B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: rombane22 »

Witam nie wiem czy to jest możliwość ostawić tak by po openvpn prędkość była zbliżona do tej uzyskiwanej na kompie.
Otóż mój usługodawca spowolnił internet z 130mb do max 30, w momencie szczytu prędkość spada do 5.
Zauważyłem że w momencie ustawienia openvpn na kompie moja prędkość wzrasta z 30 do 60-80, w momencie skonfigurowaniu po przez ruter b525,b715 + asus rt-ac56u moja prędkość stabilizuje się ale max prędkość to 12-23.


Czy jest możliwość że coś źle ustawiłem, a może ruter sobie nie radzi? :gwiazdki:
Dodam że ustawiając na kompie nie jest ważne czy korzystam z sieci b525 czy asus-a prędkość jest taka sama :/
Rombanek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: key »

rombane22 pisze:Czy jest możliwość że coś źle ustawiłem, a może ruter sobie nie radzi?
OpenVPN to dodatkowe przeliczenie danych - komunikacja jest szyfrowana. Mozliwe ze router sie nie wyrabia.

Wklej pliki konfiguracyjne sieci, na slepo ciezko cokolwiek powiedziec.
rombane22 pisze:Dodam że ustawiając na kompie nie jest ważne czy korzystam z sieci b525 czy asus-a prędkość jest taka sama :/
Nie rozumiem co masz na mysli.
Nie pomagam na PW.
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: rombane22 »

Sorki Chodziło mi o to że nie ma spadku wydajności, dotyczyło to opowieści czy też skarg na problem ze słabym przesyłem po lan.
plik konfiguracyjny tzn.
- sorki w tym to jestem zielony w te klocki moge napisac że używam vpnexpress proszę o info jakie pliki potrzebujesz.
mam nadzieję że chodzi o to
Rombanek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: key »

rombane22 pisze:Chodziło mi o to że nie ma spadku wydajności, dotyczyło to opowieści czy też skarg na problem ze słabym przesyłem po lan.
Tak jak pisalem wyzej - komunikacja po VPN jest kodowana - router musi to przeliczyc. Przy slabym routerze spada przepustowosc informacji przesylanych po VPN.

Reszta zalezy od konfiguracji - mozna zrobic to tak, ze kodowane i dekodowane jest wszystko.
Mozesz to sprawdzic poleceniem "tracert" - sprawdz jak przebiegaja pakiety miedzy dwoma komputerami w twojej sieci, jak przebiegaja do zewnetrznego serwera.
Nie pomagam na PW.
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: rombane22 »

ok dzięki wieczorem się pobawię, jeśli nie będzie sobie radził to lepiej po miedzy ruterami zastosować kompa do openvpn niż szukać lepszego rutera zawsze to większa moc obliczeniowa i wydaje mi się że tańsze :P.
Rombanek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: key »

Trudno mi sie wypowiadac, nie znam twojej sieci i twoich potrzeb.
Nie pomagam na PW.
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: rombane22 »

Hmm korzystam z 3 ie w irlandii a od ponad miesiąca sieć jest tak obciążona lub wprowadzili jakiś lejek, wcześniej moja prędkość w nocy wynosiła do 150 w tej chwili jak wejdzie na 30 to dobrze.
Po załączeniu na openvpn na kompie moja prędkość waha się od 40 do 80 bez od 5 do 30.
Po włączeniu po przez ruter mam od 10 do 25, ale i tak działa lepiej niż bez w tym momencie zastosowałem na ruterze l2tp, a na kompie openvpn prędkość rutera od 10-25 a na kompie mam powyżej 40-60.
Potrzebuje minimalnie do 30-40 na całą sieć a z tego co wywnioskowałem ruter który obsłuży moje zapotrzebowanie podejrzewam że by był bardo drogi - taniej wyjdzie mi postawienia kompa na ustawienia pc po miedzy jednym a drugim ruterem i skonfigurowaniem go tylko i wyłącznie do komunikacji z vpn
Rombanek
rombane22
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2016-08-15, 01:37

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: rombane22 »

A czy istnieje możliwość udostępnienia internetu łącznie z usługą VPN tzn tak by inni użytkownicy mieli tez połączenie przez tego samego klienta VPN

Ruter lte --> PC OpenVPN- -vpn--> Ruter --> użytkownicy ( ta sama usługa VPN)
czy da się coś takiego rozwiazać czy ktoś może nakierować na takie rozwiązanie?
Rombanek
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: B715 (b525) + Asus rt-ac56u openvpn

Post autor: key »

Nie wiem co masz na mysli piszac "możliwość udostępnienia internetu". Jesli chodzi n.p. o WWW, to nie jest to zadnym problemem. Przy innych uslugach zazwyczaj tez, trzeba tylko wiedziec co chcesz tunelowac.

Konfiguracja jest prosta - VPN ustawiasz na przekierowywanie interesujacych Cie polaczen przez tunel, w routerze ustawiasz odpowiednio trasy na router VPN - w twoim routerze punkt "LAN -> Route".
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ