Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

Witam,

Jak w temacie. Rozpoczynam krucjatę przeciw T-Mobile i jego domowemu LTE 60Mbit w którym momentami osiągam zawrotne prędkości na poziomie 1,6Mbit. Potrzebuję oprogramowanie które powiedzmy co godzine sprawdzi mi jaki jest upload/download do jakichkolwiek seriwsów typu wp.pl google.pl itp i zapiszę to w logach. Dodatkowo fajnie by bylo gdyby się dało zapisywać logi z pingów bo moje czasami wskakują na poziom 3500ms.

Pewnie olalbym sprawę z nimi ale po tym co napisali mi w mailu to się zagotowałem, treść poniżej :

Powyższa decyzja zakończyła drogę postępowania reklamacyjnego. Niniejsze rozstrzygnięcie znajduje uzasadnienie w przepisach ustawy z dnia 16 lipca 2004 Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. nr 171 poz. 1800 z póź. zm.). Zgodnie z § 7 ust. 2 pkt 5) Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. z dnia 07.03.2014 poz. 284) informujemy, że:
1) przysługuje Państwu prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym przed właściwym sądem powszechnym oraz
2) przysługuje Państwu prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów przed Prezesem UKE, jednakże T-Mobile Polska S.A. nie wyraża zgody na udział w tym postępowaniu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: wojteks »

A to rozpoczynaj, nie będziesz pierwszy. Co najwyżej po długich walkach uzyskasz rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów a i to nie koniecznie.

Zauważ też że tam nie ma nigdzie zapisu że będzie 60Mbps a zawsze jest do 60Mbps lub że to będzie prędkość maksymalna a nie stała/gwarantowana.
Nie pomagam na PW!
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

wojteks pisze:A to rozpoczynaj, nie będziesz pierwszy. Co najwyżej po długich walkach uzyskasz rozwiązanie umowy bez ponoszenia kosztów a i to nie koniecznie.

Zauważ też że tam nie ma nigdzie zapisu że będzie 60Mbps a zawsze jest do 60Mbps lub że to będzie prędkość maksymalna a nie stała/gwarantowana.
Nigdzie nie napisałem że to ma być stała gwarantowana prędkość, 60Mbit nigdy w życiu nie osiągnąłem do tego bardzo często mam pingi po 3500ms przez co uniemożliwia mi to granie online. Jeśli kupujesz w salonie samochód który ma V-max 240km/h i płacisz za niego co miesiąc w Leasingu 2000zł a tu się okazuje że jednak wyciąga tylko 140km/h to jest to podstawą do reklamacji czy nie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: wojteks »

Samochód wyciąga 240 tylko że jeździsz po dziurawej żwirówce czy kiepskim osiedlowym asfalcie i nie da się tyle pojechać, wjedź na autostradę to osiągniesz 240.

Podstawy do reklamacji nie widzę, dla twojego przykładowego samochodu salon nie zbuduje autostrady.
Nie pomagam na PW!
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

wojteks pisze:Samochód wyciąga 240 tylko że jeździsz po dziurawej żwirówce czy kiepskim osiedlowym asfalcie i nie da się tyle pojechać, wjedź na autostradę to osiągniesz 240.

Podstawy do reklamacji nie widzę, dla twojego przykładowego samochodu salon nie zbuduje autostrady.
czyli twierdzisz ze takie transfery jak poniżej badania speedtestem nie sa podstawą do reklamacji?

https://www.speedtest.pl/test/234579319
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: radius »

Ten niedziałający nie.
Te działające raczej też.
Niestety.
Wymień jaki masz sprzęt.
Jakieś anteny zewnętrzne?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: matek451 »

A ja się dziwię klientom T-mobile, ta oferta od poczatku śmierdziała z daleka. Po pierwsze sieć NetWorks a w tym T-mobile w większości lokalizacji nie była gotowa na taki krok i obsłużenie ruchu no-limit. Pisałem wiele razy o tym ze stacje zapchają się wbrew zapewnieniom naczelnego klakiera fioletowego operatora. Na wsiach gdzie T-Mobile ma 10MHz pasma na LTE800 a takich stacji sa tysiace stało się to po kilku tygodniach. Te z pasmami pojemnosciowymi LTE degradowały się w wolniejszym czasie. Obroniły się miasta z 4 pasmami LTE w agregacji z rozwinięta siecią stacji bazowych.
Operator oferował wam internet za 1/2-1 litra wódki bo abonament 45/65 zł na poczatku ze sprzętem to był i jest do dzisiaj oferta za pól darmo.
Skorzystaliście bo była okazja, działało fajnie ale zdechło , bo musiało, radio nie jest z gumy . Więc po co kruszyć kopie, było fajnie ale nie jest więc podziekuj T-Mobile . Nie przepłaciłeś, został ci sprzęt. Operator nie gwarantuje prędkości więc to walka na lata. Nauczka na przyszłość, mobilny wymaga rozsadku w uzywaniu. Polakowi dać coś za pól darmo to ssie na maksa.
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

radius pisze:Ten niedziałający nie.
Te działające raczej też.
Niestety.
Wymień jaki masz sprzęt.
Jakieś anteny zewnętrzne?
Miałem ZTE MF283+ ale gdy zaczął szwankować internet zakupiłem Huwaei 553u-12 z takimi małymi antenami. Środek miasta Bielsko-Biała, zasięg LTE 5/5. Problem występuje w środku dnia gdy jest szczyt i potem wieczorami gdy ludzie wracają do domu i odpalają wszystko. W szczycie w 10-15Mbit, wieczorem 10-15 i potrafi spaść do 1 albo i mniej, 2ga w nocy koło 40Mbit, najgorsze te pingi bo nie da się pograć na luzie przez lagi.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: radius »

Pierwszy router kategorii czwartej, bez agregacji.
Dobry ze trzy lata temu.
Nie ma takiego Huawei jak 553. Podaj poprawny symbol.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: matek451 »

W B.B widać nie brakuje klientów T-Mobile, było za parę groszy więc ludziska brali i teraz szaleją lub raczej szaleli.Znam takich co rezygnowali z kabla i brali T-mobile domowy bo było taniej, nie słuchali gdy ostrzegałem ze to radio i się zapcha jak wszyscy zaczną korzystac bez opamiętania. Przeciez Pan w salonie zapewniał że będzie super bo to T-Mobile. A operator po dwóch latach skończył z tą ofertą ale jej konsekwencje ponoszą ci co ja wzięli.
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

radius pisze:Pierwszy router kategorii czwartej, bez agregacji.
Dobry ze trzy lata temu.
Nie ma takiego Huawei jak 553. Podaj poprawny symbol.
Wybacz, literówka, B593u-12
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: radius »

Kolejny złom klasy czwartej. Jeszcze starszy niż ZTE.
Włóż kartę SIM T-Mobile do telefonu i wstaw screen z tej aplikacji: https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: matek451 »

To jest przecież elektrozłóm , pochodzą z niemieckiego demobilu, wartość praktycznie zerowa. Całkowicie nieprzydatna do dzisiejszych sieci LTE, maja po 8 lat, modem 3 klasy LTE, bez możliwości wyboru pasm LTE o agregacji nie wspominając. Janusze nabyli tego szajsu od handlarzy na Allegro tysiące i kupują nadal, sprzęt z utylizacji w T-mobile.de. Przy nim mf283+ to super router.
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

radius pisze:Kolejny złom klasy czwartej. Jeszcze starszy niż ZTE.
Włóż kartę SIM T-Mobile do telefonu i wstaw screen z tej aplikacji: https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl
Niestety nie posiadam telefonu z androidem żeby to zrobić, mam tylko Iphona :/

Możecie polecić w takim razie jakiś router na miarę dzisiejszych czasów? Szkoda że tak późno trafiłem na to forum, mądry polak po szkodzie :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: wojteks »

Na dziś to wielkiego wyboru nie ma B818 i anteny zewnętrzne do niego jeżeli potrzebne. Jak mam być najtańszy na najtańszych to B535 minimum.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: radius »

Pośredni Huawei B715. Tylko jeśli masz zapchaną stację to pofatyguj się o telefon z Android i zrób test. To nic nie kosztuje.
Najlepiej jakiś Samsung typu S8, S9, S10. Huawei P20, itp.
A na Iphonie i T-Mobile ile Mb/s masz?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

radius pisze:Pośredni Huawei B715. Tylko jeśli masz zapchaną stację to pofatyguj się o telefon z Android i zrób test. To nic nie kosztuje.
Najlepiej jakiś Samsung typu S8, S9, S10. Huawei P20, itp.
A na Iphonie i T-Mobile ile Mb/s masz?
W iphone mam służbową kartę z T-mobile, odpalilem na niej speedtesta: Download 81,5mbit, upload 26,5Mbit
Włożyłem kartę z netem do Iphona i odpaliłem speedtesta: Download 12,5Mbit, upload 26,3Mbit

Wychodzi na to że T-mobile ustawił mnie w gdzieś na samym dole w drabince z dostepem do przepustowości
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: onken »

A poziom sygnału tak w ogóle sprawdzałeś ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

onken pisze:A poziom sygnału tak w ogóle sprawdzałeś ??
Nie mam jak na ten moment, jeszcze nie załatwiłem telefonu z androidem, u siebie nigdy nie miałem mniej 4/5 kresek, w linii prostej mam około 500m do najbliższego BTSa, 2gi jest w podobnej odległości.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: radius »

Iceman2003 pisze:W iphone mam służbową kartę z T-mobile, odpalilem na niej speedtesta: Download 81,5mbit, upload 26,5Mbit
Włożyłem kartę z netem do Iphona i odpaliłem speedtesta: Download 12,5Mbit, upload 26,3Mbit

Wychodzi na to że T-mobile ustawił mnie w gdzieś na samym dole w drabince z dostepem do przepustowości
Iceman2003 pisze:Nie mam jak na ten moment, jeszcze nie załatwiłem telefonu z androidem, u siebie nigdy nie miałem mniej 4/5 kresek, w linii prostej mam około 500m do najbliższego BTSa, 2gi jest w podobnej odległości.
To wygląda trochę tak, że rzuca Cię między tymi stacjami. Z czego ta jedna jest przeciążona.

Ale owszem może być tak, że karty mają priorytety.

Ta z Internetem to oferta na kartę przedpłacona, tzw pre-paid?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Iceman2003
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-02-27, 11:57

Re: Darmowy program do dobowego badania przepustowość ci łącza

Post autor: Iceman2003 »

radius pisze: To wygląda trochę tak, że rzuca Cię między tymi stacjami. Z czego ta jedna jest przeciążona.

Ale owszem może być tak, że karty mają priorytety.

Ta z Internetem to oferta na kartę przedpłacona, tzw pre-paid?
Nie, ta karta z internetem to oferta która w umowie nosi nazwę "P_ID_65_SI18_60MBS" - Nielimitowyany internet Domowy. Do niedawna wszystko działało bardzo dobrze, fakt że rzadko wyciągałem więcej niż 40Mbit ale nie przeszkadzało mi to zbytnio, od jakiegos miesiąca zaczeły się jakies akcje typu pingi po 2000-3500 ms, download rzędu 1Mbit nawet w porach nocnych. Czasami nawet speedtest potrafi pokazać że mam zero upload jak np podczas wczorajszego spr

https://www.speedtest.pl/wynik/234703726
ODPOWIEDZ