B525 problemy z Internetem

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
thuram1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-10-29, 16:15

B525 problemy z Internetem

Post autor: thuram1 »

Pisałem o tym w temacie o zmianie softu B525, ale chyba tu jest właściwe miejsce.

Mam pewien problem z B525 w t-mobile.
Od kwietnia nie było żadnych problemów aż do 3-4 tyg temu, gdy codziennie padał mi net.
Aby zadziałał, musiałem zrobić jedno z poniższych:
- restartować
- rozłacz-polacz
- zmienic z LTE na auto lub odwrotnie

Po kilku dniach jednak zauwazylem, ze to nie do konca net nie dziala, ale cos sie dzieje z DNS, bo strony ktore mialem otwarte lub otwieralem w ostatnim czasie hulaly, a inne nic, jakby netu nie bylo.
Probowalem na routerze do LAN ustawiac DNSy WAN czy to google czy OpenDNS ale to nic nie dalo.

Zaczynam podejrzewac, ze to cos z b525. Czy jeszcze cos mozna sprawdzic? Lub jakies inne podpowiedzi?

A jeszcze dodam, ze jak ten problem wystepuje, to np zdalny dostep z zewnatrz do np kamer IP mam
thuram1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-10-29, 16:15

Re: B525 problemy z Internetem

Post autor: thuram1 »

Podbijam temat, nikt co prawda nie mial pomyslu co sie dzieje, ale udalo mi sie dorwac kolejne 2 sztuki B525 i po podlaczeniu z identyczna konfiguracja, ta sama karta SIM, dzieje sie to samo....

Zaczynam podejrzewac, ze cos nie halo z BTS do ktorego sie lacze, lub t-mobile "wymyslil" nowy sposob by ograniczac ilosc uzytkownikow na BTSie :)

Jeszcze mysle sprobowac z inna karta SIM.

Sprobuje tez wymusic 800 lub 2600 bo wtedy idzie na inny BTS - co prawda znacznie slabszy sygnal.
ODPOWIEDZ