko takie w nano miał do wyboru na hurtowni.
Teraz najgorsze czyli, tylko zarejestrowac kolejny numer (fajne utrudnienie ludziom życia) :/
Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ja.michal »

Jak już masz umowę, mixa lub zarejestrowaną kartę w Orange to wystarczy SMS jeśli dane mają być takie same.
https://www.zarejestrujnumer.pl
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Karty prepaid w standardzie nanosim w Orange?

Post autor: ml13 »

Wiem, na szczęście sobie o tym przypomniałem. Co prawda bonusu z minutami nie ma no ,ale trudno.
Obrazek
ODPOWIEDZ