Probelm z Internetem Play

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eKo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-08-20, 21:25

Probelm z Internetem Play

Post autor: eKo »

Hej
Posiadam Internet Play i niestety często na kilka minut jakby zawiesza się. Połączenie niby jest cały czas ale nie wysyła, odbiera pakietów. Dopiero po restarcie modemu rusza albo po jakiejś chwili odblokuje się. sygnał raczej bardzo dobry raptem 300m ode mnie anteny z agregacja pasm. Sprzęt to:
Nazwa urządzenia: E5186s-22a
Wersja sprzętu modemu: CL1E5175HM
Wersja oprogramowania modemu: 21.310.01.00.264
Wersja interfejsu www: 16.100.02.00.03

Jakieś pomyśły?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Probelm z Internetem Play

Post autor: dzejk »

Niestety problem dobrze znany w play. Zgłaszaj awarię, tylko tak możemy ich zmusić do działania.
stachu99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-12-12, 18:32
Lokalizacja: Bolesław

Re: Probelm z Internetem Play

Post autor: stachu99 »

Ja mam ten sam problem z połączeniem Play na routerze Huawei E5186s-22a.
Oprogramowanie ver.:21.316.01.00.07 TELIA, hardware version: CL 1E5175HM.
Wcześniej miałem Huawei B593 u12 i działał bez problemu. Ten problematyczny router - Huawei E5186s-22a Jest używany od 2 tygodni.

Urządzenia po wifi: 2 laptopy, 2 komórki, 1 telewizor.
Urządzenia po kablu sieciowym: 1 drukarka.
W rzeczywistości tylko 2 laptopy używają internet. Komórki może coś w tle czasami ściągną. Na Tv nie ogląda się online.
Na laptopach strony internetowe, czasami coś na youtube i Skype. Żadnych torrentów, itp. Najczęściej dzieje się to przy rozmowie video na Skype. Dodam, że Skype nie zużywa dużo transferu. Osoba po drugiej stronie rozmowy używa Nelimitera do ograniczenia łącza Skypa do DL 0,5Mb (0,5 Mega bit), UL 0,5Mb.
Objawy:
W momencie braku internetu router nadal ma połączenie z siecią komórkową po LTE, diody wskazują, że połączony z siecią i we właściwościach routera wskazuje parametry połączenia jak zawsze gdy działa poprawnie.
Urządzenia nadal widzą się na wzajem w sieci jedynie nie ma internetu.
Pomaga tylko restart routera.
Sytuacja taka występuje kilka razy w ciągu ok. 6-8 godz. użytkowania każdego dnia. Czasami 1 raz a czasami 5 razy.
Zmieniałem ustawienia 'network mode' i ' network band' w toolbox i bez zmian.

Osobiście kupiłbym inny router, nowszy ale nie widzę alternatywy do 1tyś zł, który miałby LTE advanced i opcję VOIP. Jeśli ktoś ma propozycje routera to proszę napisać. Kombinacja 2 routerów nie wchodzi w grę.
Pozdrawiam,
Stachu99
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Probelm z Internetem Play

Post autor: onken »

"Usypianie" połączenia w Play, problem znany i nic nie robią z tym. Zależy też od BTSa na którym działa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ