Połączenie routerów B525s i tp-link

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damianzzz44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-27, 12:11

Połączenie routerów B525s i tp-link

Post autor: damianzzz44 »

Witam,
Przez długi czas miałem internet od orange jednak był bardzo niestabilny więc postanowiłem przetestować internet od T-Mobile. Chciałbym w swoim domu wykorzystać posiadaną infrastrukturę tj. 2 routery i repeater. Ściany są grube i nie wszędzie dociera sygnał z jednego routera. Od T-Mobile dostałem B525s-23a huawei a posiadam 2 routery tp-link td-w8951nd. Router huawei stoi w innym miejscu i nie chciał bym od niego ciągnąć kabli, sygnał wi-fi dociera do routerów tp-link jednak mam problem z ich połączeniem. Wydaje mi się, że w huawei nie ma funkcji bridge (wrsja systemu: 11.187.61.01.55). W tp-link są funkcje WDS. Ktoś ma pomysł jak to razem połączyć i skonfigurować żeby działało? I czy w ogóle się da?

Pozdrawiam,
Damian
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Połączenie routerów B525s i tp-link

Post autor: matek451 »

Oczywiście że jedyny sensowny pomysł to wykorzystanie W8951 jako dodatkowe AP połaczone z B525 kablem po LAN . Żadnych WDS, repeaterów i tym podobnych poronionych trybów pracy. WDS na TP-linkach nie działa z Huawei, nawet z innymi TP-linkami są problemy.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Połączenie routerów B525s i tp-link

Post autor: tired »

Te modele nie ustawisz jako repeatery. Musisz ciągnąć kabel albo przez powerline i od niego podłączyć te tp-linki jako AP.
damianzzz44
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-27, 12:11

Re: Połączenie routerów B525s i tp-link

Post autor: damianzzz44 »

Dzięki, tak też myślałem ale trochę się łudziłem.
ODPOWIEDZ