Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

Witam
Kolega posiada Internet w cyfrowym polsacie i po przekroczeniu podstawowego abonamentowego transferu, jeśli chce się odwiedzić jakąś stronę www wyskakuje strona Cyfrowego Polsatu z komunikatem Limit Został Wyczerpany. Nie da się odwiedzić żadnej strony www , ale działa np. komunikator gg i tutaj moje pytanie. Czy Gadu Gadu jakoś indziej łączy się z serwerem , bo przecież polaczenie z internetem jest skoro gg jest podłączone do swojej rodzimej sieci i można z niego korzystać. Do jakiej prędkości został obniżony interent ? Czy da się odwiedzić jakąś prostą stronę w trakcie tego limitu tak by ominąć to przekierowanie do tego komunikatu o wyczerpanym limitu czy nie ? Jeśli tak to z jakiej strony i jakiej przegladarki ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: dzejk »

Masz lejek, zapewne 16 kbps, ale trzeba sprawdzić w regulaminie umowy.
gg generuje bardzo mały ruch sieciowy, dlatego działa.
Niech kolega sprawdzi, czy po wymuszeniu LTE na routerze internet działa.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

Pytałem go ale ma router w innym pomieszczeniu i nie ma obecnie dostepu do niego, zapewne przez przeglądarkę da się wejść do ustawień routera ale nie wiem jaki to może być adres , może 192.168.0.1 czy jakiś inny ? Umowa była brana ponad dwa lata temu więc to jakiś stary router.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: key »

ipconfig -> standardgateway
Nie pomagam na PW.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

Mam to wpisać w przeglądarkę ?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: key »

start -> uruchom -> cmd.exe

Obrazek
Nie pomagam na PW.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

OK, byłem na mobilku i nie chciało mi się szperać po necie gdzie to wklepać.
U mnie pod hasłem "Brama Domyślna" & "Serwer DHCP" jest adres dostępu do routera.
Dowiem się jaki router to będziemy dalej działać, może uda się odpalić jakąś przeglądarkę, która w żołwim tępie wczyta podstawowe strony
zamiast robić od razu przekierowanie na stronę główną Cyfrowego Polsatu.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

Dobra dostałem sie do ustawień routera.
Adres to 192.168.2.1 login admin haslo 1234
Na stacjonarnym komputerze teraz brak internetu calkowicie , wykrzyknik na pasku po prawej stronie.
Modern to ZTE MF669 , sygnał 19% .

W zakładce STATUS ~>> Polaczenie z internetem
Uzyskany protokół IP : Dynamic IP disconnect
Stan WWAN : Connected

Ustawienia ~>> WAN
Konfiguracja LTE/HSPA+/UMTS
Apn : internet.cp
Sieć Lte/hspa+/umts lub cdma2000 nie ma tylko LTE

Czemu nie ma połączenia z siecią ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: matek451 »

Kolega jest daleko za murzynami w tym CP. Ma sprzęt sprzed kilku lat, router to pewnie Edimax a modem to stary , kiepski MF669. Podejrzewam, że warunki abonamentowe to jakaś tragedia. Dlaczego nie zrezygnował z tego Cp a przynajmniej nie wymienił sprzętu na coś współczesnego. Jaka to lokalizacja, jest zasięg LTE w CP? Na 3G ma fatalny poziom sygnału.Przecież w Plusie/CP na 3G jest limit a na LTE można mieć dużo lepszą ofertę. Ogólnie to jakaś masakra jak na koniec 2016, do kiedy ta umowa w CP?
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

Kolega nie jarzy bazy w tym temacie, kiedyś mu to zakładałem i tak to wisi i płaci i płaci i nic nie zmienia.
Zasięg 19% , modem mf669, router edimax ale nie wiem jaki model, wersja sprzętowa to rev. A ; 1.0 ; 1.04e.
Utawienia WAN to państwo oraz dostawca jako wybierz.
Apn to internet.cp , sieć lte/hspa+/umts , skrypt wybierania *99# .
Jak uzyskać dostęp do modemu , dalczego nie ma połączenia z internetem wcale ?

Co do zasięgu to nie wiem, lokalizacja to :
50.569909,21.437403 z google maps
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: matek451 »

Najwyższa pora mu uświadomić, że robi koszmarne błędy. Sprzęt nadaje się już na śmietnik, wart jest z 50 zł. Przy takich parametrach sygnału z UMTS900 i tak dziw , że to działa . Zasięg 3G z sieci UMTS900 aero2, który z założenia działa kiepsko a przy takim sygnale jest pewnie jeszcze gorzej. Od początku powinien mieć zewnętrzną antenę kierunkową na 900MHz ustawioną na Łoniów lub Suchowolę. W tych lokalizacjach są też pewnie BTS-y LTE800Sferii a w suchowoli pozwolenie na LTE1800Aero2. LTE od Plusa , szczególnie ze Sferii działa z kiepsko ale przynajmniej oferta na LTE jest lepsza. kolega powinien już dawno zrezygnować z CP na takich warunkach. Lejek na 3G w CP/Plusie oznacza praktycznie brak internetu. Gdyby korzystał z LTE to w Plusie/CP mógłby mieć i 150GB bez takiego lejka. No i trzeba zrobić tez testy innych operatorów. Obawiam się że z kolegą nie będzie łatwo.
Areecki
Stały użytkownik forum
Posty: 131
Rejestracja: 2010-10-12, 17:03
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Cyfrowy Polsat - Limit został wyczerpany

Post autor: Areecki »

Mieszkam dwa domy dalej od lokalizacji którą podałem, modem na zewnątrz i prędkość zadowalająca mimo 15 km do BTS-a.
Mam w Play, bez limitu ( lejek do 2 Mbps po przekroczeniu ~ 100 GB ).
Myślę, że spokojnie mógłby mieć podobną prędkość u tego operatora, ale kiedyś dzwoniłem do Orange i mają uruchomić LTE w Sulisławicach.
Ciekawe jak to będzie hulać , nie wiem kiedy kończy mu się umowa, na razie nie mam z nim kontaktu jak będę się z nim widział to poruszę ten temat.
Czy router da się jeszcze jakoś wykorzystać do internetu u innego operatora, do LTE ? Bo modem zmienić trzeba na pewno, ten nie obsługuje LTE.
Będę dziś u kolegi to zobaczę jaką ma prędkość. Limit pewnie też nie za duży.
U mnie tak to wygląda - 150 metrów od kolegi z modemem na zewnątrz.
Obrazek
ODPOWIEDZ