Modem E3372 HiLink i terminal HP T5740 - jaki software?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pafnucy86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-24, 15:40

Modem E3372 HiLink i terminal HP T5740 - jaki software?

Post autor: pafnucy86 »

Witam. To mój pierwszy post na forum. W tym tygodniu będę miał modem E3372 HiLink. Po spędzeniu kilku godzin na szukaniu do niego routera w dobrym stosunku jakość/cena wpadłem jednak na pomysł aby zrobić router z terminala HP T5740 który aktualnie nie jest do niczego wykorzystywany. Jest to sprzęt z 2GB ramu i procesorem Intel Atom N280.
Zastanawiam się jaki można wgrać do niego system (Gargoyle, OpenWRT itp) aby działał w trybie "skonfiguruj i zapomnij" wraz z tym modemem. Zależy mi żęby był nieskomplikowany w konfiguracji i niezawodny, może być bardzo prosty bo sprzęt będą używać rodzice którzy potrzebują go do używania "jak dla dziadków" Jednakże u rodziców mam dwa urządzenia które są praktycznie cały czas podłączone do mojego serwera w innym mieście wiec niezawodność na pierwszym miejscu. Wifi rozprowadzę access pointem (mam jakiegoś nieużywanego TP-Linka).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem E3372 HiLink i terminal HP T5740 - jaki software?

Post autor: onken »

Openwrt polecam, mam miniPC i jest ok. Ale ten terminal jest raczej wolniutki.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem E3372 HiLink i terminal HP T5740 - jaki software?

Post autor: wojteks »

onken pisze:Ale ten terminal jest raczej wolniutki
Chyba jednak jest szybszy od Tp-Link MR3220? Do zastosowania jako router spokojnie wystarczy.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem E3372 HiLink i terminal HP T5740 - jaki software?

Post autor: onken »

Od MR3220 szybszy, ale jak to mówią... D..... Nie urywa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
pafnucy86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-04-24, 15:40

Re: Modem E3372 HiLink i terminal HP T5740 - jaki software?

Post autor: pafnucy86 »

Całkiem niedawno miałem na nim zainstalowany Windows 7 i służył mi jako pseudo NAS. Serwował filmy (często ISO BluRay) i muzykę dla odtwarzacza Meder8er i jeszcze jako ściągaczka do torrentów. Dawał sobie radę na tyle że korzystanie z takiego rozwiązania w zupełności się sprawdzało. Nie wydaję mi się zatem żeby był za słaby na wykorzystanie go jako router.

Spróbuję póki co OpenWRT. Pytanie tylko który obraz mam ściągnąć? https://downloads.openwrt.org/chaos_calmer/15.05.1/x86/
ODPOWIEDZ