Wolny transfer przez usb tethering

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eustachy
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-10-31, 12:42

Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: eustachy »

Modem e3372 hilink z internetem aero2 wpięty bezpośrednio do komputera przez usb - prędkości 30-40 Mbit na sekundę.
Ten sam modem wpięty do routera Fritz 4040 i udostępniony poprzez usb tethering. Podłączone do niego urządzenia - PC, NAS, telefon. Prędkości maksymalnie 5Mbit. Ktoś wie o co kaman?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: wojteks »

Wyłącz na próbę WiFi w routerze.
Nie pomagam na PW!
eustachy
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-10-31, 12:42

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: eustachy »

Nie bardzo mogę wyłączyć wifi ponieważ PC jest właśnie podłączony przez wifi z tym routerem. Wifi raczej działa poprawnie. Kopiowanie z tego PC na NAS przez wifi to jakieś 100Mbit/s ( 16 MB/s transfer dużego pliku )
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: wojteks »

Raczej chodziło mi o sprawdzenie czy WiFi nie zakłóca LTE.
Nie pomagam na PW!
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: atento »

Wszystkie fritz z usb 2.0 ograniczaja usb do 20Mbps, można użyć jakiejś przedłużki usb i odsunąć modem od routera, może to pomoże.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: tired »

Mam ten router i taki sam modem z internetem domowym T-mobile do 20 Mb/s leci cały czas 20/20 Mb/s bez różnicy czy po Wi-fi, czy po kablu. Po USB 2.0 prędkość odczyt/zapis 40 MB/s a internet max 20 Mb/s ?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: atento »

Bardzo przepraszam pomyliłem się;) Dawno temu chciałem kupić router fritza i dyskutowałem z supportem na ten temat niestety, żaden wtedy nie miał usb 3 .

Sprawdziłem na mailu
Cyt.

Kod: Zaznacz cały

Podłączając modem USB do FRITZ!Box transfery będą wynosić maksymalnie 30Mbps wynika to ze specyfikacji portu USB . 
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Wolny transfer przez usb tethering

Post autor: tired »

Podmieniłem kartę na nju i pod USB 2.0 w Fritz mam taki wynik https://www.speedtest.net/result/7774620440.png pobieranie z ftp.atman leci w okolicy 7 MB/s więc by się zgadzało. Bezpośrednio pod komputerem leciało około 90 Mb/s pod USB 2.0.
ODPOWIEDZ