Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: notsure »

Witam :)

Od pewnego czasu mam problem z tym serwisem. Moja karta to Heyah w taryfie "Masz złotówkę masz no limit.." (taryfa dla formalności bo to pewnie nie ma znaczenia). Ustawienia APN: heyah.pl, użytkownik i hasło puste.

Każdy uruchomiony film z tego serwisu buforuje się z prędkością 100-300 Kb/s według Menadżera zadań windows. Dzieje się tak niezależnie od tego czy router jest w paśmie 3G czy LTE.

Sprawdzałem kartę w routerze mobilnym Huawei z softem T-Mobile jak i telefonie dla wykluczenia błędu po mojej stronie (sprzęt). Wszystko inne działa dobrze (10-30 Mbitów/s). Co więcej przełączenie się na drugi router mobilny z netem DIL RBM i próba buforowania tych samych filmów w tym samym czasie daje wynik 2-7 Mbitów/s (taką mam prędkość neta w Play), czyli nie jest to nadmierne obciążenie ich serwerów.

Słabe buforowanie filmów z openload.co (lub próba ich pobrania) jest niezależna od przeglądarki internetowej (Opera, Firefox). Co ważne uruchomienie VPN w Operze powoduje buforowanie 700 Kb/s - 2,5 Mbita/s (czyli wyraźnie lepszą). Idąc tym tropem zobaczyłem, że można w opcjach VPN wybrać "Wirtualną lokalizację", po wybraniu "Niemcy" filmy z openload.co buforują się b. dobrze 5-17 Mbitów/s), wystarczy jednak, że wyłączę VPN i działam bez "pośredników" to wszystko wraca do normy czyt. znowu buforowanie jest tragiczne 100-300 Kb/s. Tak jest niezależnie od źródła jakie buforuje bo próbowałem na paręnastu różnych.

Na sieci znalazłem tylko takie zapytanie:

http://zapytaj.onet.pl/Category/007,007 ... iala_.html

Dosyć świeże ale bez odpowiedzi. Mam wrażenie, że problem ten może nie dotyczyć tylko mnie. Internet działa mi bardzo dobrze oprócz tego serwisu kiedy łączę się tam bezpośrednio tak jakby sieć T-Mobile blokowała ten serwis.

Czy możecie sprawdzić jak to wygląda u Was na kartach heyah lub t-mobile ? Jakieś uwagi do działania tego serwisu ? Bo na tą chwilę nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić a nie mam potrzeby stosować VPN na okrągło, tym bardziej, że Firefox chyba nie ma takiej opcji (w tabletofonie Xiaomi Mi Max - połaczony z routerm przez wifi - też nie mam VPN i nawet jak prześlę sobie link do jakiegoś filmu to nie da się oglądać).
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: key »

wystarczy jednak, że wyłączę VPN i działam bez "pośredników" to wszystko wraca do normy czyt. znowu buforowanie jest tragiczne 100-300 Kb/s.
Tu masz rozwiazanie twojego problemu - pewne domeny maja zredukowana przepustowosc w twojej taryfie.
Nie pomagam na PW.
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: notsure »

Dzięki, wygląda na to, że czeka mnie pisanie reklamacji bo w regulaminie oferty nic nie ma o jakiś zredukowanych przepustowościach.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: onken »

Myślisz że coś zdzialasz?

Nie łudź się :) ale życzę powodzenia.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: key »

czeka mnie pisanie reklamacji bo w regulaminie oferty nic nie ma o jakiś zredukowanych przepustowościach.
Nie ma tez gwarancji minimalnej przepustowosci. Zycze powodzenia.
Nie pomagam na PW.
atarilol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-02-09, 18:58

Re: Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: atarilol »

udalo sie cos ustalic? Mam to samo
notsure
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-04, 13:48
Lokalizacja: k-k

Re: Openload.co - T-Mobile (karta Heyah) słabe buforowanie

Post autor: notsure »

Dopiero parę dni temu wysłałem "reklamację" do T-Mobile, zarejestrowali i przesłali do techników, żadnej informacji o rozwiązaniu problemu na razie nie dostałem. Możesz napisać jakiego masz operatora, taryfę itp. ? Czy sprawdzałeś sima w innych urządzeniach ?

p.s. swoją drogą blokada nie dotyczy tylko openload.co, np. film na vshare 2 sek leci i 30 sek buforowania 0-300 Kbps/s, włączę VPN w Operze i 1,8 Mbita/s wszystko działa płynnie bez przycięć.
ODPOWIEDZ