POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
m){O
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-22, 16:13

POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: m){O »

dzień dobry

szukam pomocy w sprawie połączenia modemem e3131s-2 z siecią Play

od samego początku skonfigurowałem modem pod Aero2 programem TNI i wszystko chodziło ładnie przez lata..
teraz chcę wrócić do sieci Play i nie mogę się połączyć,
Mobile Partner Playa (tak to się chyba nazywa) wykrywa sieć, rejestruje modem, ale próba połączenia się nie udaje,

raz udało mi się tak pomieszać w TNI, że mogłem się łączyć zaraz po odinstalowaniu Mobile Partnera i zainstalowaniu go na nowo,
na interfejsie MP cały czas było "łączenie" ale modem wchodził w stan połączenia i miałem internet z Play, gdy tylko jednak
wyjąłem modem z portu USB i włożyłem ponownie wszystko się psuło i znowu musiałem przeinstalowywać MP na nowo,

myślę, że problem polegał na tym, że po wyjęciu i włożeniu modemu w gniazdo USB Windows przyporządkowywał dla modemu port (taki miałem komunikat) rozregulowany przez TNI i połączenie było niemożliwe...

Jak mam to naprawić ?? dzięki za odpowiedź.. wielkie :))
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: dzejk »

nowa karta z play zarejestrowana ?
m){O
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-22, 16:13

Re: POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: m){O »

jasne, że tak, to abonament, obecnie przed chwilą dokonałem cudu, wgrałem jakąś nowszą wersję Mobile Partnera od Play,
też cały czas pokazuje, że się łączy, ale modem wchodzi w połączenie, mam neta nawet jak wyjmę modem z USB i włożę ponownie

ten TNI chyba miesza coś w rejestrze i Mobile Partner nie dostaje informacji zwrotnej o połączeniu, dlatego pokazuje ciągle, że łączy :)

jest już nieźle, jeszcze nie restartowałem laptopa i nie sprawdzałem ale dla mnie jest OK, może jest tu jakiś mistrz co potrafi to rozwiązać
bez reinstalacji Windowsa ...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: dzejk »

nie powinieneś używać 2 aplikacji na raz, to jasne, że się będą gryźć.
Tu masz nowy mobile partner prosto od huawei http://www.mediafire.com/file/stmvct74h ... _win10.zip
Warto byłoby też sprawdzić ustawienia modemu, np. http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=AT%5ESYSCFG
m){O
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-22, 16:13

Re: POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: m){O »

nie używam 2 aplikacji na raz bo się nie da, chyba, że masz na myśli posiadanie na dysku nieodpalonego TNI, on się uruchamia bez instalacji
ale jak jest nieodpalony to chyba nie chodzi ?, dzięki za tą wersję MP, znalazłem tu na forum jeszcze nowszą i to właśnie po jej wgraniu
zaczęło mi przynajmniej chodzić bez ciągłej reinstalacji, pewnie ma inaczej nazwane sterowniki i Windows do nich nie ingeruje
tak jak sobie życzył TNI, wygląda to tak, że w MP po czasie wyskakuje monit "brak połączenia", mogę to anulować,
mogę wyłączyć Mobile Partnera, a modem jest i tak zafiksowany na sieć i działa. Spoko.
A może znasz defaultową składnię komendy AT modemu e3131s-2 ? mógłbym to wgrać przez TNI i może coś by zaskoczyło, jeżeli nie to by
znaczyło, że TNI gdzieś tam w tle rozrabia cos dodatkowo przy sterownikach.. :/ albo mi się cos pogryzło przez przypadek..
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: dzejk »

tni raczej nie, ale mobile partner lubi działać w tle - do sprawdzenia przez menedżera zadań.
Przed instalacją nowej wersji programu usunąłeś starą wersję i zrestartowałeś windowsa (z wyjętym modemem)?
Google podpowiada, że standardowe to AT^SYSCFG=2,2,3FFFFFFF,1,2
m){O
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-22, 16:13

Re: POMOCY e3131s-2 z Play !!!

Post autor: m){O »

Już jest ok, dzięki za pomoc, MP pokazuje bzdury ale modem łączy, happy :)
ODPOWIEDZ