Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
CzarnyElo
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2009-08-12, 14:56
Lokalizacja: z Wi Fi

Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: CzarnyElo »

Cześć,

do niedawno byłem w Orange na sprzęcie B315, słabe prędkości, ale Internet raczej stabilny. Niedawno przesiadłem się na Play z routerem B715 i od tego momentu mam pewne problemy. Problemy występują tylko na komputerze stacjonarnym podłączonym z routerem przez kabel. Po uruchomieniu komputera i załadowaniu systemu uruchamiam przeglądarkę Chrome i zawsze jest tak, że automatyczna strona w postaci skrzynki Gmail wczyta się, ale jak otwieram od razu nowe karty z innymi stronami obojętnie jakimi Allegro, WP itp. to przez ok 1min sypie mi różnymi błędami i strony nie wczytują się. System nie wysyła żadnego komunikatu, ze jest przerwa w działaniu sieci. Po tej 1min strony nagle wczytują się ekspresowo i już wszystko działa cały czas do następnego wyłączenia i włączenia komputera... Najczęstsze błędy jakie wyrzuca Chrome przy niewczytujących się w ten sposób stronach:
80% prawie zawsze
DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET
15% co jakiś czas
DNS_NOT_STARTED
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
5% po kolejnym odświeżeniu
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
ERR_NAME_NOT_RESOLVED

O co chodzi? Czym jest to spowodowane? Router kupiłem jako używany, czy to może być jego powód i warto byłoby oddać na gwarancję?

Pozdrawiam serdecznie!
BikeBarian

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: BikeBarian »

Spróbuj na sztywno wpisać adresy nazw serwerów DNS do konfiguracji twojego połączenia internetowego w komputerze. Uzyj tych (cloudfare):
1.1.1.1
1.0.0.1

Play ma dziwne problemy z DNS-ami...zauważyłem to samo na dwóch różnych modemach (B715 i B2368-66). Czasami potrzebuje chwile czasu zanim załaduje stronę (nie jest to kwestia prędkości łącza) albo czasami wyskakuje komunikat DNS name not resolved i zwykły odśwież pomaga.
CzarnyElo
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2009-08-12, 14:56
Lokalizacja: z Wi Fi

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: CzarnyElo »

Dzięki, po ustawieniu tych DNSów trochę pomogło, bo problem tra teraz 10-15s, a nie ponad minutę... Czyli to problem z nadajnikami Play??
lobudek
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2021-10-09, 08:26

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: lobudek »

Sorry za odkop, ale mam ten sam problem odkąd przeszedłem do PLAY. Mimo węcz idealnych parametrów sygnału bardzo często przy otwieraniu nowych kart w przeglądarce "myśli" kilkadziesiąt sekund i nieraz wywali komunikat o DNS albo poprosu wczyta stronę i działa normalnie. Na T-mobile nigdy nie było tego problemu mimo słabych parametrów i prędkości działa bardzo dobrze. Ktoś coś doradzi, bo to strasznie irytujące....?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: Mig25 »

No przecież BikeBarian napisał , ustaw własne DNSy. Albo lokalnie na wszystkich sprzętach , albo jak masz router z możliwością edycji DNSow ,to tam podmien dla wszystkich ( Ja mam to drugie w sumie od bardzo dawna).
lobudek
Stały użytkownik forum
Posty: 129
Rejestracja: 2021-10-09, 08:26

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: lobudek »

Podmieniłem DNS w routerze, póki co problemu nie ma, ale za krótko jeszcze testuje.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: matek451 »

U mnie sprawdza się i to na kilku routerach .
Adriansk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-12-30, 12:36

Re: Problemy z Internetem po przejściu do Play i zmiany na Huawei B715

Post autor: Adriansk »

Też zmieniłem DNS i jak na razie wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ