Oprogramowanie do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfona?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mzpk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-27, 16:46

Oprogramowanie do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfona?

Post autor: mzpk »

Witam, szukam jakiegoś solidnego i darmowego softu na androida,

Krótki opis sytuacji: zatrudniłem się jako dostawca UberEATS.
Komunikacja z "systemem" Ubera odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Postanowiłem nieco zoptymalizować(zmniejszyć) pobór energii przez smartfona, i w tym celu rozdzieliłem część komunikacyjną i aplikacyjną na dwa urządzenia. Karta SIM jest w drugim smartfonie, zapewnia on łączność przez LTE i jest zamocowany w sakwie rowerowej. Aplikacja pracuje natomiast na starym GalaxyS3. Obydwa urządzenia są spięte przez BT(tethering). Teraz mogę przez pół dnia jeździć na jednej bateri, a przez drugie pół dnia być przypięty do starego power-banku. Tego drugiego nie znoszę, tak samo jak przekładania baterii którego od tej pory już robić nie muszę. Smartfon komunikacyjny działa przez 12godz bez
ładowania.

konfiguracja ustawiona w ten sposób ma pewien mankament: odbieranie SMS-ów i wykonywanie połączeń głosowych musi odbywać się ze smartfona "komunikacyjnego". Aplikacja dla dostawców daje możliwość kontaktu z klientem - czasem jest to konieczne. Człowiek dzwoni lub wysyła SMS z namiarami, czasem ja muszę się do niego odezwać w czasie dostawy.....
Oprogramowanie dla dostawców wywołuje standardową aplikację androida do obsługi SMS czy połączeń głosowych - działa to gdy jesteśmy zalogowani do sieci GSM. W druga stronę (gdy dzwoni klient) SMS-y i voice-calle przychodzą na telefon "komunikacyjny"-czyli ten z włożoną kartą SIM. Wyciąganie takiego telefonu z torby zamocowanej na rowerze jest niewygodne, oraz trwa strasznie długo. Dodatkowo, na ulicy mogę nie usłyszeć dzwonka dobiegającego zza pleców..

W związku z powyższym szukam jakiegoś oprogramowania pozwalającego na przerzucenie rozmów głosowych/SMS z telefonu z kartą SIM na telefon spięty z nim przez BT. Obsługa rozmów z mojej strony może odbywać się z innej niż systemowa aplikacji - numer można przepisać ręcznie gdy zajdzie potrzeba zadzwonienia do klienta.
Przychodzące rozmowy/SMS powiny być jednak przerzucane bezbłędnie na smartfona aplikacyjnego. Ponieważ łączność między smartfonami jest
regularnie zrywana - miło by było gdyby takie oprogramowanie zapamiętywało/raportowało zdarzenia typu nieodebrane połączenie i nieprzekazany SMS..

Macie jakieś pomysły jak spiąć dwa androidy, aby przekazać możliwość obsługi rozmów/sms na telefon podpięty przez BT-tethering?

Najprawdopodobniej powyższy pomysł porzucę jeśli nie znajdę w/w aplikacji. Zamiast tego kupię jedną nową baterię i jakiś większy powerbank. GalaxyS3 okazało się być prądożernym smartfonem.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Oprogramowanie do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfona?

Post autor: wojteks »

Pozbądź się S3, używania powerbanku nie unikniesz. To ma być w 1 urządzeniu wszystko. S3 to zabytek.
Nie pomagam na PW!
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Oprogramowanie do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfona?

Post autor: makosuu »

Jakbyś nabywał nowy telefon to Lenovo P2 trzyma na baterii bardzo długo.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Oprogramowanie do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfona?

Post autor: krystianb »

mzpk raczej rozejrzał bym się za nowym telefonem z bardziej pojemną baterią. Jest taka ostatnio bardzo popularna marka na X, która nawet budżetowy telefon potrafi zrobić z 4Ah baterią.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Oprogramowanie do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfona?

Post autor: key »

Nie znalazlem mozliwosci przekazywania SMS online. Jest natomiast inna mozliwosc - przekazanie zawartosci ekranu: https://play.google.com/store/apps/deta ... .oneassist
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ