Prośba o weryfikację parametrów LTE

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

Witam

Chciałbym poradzić się znawców na temat parametrów anteny LTE.

Mieszkam 1 km od BTS Tmobile(tak wskazuje mapa) i sygnał mi skacze od 2 kresek do 4 (skala od 1 - 5) transfer skacze, większy mam zawsze upload niż download.

Czy ktoś mi poradzi co zrobiłem źle a może tak ma być ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: dzejk »

Parametry takie sobie, przydałaby się antena. Aczkolwiek upload większy od downloadu prawie zawsze oznacza przeciążony nadajnik, a tego już nie przeskoczysz. Co najwyżej próbuj na innej częstotliwości lub innym nadajniku.
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

Dziękuję za odpowiedź, mam antenę podłączoną :

http://allegro.pl/antena-lte-dual-2-x-7 ... FlZmUwMg==

do B315 skonfigurowanego na na antenę zew.

Chyba mam na zły nadajnik ustawioną antenę, teraz jest około 1 km przez las, antena wisi na dachu (maszt) jednopiętrowego domu.

Załączam mapkę gdzie jestem i na jaki nadajnik mam skierowaną antenę:



Czy na tej podstawie można określić czy coś pomoże zmiana nadajnika czy jedyna szansa na sprawdzenie tego to obracani anteny na dachu w celu znalezienia lepszego sygnału ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: matek451 »

Człowieku ty sam sobie nie chcesz pomóc a od nas wymagasz nie wiadomo czego. Idź do wróżki niech ci pomoże, u niej możesz sobie wyciąć nawet te pozostałe parametry sygnału z LTEwatchH. Jej w ogóle screen z LTEwatchH nie potrzebny. Ma szklana kulę to ci wszystko powie. My tu potrzebujemy precyzyjnych danych a nie wykastrowanego screena. Masz tajemnice to próbuj sam. "Antenę" już sobie wybrałeś więc teraz kręć nią do woli. w Lesznie jest kilkanaście BTs-ów LTE1800Networks , z których korzysta T-mobile.
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

Matek niestety nie znam się na tym systemie i nie wiem jakie dane są potrzebne, edukuję się od zaledwie 2 dni na ten temat, krytyka jak najbardziej wskazana ale konstruktywna.

Wiec jak czegoś nie podałem proszę o informację co mam podać aby moc w pełni wykorzystać wiedze specjalistów s forum aby w pełni wykorzystać sprzęt i łącze, a przy okazji czegoś się nauczyć.

PS: Laicy też są na tym świecie, i nie wstydzę się tego że nim jestem, jak bym znał się na wszystkim był bym milionerem...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: matek451 »

Tu nie chodzi o brak wiedzy , bo to normalne ale oczekiwanie pomocy gdy nie pokazuje się całego screena z LTEwatchH. Akurat to co wyciąłeś zwiera najważniejsze dane. I nie interesuje nas tutaj twój IMEI, ten możesz zasłonić. Ale wybór pasma LTE oraz Global Cell ID ma decydujące znaczenie. Użytkownicy, którzy nie kryją podstawowych danych z reguły dostają szybką pomoc, wystarczy popatrzeć na ich screeny. Popraw linka z anteną, bo jest nieczytelny.
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

ok załączam poprawiony link do anteny:

http://allegro.pl/antena-lte-dual-2-x-7 ... 93412.html

Oraz rzut z parametrami:
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

zrzut z ekranu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: matek451 »

Antena skierowana na BTS LTE1800networks na pozwoleniu T-Mobie Kąkolewo a łączysz się z BTS-em przy Dekana 3 w Lesznie na pozwoleniu Orange. przekręć antenę o 180 stopni. Antena widać "wybitnie' kierunkowa, Spróbuj też bez niej wystawiając B315 za okno. Ma minimalny zysk, z kablem i konektorami z tych 7dBi zostaje z połowa. Jeśli UL wyższy od DL to BTS przy Dekana przeciążony, spróbuj z tym w Kąkolewie lub kieruj antenę w stronę centrum Leszna i na północ od niego( są dwa BTS-y LTE1800NetWorks Fabryczna i Magazynowa). Przy próbach obserwuj zmieniający się Global Cell ID
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

Ok. Dzięki za pomoc. Spróbuję zrobić jak piszesz.

Ewentualnie pytanie laika... da się wymusić z którym bts ma się łączyć czy sam wybiera silniejszy sygnał ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: radius »

W LTE niestety się nie da.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

a czy skrócenie przewodów coś pomoże w jakości sygnału ?
mam 5 m przewody a wykorzystuję 2,5 m.
xym
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-09-06, 19:43

Re: Prośba o weryfikację parametrów LTE

Post autor: xym »

Dziękuję za pomoc Panom matek451 i radius, po przestawieniu anteny o 180 stopni DL wzrósł do 40 MB a UL 30. Parametry też lepsze:

Jeszcze raz dzięki :) :ok:
ODPOWIEDZ