Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JohnyTalla
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-13, 20:22

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: JohnyTalla »

To może na początek czy mogę oddać ten router i wziac inny?? Jeśli tak to który z oferty plusa polecacie?
JohnyTalla
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-13, 20:22

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: JohnyTalla »

No dobra to żeby już się nie sprzeczac jaki router z oferty z plusa proponujesz. I czy w razie czego mogę go wymienić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: matek451 »

Nawet najlepszy router nie pomoże jeśli się okaże, że stacja bazowa Plusa w Barlinku jest przeciążona. Masz telefon to zrób wcześniej wspomniane testy. skorzystaj z Network Cell Info. Ta aplikacja pokazuje parametry sygnału LTE oraz dane BTS-a z którego korzystasz. Zrób speedtesty w godzinach szczytu internetowego. Sprawdź tez prędkości na tym DWR-921E, zaloguj się do niego, sprawdź ustawienia oraz to czy ma wymuszone połączenie w LTE i czy łączy się w tej technologii. To router z ubogą diagnostyką sygnału. Da to wszystko obraz lTE Plusa w Barlinku, odpowie na pytanie czy ten wolny internet na DWR-921E to kwestia routera, słabego sygnału czy BTS w twojej miejscowości jest przeciążony. Podstawowym wskaźnikiem przeciążenia jest niski DL przy wysokim UL oraz słabe parametr SINR sygnału LTE. Po tym będziesz wiedział jakie podjąć dalsze kroki.
JohnyTalla
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-13, 20:22

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: JohnyTalla »

Poproszę o info które dane zczytać z aplikacji network cell ifo
JohnyTalla
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-13, 20:22

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: JohnyTalla »

Zrobiłem test telefonem samsung galaxy s3 lte. 4 g włączone zasięg prawie pełny. Program speedtest pokazał pobieranie 1.64 a wysyłanie 11.23 ping 31
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: radius »

Wbij na Samsungu *#0011# i wstaw screenshoot.

W Network Cell Info, np. Gauge czy Raw.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: matek451 »

No i wszystko jasne, 10 rano i w Plusie przy prawidłowym sygnale LTE DL na poziomie 1,5Mb/s . Do tego 8 krotnie większy UL. W szczycie to nawet tego nie osiągniesz. Wreszcie chyba do ciebie dotarło że BTS jest masakrycznie przeciążony a Plus to nie jest bajka na ten i nie tylko teren. Potwierdziły się moje przypuszczenia. Opowieści konsultanta, tych "fachowców" z miasta zachwalających LTE od Plusa legły w gruzach. Zrób tak jak pisałem test Play LTE na Karcie Play Internet na Kartę za 9 zł z bonusem 100GB za rejestrację, do tego Orange na karcie za 5 zł i bonusem 100GB za rejestrację +100GB za dane adresowe. 200GB za taką kasę to prezent. Wiesz już jak zrobić test, pokaz parametry z NCI i z kodu na Samsungu. Podpowiem co zrobić dalej. Możesz też zrobić test z tymi kartami włożonymi w DWR-921E. Jak widzisz wcale nie przesadzałem, spakowanie DWR-921E i rezygnacja z Plusa to jedyne wyjście. W umowie i jej regulaminie jest zapewne opcja testuj, czyli w ciągu 14 dni można zrezygnować z tego pseudo LTE
JohnyTalla
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-13, 20:22

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: JohnyTalla »

Juz oddałem i podziekowalem plusowi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router D-Link DWR-921E LTE bardzo wolny internet po podłączeniu

Post autor: matek451 »

Zrób te testy Play, warto sprawdzić bo w Play można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c, bez umowy. W abonamencie jest drożej ale z kolei operator oferuje w nim najbardziej zaawansowany sprzęt z LTE-A.
ODPOWIEDZ