konfiguracja routerów w monitoringu

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pocjan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-28, 09:27

konfiguracja routerów w monitoringu

Post autor: pocjan »

Witam, mam następującą sytuacje: router DWR912 (prepaid), rejestrator H.264DVR. W celu uzyskania podglądu monitoringu z zewnątrz chce wykorzystać połączenie : (1)DWR912 ---(2) Mikrotik MTRB952ui------rejestrator, router (1) ma dostarczac internet do domu, router (2) wyłącznie do rejestratora. Mam wykupioną usługę vpn, router (2) został skonfigurowany (przez dostawcę usługi) jako klient vpn , mam przyznany stały IP jak również stały publiczny IP.
Pytanie: jak należy skonfigurować DWR912 (jak przekierować porty) aby przepuszczał PPTP//L2TP, połączenie Lan-Lan?
DWR921- IP 192.168.0.1
rejestrator IP 192.168.0.10 (przy tym ustawieniu i bez Mikrotika jest podgląd wewnątrz sieci)
MK - IP 192.168.2.1
prywatny wewn. IP ......
publiczny IP .......
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: konfiguracja routerów w monitoringu

Post autor: krystianb »

Jeśli ten mikrotik skonfigurowany jest jako klient vpn to normalnie podłączasz mu internet pod gniazdo wan i nic więcej, z resztą przekierowanie portów na prepaidzie i tak nie ma sensu.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pocjan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-28, 09:27

Re: konfiguracja routerów w monitoringu

Post autor: pocjan »

Dzięki za pomoc, zamykam temat
ODPOWIEDZ