LTE + Open VPN porada techniczna

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

LTE + Open VPN porada techniczna

Post autor: thedogg »

Witam,

Potrzebuję porady technicznej w kwestii vpn i internetu LTE. Chcę uzyskać dostęp do mojej sieci której bramą jęst router LTE HUAWEI B593u-12. Router nie posiada opcji klienta vpn.

Mam dwa mieszkania w jednym jest neostrada i serwer nas postawiony na debianie w drugim jest Huawei LTE i serwer nas postawiony na debianie. Co najlepiej zrobić bez dokupowania dodatkowego sprzętu.
Czy najlepiej będzie skonfigurować serwer VPN w mieszkaniu z neostradą na serwerze z debianem i tak samo jako klienta podłączyć debiana przy LTE? Czy przez urządzenie z debianem będę miał dostep do wszystkich innych urządzeń w sieci lan?

Proszę o poradę jak to najlepiej zrobić.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: LTE + Open VPN porada techniczna

Post autor: robertnik »

Poinstaluj Teamviewery i popróbuj. Serwer powinien stać tam gdzie jest wyższy upload, stabilne łącze i musi tam gdzie jest publiczne IP. Wyższy upload pewnie ma LTE niż Neostrada. Z kolei reszta pewnie odwrotnie...
Raczej oba łącza nie nadają się na taki serwer, no ale popróbować możesz, edukacyjnie przynajmniej będziesz do przodu.
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: LTE + Open VPN porada techniczna

Post autor: thedogg »

Lte to rebull mobile. Będę mógł z zewnątrz połączyć się z serwerem vpn?
barczun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-06-22, 21:08

Re: LTE + Open VPN porada techniczna

Post autor: barczun »

Jesli serwer na neo, a klient na LTE to tak. Odwrotnie z RBM czyli Playem nie da rady.
thedogg
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2010-09-21, 12:42
Lokalizacja: Rybnik

Re: LTE + Open VPN porada techniczna

Post autor: thedogg »

Na neo mam upload 1 a na lte 30. Będzie wtedy brane 1? Ogólnie nie ma takiej możliwości aby się połączyć do mojej sieci lte z zewnątrz? Chcę mieć dostęp do NAS.
ODPOWIEDZ