Internet Orange problem z routerem.

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

Mam problem z wolnym internetem zarówno wifi jaki i po kablu z routera dwr 921 ver c1. W routerze jest karta Orange i maksymalna prędkość pobierania to około 18mb, przy czym ta sama karta wsadzona do telefonu np. S7 i zrobieniu z niego hot spot pozwala osiągnąć około 100mb. W routerze wygrane najnowsze firmware nic nie pomogło, teraz pytanie czy kwestia ustawienia choć zbyt wielu opcji w nim nie ma, czy aż tak beznadziejny ten dwr 921 - zbyt dobrych opinii nie ma... Proszę o pomoc w konfiguracji bądź poradę jaki ewentualnie inny z wejściem na sim zakupić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: wojteks »

To zabytek jest, wymień na jakiś współczesny z agregacją pasm.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: matek451 »

Z której stacji bazowej NetWorks korzystasz w Orange, jakie pasma LTE ma na niej ten operator, jakie agreguje telefon, pokaż screena z niego i aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl, test w domu i na zewnątrz. oczywiście czeka cię wymiana routera i być może zakup anteny zewnętrznej jeśli chcesz uzyskać optymalne prędkości.
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

Przesyłam screena z pomiaru prędkości z telefonu i z wifi (telefon był obok routera i dzisiaj i take niezły wynik), oraz screen z programu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: matek451 »

Na bts-ie networks Forteczna Orange ma lte2600, LTE2100 i LTE1800 i ich agregację. potrzebny router z 3 CC CA czyli B715. Na LTE2600 na telefonie sygnał dostateczny, zapewne lepszy na lTE1800 i LTE2100. na B715 skorzystasz z agregacji LTE2600+2100+1800.
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem w takim razie że na obecnym sprzęcie nie uzyskam lepszej prędkości? Jeśli tylko wymiana wchodzi w grę mógł byś polecić mi jakiś konkretny model jaki zakupić żebym uzyskał taką samą prędkość jak z telefonu i niezły zasięg Wifi bo jestem trochę zielony i nie chcę kupić kolejnego szajsu. I najlepiej żeby nie kosztował milionów $
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

A chyba nie zrozumiałem haha to B715 to oznaczenie routera który mam kupić tak?
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

Witam. Powracam do tematu ponieważ zakupiłem ruter b818 ( polecany mi 715 niedostępny ) i wczoraj po podłączeniu w ciągu dnia pobieranie chwilami nawet 220MB, wieczorem już dużo gorzej a dzisiaj chwilami nawet około 15mb po chwili ponad 100mb i tak co chwila się zmienia, natomiast w tym samym czasie w pobliżu rutera na galaxy s10 z LTE stabilnie około 110mb - 150mb nigdy nie ma problemu by spadało tak nisko jak na tym ruterze. Proszę o pomoc czy muszę jakimś programem wymusić na ruterze tą agregację czy jak to wygląda, nie chciał bym go uszkodzić przez jakiś program a czytałem o takich przypadkach.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: wojteks »

Musisz go postawić w lepszym miejscu zapewne skacze po pasmach i stacjach bazowych.
Nie pomagam na PW!
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

Rozumiem. A nie ma możliwości jakoś go zblokować żeby łączył się tylko z tą najmocniejszą stacją, np .jakimś programem wymuszającym agregację w danym paśmie ( ściągnąłem na androida HUA CTRL ale nic nie przestawiałem bo nie chcę uszkodzić rutera ) Przestawienie go w inne miejsce będzie kłopotliwe ze względu na dociągnięte okablowanie do innych podpinanych urządzeń no i dziwi mnie to że w tym samym miejscu Samsung s10 pracuje stabilnie na LTE. Generalnie wszystko zależy od dnia bo np. dzisiaj cały dzień robiłem wyrywkowo testy i problem nie występował średnia prędkość pobierania to około 150Mb więc sam już nie wiem od czego to zależy. Załączam foto z HUA CTRL.
Screenshot_20210110-182846_huaCtrl.jpg
VAHANARA

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: VAHANARA »

Maciej01 pisze: A nie ma możliwości jakoś go zblokować żeby łączył się tylko z tą najmocniejszą stacją, np .jakimś programem wymuszającym agregację w danym paśmie
Programowo - nie ma.

Jeśli już, to można próbować wymusić stację anteną zewnętrzną podłączoną do 818.
Maciej01 pisze: Przestawienie go w inne miejsce będzie kłopotliwe ze względu na dociągnięte okablowanie do innych podpinanych urządzeń
Albo, albo. LTE to sztuka kompromisu często bywa...
Maciej01 pisze: i dziwi mnie to że w tym samym miejscu Samsung s10 pracuje stabilnie na LTE.
Wygląda, że router skacze ci z jakiegoś powodu po dwu BTS-ach, a Samsung stoi na jednym. Możliwe, że Samsung jest mniej czuły i loguje tylko do silniejszej stacji albo jest lepiej oprogramowany.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: radius »

S10 obsługuje 256QAM i MiMo 4x4 w pasmach 1, 3 i raczej 7 też chociaż tu nie drukują:
https://cacombos.com/device/SM-G973F
Obawiam się, że o któryś z tych parametrów może chodzić.
Zresztą to widać pod *#0011#
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

Wstawiam ponownie foto z HUA CTRL ponieważ problem znowu się pojawił, może to coś pomoże ale z tego co ja widzę to jest na tej samej częstotliwości co wcześniej czyli B7-2600Mhz a mimo to prędkość kiepska bo około 17Mb.
Screenshot_2.jpg
Maciej01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2020-01-05, 00:08

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: Maciej01 »

radius pisze:S10 obsługuje 256QAM i MiMo 4x4 w pasmach 1, 3 i raczej 7 też chociaż tu nie drukują:
https://cacombos.com/device/SM-G973F
Obawiam się, że o któryś z tych parametrów może chodzić.
Zresztą to widać pod *#0011#
Czyli jak to odbierać, to znaczy że S10 jest lepszym urządzeniem do odbioru LTE niż ruter który zakupiłem? Jest jeszcze jakieś wyjście z tej sytuacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: matek451 »

A skad wiesz z której stacji teraz korzysta S10 i na jakich pasmach LTE, jaka to wersja S10 bo było kilka?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: radius »

Porównaj PCI z HManagera i z ekranu po wpisaniu w/w kodu. Niestety w tym uproszczonym MENU nie będzie ani CellID ani eNB.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet Orange problem z routerem.

Post autor: matek451 »

Ale będzie z NetMonstera.
ODPOWIEDZ