Problemy z modemem w routerze.

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Problemy z modemem w routerze.

Post autor: Evs »

Witam, posiadam modem e3276 podłączony w tym momencie bezpośrednio do TP linka mr3420 v2 a wcześniej działał w sieci wan. Zmieniłem sieć aby internet był w domu nie tylko jak mój komputer działa lecz także zęby internet działał jak komputer jest wyłączony. Problem polega na tym, że o ile jest to możliwe modem się "kłóci" z routerem i tworzy jakieś zakłócenia. Nie zauważyłbym tego w grach typu single czy coś ale, że lubie sobie pograć w csa to jest to niemożliwe przy takiej konfiguracji sieci bowiem ping wzrasta o jakieś 20-30 a samo granie jest uciążliwe i praktycznie niemożliwe ze względu na "lagi", "ściny" po prostu mi jak by cofa ruch co parę sekund i ping leci w tedy w gorę na chwile po czym spada z powrotem do np. 70 na polskim serverze i znów to samo. Czy jest coś co można zrobić aby to naprawić? Podłączyć modem przez kabel usb do routera żeby zwiększyć odległość miedzy nimi a zarazem zmniejszyć zakłócenia?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: dzejk »

Czy to się też dzieje, jak korzystasz sam z neta? Bo mi to wygląda na klasyczny przykład, gdy jeszcze ktoś inny korzysta.
Jaki soft masz na tp-linku, a jaki na huawei ?
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: Evs »

Korzystałem sam z neta. Soft na tplinku 3.16.9 Build 150319 Rel.60489n a na huawei w sumie nie wiem teraz bo jak odpalam go przez router to nie potrzebuje żadnego programu ale wersja Mobile Partner to 23.009.05.00.69. Nie wiem czy to coś da ale chciałbym ustawić DNS na googlowski lecz jak zmieniam w windowsie DNS to na stronie tplinka dalej widnieje inny. Czy zmiana DNS coś może dać?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: dzejk »

Może ktoś Ci się wpiął po wifi albo masz słaby sygnał gsm?
Na tp-linka proponowałbym wgrać soft gargoyle, a na huawei soft hilink. To optymalny zestaw dla tego leciwego już sprzętu.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: Evs »

Włąśnie miałem zamiar wgrać jakiś soft na tplinka i natknąłem się na openwrt jakiś ale skoro polecasz gargoyle to zaraz pewnie zainstaluje. Co do huawei to nie wiem czy można wgrać na niego jakiś soft i czy plus nie blokował go czy coś. Odnośnie wifi to nikt się nie łączy pozatym jest zabezpieczone. Dziwne to bo jak normalnie modem jest wpięty do kompa i jest sieć wan to wszystko normalnie działa a jak podłącze go do rutera który jest z metr od kompa to już są problemy.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: dzejk »

Gargoyle to nakładka graficzna, pod spodem jest właśnie openwrt/lede.
Ten t-link ma słaby prąd na porcie usb - wiele osób ratuje się przez wpięcie aktywnego huba (z własnym zasilaniem).
Zrób test - połącz kompa z routerem przez kabel lan, a wifi w tp-linku wyłącz - pewnie będzie lepiej.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: Evs »

Zaraz przetestuje bo mam jakiegoś aktywnego huba.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: matek451 »

Nie miałeś problemów to sam sobie zafundowałeś kupując MR-3420v2 czyli router który nie nadaje się do obsługi modemów LTE szczególnie na OFW i szczególnie E3276 w wersji zwykłej. To ze ma problem nawet z jego zasilaniem po USB to po pierwsze. Po drugie ma słaby procesor i za mało pamięci. Przy jednoczesnej intensywnej pracy z modemem LTE i po WiFi zrywa połączenie LTE i resetuje modem. E3276 to prądożerny modem , z tym routerem na OFW twój działa w trybie RAS . połowicznym rozwiązaniem jest zmiana FW na MiFi od Cezarego i skonfigurowanie go pod modem w wersji zwykłej, dalej do tego zmiana E3276 na Hilinka i konfiguracja pod niego. Oczywiście jak słaby sygnał na LTE to pobiera duży prąd czyli aktywny HUB i ewentualnie antena zewnętrzna. Podsumowując kupa zmian, koszty a efekt mizerny . Przerabiałem 4 lata temu taki zestaw i szczerze odradzam.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: Evs »

Ruter ten razem z modemem mam już ładne parę lat i to nie ja go kupowałem tylko go po prostu dostałem bo "ktoś" chciał mieć w domu Wifi. O ile w przeglądaniu pobieraniu rzeczy to w miarę dobrze działa to już jak widać w grach online nie do końca. Podłączyłem aktywny hub i jest lepiej. Wyłączyłem wifi pod które podpięty był tylko mój telefon też lepiej ale ping jak był wyższy tak i pozostał. No nich chyba pozostaje mi sieć WAN albo zmiana oprogramowania.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Problemy z modemem w routerze.

Post autor: dzejk »

przerób modem na hilinka - potestujesz i wymusisz najstabilniejsze pasmo połączenia
ODPOWIEDZ