Blokowanie internetu dla konkretnych programów w połączeniu mobilnym [Windows 10]

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mateopoznan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-10-25, 20:32
Lokalizacja: Poznań

Blokowanie internetu dla konkretnych programów w połączeniu mobilnym [Windows 10]

Post autor: mateopoznan »

Hej,

jestem użytkownikiem BDI Aero2 które jak wiadomo nie jest najszybsze. Traktuje tą kartę SIM w laptopie jako backup i internet w podróży tylko do przeglądania internetu. Mam tylko jeden problem. Często synchronizuje duże ilości danych na Dropboxie, Google Drive i OneDrive. Kiedy uruchamiam komputer na łączu BDI zanim zapauzuje synchronizację tracę czas, do tego często i tak zanim łącze się odetka mijają kolejne minuty, stąd moje pytanie - czy jest możliwość zablokowania internetu dla wybranych aplikacji na konkretnym łączu? Tzn. Google Drive ma internet via Ethernet i WIFI, ale już nie na łączu komórkowym.

I drugi scenariusz. Czy analogiczna blokada jest możliwa także w przypadku korzystania z konkretnej sieci wifi. Ułatwiało by to sprawę przy łączu LTE z iPhone'a. Tym razem nie chodzi o prędkość, a o limit danych - przesyłanie 100GB po LTE trwaw szybko, ale może zjeść pakiet.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Blokowanie internetu dla konkretnych programów w połączeniu mobilnym [Windows 10]

Post autor: key »

Najprosciej wylaczyc niepotrzebne programy.

Jeslic chesz blokowac - przyjzyj sie opcji blokady dostepu programu do danej karty sieciowej w firewallu.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ