Problem z YouTube przez LTE

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzychuk87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-13, 18:33

Problem z YouTube przez LTE

Post autor: krzychuk87 »

Witam wszystkich. Nie wiem czy trafiłem do dobrego działu, ale mam pewien problem z YouTube przez LTE. Testuje obecnie internet LTE od T-mobile (na stałe mam w domu przez łącze ADSL) LTE w speed testach ma prędkość porównywalną co ADSL (nie licząc wysyłania bo tu LTE bije na głowę ADSL) ogólnie to byłbym skłonny przejść na tą technologię, ale mam pewien problem z filmami na YT : gdy przewijam film do dowolnego momentu to przez ADSL film wskakuje od razu (nawet przy 1080p) a przy LTE muszę odczekać dosyć długą chwilę (mimo że speed test pokazał iż w tym czasie prędkość LTE była wyższa niż ADSL a pasek stanu filmu pokazuje iż zbuforowała się już dalsza duża część to film dalej się "ładuje") nie wiem czy opisuję to w miarę składnie i zrozumiale, ale bardzo proszę o pomoc, albo odpowiedź dlaczego tak się dzieje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z YouTube przez LTE

Post autor: onken »

Problem T-Mobile.
Sprawdź innego operatora.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krzychuk87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-13, 18:33

Re: Problem z YouTube przez LTE

Post autor: krzychuk87 »

Dlaczego problem operatora ?
z zmianą operatora jest problem bo to są teflony firmowe a w T-mb jak podpiszę nową umowę firmową to internet i tak i tak muszę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> (tama nowa wersja Magneta czy jakoś tak ta oferta się nazywa że minimum to 1 telefon i LTE) .. chciałem zrezygnować z ADSL (światłowód jeszcze w te strony nie dotarł) na korzyć LTE... przy niższych jakościach np 480p jest trochę lepiej (tzn pokręci sekundę albo 2 i jest... ale przy wyższych no jest problem... ) a zmieniać operatora mi się nie uśmiecha bo abonamenty za telefon kończą sie w różnych odstępach czasu i miałbym rozbite na 2 operatorów...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z YouTube przez LTE

Post autor: wojteks »

To zwykle problem punktu styku sieci operatora z siecią w której są serwery yt, nic na to nie poradzisz.
Nie pomagam na PW!
krzychuk87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-13, 18:33

Re: Problem z YouTube przez LTE

Post autor: krzychuk87 »

ehhhh szkoda... dzięki wielkie za odpowiedź :)
grzski
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-07, 09:43

Re: Problem z YouTube przez LTE

Post autor: grzski »

Warto próbować, miałem podobną sytuację z Orange. Aczkolwiek w moim wypadku sam wskazałem w którym punkcie pojawiają się problemy i po jakimś czasie (do 7 dni) faktycznie rozwiązali problem.
Obrazek
ODPOWIEDZ