Skype nie działa (tylko) na mobilnym

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MedM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-04-20, 23:02

Skype nie działa (tylko) na mobilnym

Post autor: MedM »

Witajcie

Mam taki problem. Po podłączeniu Huawei E5220 nie działa mi Skype i nie mogę znaleźć rozwiązania. Sieć T-Mobile. Bardzo pomocny komunikat mówi "Nie można połączyć się ze Skype". Próbowałem przekierować porty ale bez efektu. Wersja programu najnowsza. Na stałym łączu jest w porządku.

Czy macie jakieś pomysły?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Skype nie działa (tylko) na mobilnym

Post autor: key »

Jestes pewny ze T-mobile nie blokuje?
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
MedM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-04-20, 23:02

Re: Skype nie działa (tylko) na mobilnym

Post autor: MedM »

Poczytałem trochę i kiedyś na pewno T-Mobile blokował Skype. Może zatem nadal blokuje.

Czy polecacie jakiś program do dzwonienia z Internetu na tel. komórkowe? Hangouts żąda numeru, aby wysyłać sms-y. Inaczej nie chce nawet spróbować. Ale może ktoś wie chociaż, czy działa i pozwala zadzwonić na kom. w Polsce?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Skype nie działa (tylko) na mobilnym

Post autor: robertnik »

Chcesz z komputera dzwonić na telefony? Kiedyś dawno do dzwonienia używałem betamaxów(cenniki i nazwy operatorów). Oczywiście przy założeniu że nie będą blokowane porty. Na telefonach też jest obecny facebook, który przewiduje rozmowy audiovideo, niemniej ja bym dzwonił i reklamował że płacisz, a Ci Skype nie działa. Z jakiej paki, masz taniej ten poblokowany internet, czy jak?
Awatar użytkownika
MedM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-04-20, 23:02

Re: Skype nie działa (tylko) na mobilnym

Post autor: MedM »

Dzięki.

Mam zwykły starter T-Mobile Strong LTE, 1GB za 5zł na 5 dni.
ODPOWIEDZ