Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pinek12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-10, 09:43

Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Pinek12 »

Witam wszystkich forumowiczów
Przez ostatnie 4 lata posiadałem internet stacjonarny o zatrważającej prędkości 1-3 Mbps
Niestety nie mam jeszcze możliwości na przyłącze światłowodem internet był przez linie telefoniczna. Teraz mam Mobile internet z routerem huawei B900-230 i wszystko ładnie i pięknie ponad 30Mbps w dwie strony. Na WiFi wszystko śmiga pięknie ale problem pojawił się gdy podłączyłem mój dekoder do niego
Dekoder wymaga podłączenia przez kabel ale niestety po podłączeniu dekoder w ogóle nie reaguje tak jak by nie widział tego internetu. Kontaktowałem się z usługodawca od tego dekodera i powiedziano mi ze ten dekoder działa tylko z internetem stacjonarnym. Próbowałem wpisywać ręcznie adresy IP itp ale nic to nie dało. I tu jest pytanie czy jest jakaś możliwość obejścia takiego problemu? Jakieś filtry lub coś takiego? Nie zabiedzona mi się uśmiecha wracać do 3 Mbps
Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
Marcin
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: tomekwwa »

Internet masz jaki i od kogo? Dekoder jaki i od kogo? Pewnie trzeba IPTV ustawić.
Pinek12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-10, 09:43

Re: Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Pinek12 »

Mieszkam w Uk internet jest z „Three Mobile” telewizja nie jest żadnego znanego operatora Wziąłem ja z jeden z reklam na tutejszych stronach Coś typu Polska tv przez internet
Jest normalny dekoder używający hotbirda ale wymagane jest łącze internetowe
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: tomekwwa »

Jakaś strona tego usługodawcy od tv to istnieje i możesz ją podać? Dekoder ma jakieś oznaczenie co to za urządzenie? Samo stwierdzenie, że wymagany jest Internet stacjonarny to jakaś głupota.
Pinek12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-05-10, 09:43

Re: Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Pinek12 »

To jest stary dekoder nc+ nbox ITI 5800S
Strony nie ma
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: onken »

To jest zwykły sharing lub iptv od chińczyka.

nBox to badziewie i to pierwsze co bym zmienił.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Problem po zmianie internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: tomekwwa »

Pewnie sharing. Ten głośniko-router u nas nie występuje, więc ciężko coś powiedzieć. Szukaj opcji przydzielenia nBoxowi stałego IP i funkcji DMZ dla tego IP. Jeśli nie znajdziesz to szukaj opcji włączenia trybu Bridge.
ODPOWIEDZ