Polsat LTE + B315s-22 - problem ze zmiannym IP

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
-bolox-
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2011-09-18, 11:59
Lokalizacja: las

Polsat LTE + B315s-22 - problem ze zmiannym IP

Post autor: -bolox- »

Jak w temacie... Mam wielki problem z tym zmiennym IP, co jakiś czas operator przydziela mi adres z zablokowanej/lewej puli adresów.
Objawia się to brakiem internetu chociaż router jest połączony z BTS - jest połączenie ale nic nie wysyła i nic nie odbiera.
Pomaga cudowanie z ponownym rozłączeniem i połączeniem do czasu zmiany IP na inny.
Polsat umywa od tego wszystkiego rączki i sugeruje wykupienie stałego IP - ich niedoczekanie.

Nie działają wszystkie (zapewne wszystkie bo do tej chwili mam spisane 11 i żaden nie działał) z 37.248.128.xxx

Cuda zaczęły się po zmianie taryfy na : Power LTE 2.0 z pakietami Pakiet Power LTE 2.0 60 GB, Pakiet Nocny 200 GB
Dodatkowo : Dynamiczny publiczny IPv4 + Nowe Power LTE bez limitu

Jest to bardzo problematyczne jak na przykład nie ma mnie w domu a wpadnie ten zablokowany IP to już mam po monitoringu...

Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Jakieś rady na przykład jak automatycznie resetować router do czasu uzyskania działającego adresu IP ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Polsat LTE + B315s-22 - problem ze zmiannym IP

Post autor: onken »

Sprawdzac monitoring z innego adresu, z innej sieci nie Polsat ( pewnie łączysz siez "z ich sieci" )
( mają źle skonfigurowany routing, ten sam apn ) i sami sobie blokują ruch.

Niestety miałem to samo ( prawie ) walczyłem z UKE z nimi, i dostałem "zamiennie" umowe z Plusem na tych samych warunkach gdzie Plus ma inny adres IP, inny apn ( dedykowany do publicznego adresu IP ), czyli inny routing i działa ok.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
-bolox-
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2011-09-18, 11:59
Lokalizacja: las

Re: Polsat LTE + B315s-22 - problem ze zmiannym IP

Post autor: -bolox- »

Nie o to chodzi. Jak Polsat "wylosuje" mi IP z tej puli 37.248.128.xxx to nie mam internetu - niby router jest połączony z siecią ale pakiety nie wychodzą ani nie przychodzą. Mogę stawać na głowie lub odstawiać inne cuda - nie ma internetu z tych IP.

To tylko kilka niedziałających adresów dla przykładu:

37.248.128.64
37.248.128.32
37.248.128.43
37.248.128.78

Gość z Polsatu dzwonił i powiedział żeby rozłączać połączenie do czasu uzyskania działającego adresu lub a 18zł wykupić sobie stałe IP... normalnie k*** ręce opadają z takim biurem obsługi klienta.
ODPOWIEDZ