Polskie IP telefonu za granicą?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bobasse
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-21, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Polskie IP telefonu za granicą?

Post autor: bobasse »

Witam,

Zagadnienie niecodzienne bo nie spotkałem się z nim w internecie, a szukałem już parokrotnie. Mianowicie często bywam za granicą, przeważnie w Niemczech, a jak powszechnie wiadomo tam pobieranie treści typu muzyka może często skończyć się karą. Niby to hotel, jednak pewnie da się ustalić sprawcę. Mniejsza o to. Jednak zauważyłem, że w czasie połączenia z internetem przez sieć komórkową, pomimo korzystania z anten lokalnych nadawców (Telekom, O2), mam polskie IP. Jak to wygląda od strony technicznej? Coś jak VPN? Czy to tylko pozorne i jestem inwigilowany jak na każdym innym łączu? Tu nawet nie chodzi o celowe łamanie przepisów, tylko bardziej strach przed przypadkowym pobraniem, a teraz ponoć już i obejrzeniem czegoś w internecie. Z góry dzięki za pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Polskie IP telefonu za granicą?

Post autor: key »

Droge ktora przebiega pakiet mozna sprawdzic przy pomocy komendy tracert, wiesz wtedy czyje routery sa po drodze.

Z drugiej strony jesli uzywasz oficjalnych serwerow (n.p. youtube) to przy niektorych kawalka po prostu pojawia sie komunikat, ze plik nie moze byc wyswietlony w tym kraju ze wzgledu na licencje.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ