Modem który wymusi połączenie do eNBID

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pancyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-05-05, 17:53

Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: pancyk »

Witam,

Czy istnieje jakiś soft do modemów Huawei lte w którym można wymusić połączenie z przez siebie chcianym eNBID?
A może jest modem jakiegoś innego producenta który dałby taką możliwość?
Obecnie korzystam z Huawei B528, do którego mam podłączone anteny ATK-LOG ALP LTE MIMO 2 x 5m gn DIPOL .
Najlepsze wyniki prędkości mam w paśmie lte 1800, z eNBID "x" , i nie wiem czemu modem co jakiś czas przelacza na eNBID "y".... kombinuje, przełączam na 2g...,3g... i znowu na 4g i czasem wylapie mi ulubione eNBID "x"

Ma ktos jakiś pomysł?
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: BikeBarian »

B2368, masz możliwość blokady połączenia po PCI czyli z konkretnym sektorem a każdy BTS ma inne numery sektorów wiec to jest rozwiązaniem twojego problemu. ZTE WF830 tez ma taka funkcjonalność.
pancyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-05-05, 17:53

Re: Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: pancyk »

Witam,

Dziękuję za odpowiedź, B2368 dość ciężko znaleźć i droga sprawa, będę się skłaniał do ZTE WF830, i chciałbym dopytać czy PCI mogę w nim zmienić manualnie w oprogramowaniu modemu, czy potrzebna będzie dodatkowa aplikacja ?
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: BikeBarian »

Tam musisz napisać do ZTE o konto superadmin-a chyba (@matek451 będzie wiedział co i jak). Nie wiem tez czy w ZTE jak zrobisz blokadę połączenia po PCI to czy agregacja zadziała bo w B2368 nie zadziała.
pancyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-05-05, 17:53

Re: Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: pancyk »

BikeBarian pisze:Tam musisz napisać do ZTE o konto superadmin-a chyba (@matek451 będzie wiedział co i jak). Nie wiem tez czy w ZTE jak zrobisz blokadę połączenia po PCI to czy agregacja zadziała bo w B2368 nie zadziała.
Witam,

Przymierzam się do zakupu tego sprzętu, tylko pewne informacje mnie martwią, na rynku ZTE WF830 dostępny jest tylko od Play, soft podobno jest tak okrojony że nie ma możliwości wybrania pasm, czy zna Pan kogoś kto korzysta z takiego sprzętu ? Jeśli miałbym potwierdzenie że wybór pasm jest możliwy oraz zmiana PCI aby łączyć się z wybranym BTS to kupuje od razu

pozdrawiam

https://ibb.co/rQCLjpG
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: Range »

Taka możliwość jest w WF860 niedostępnym w Polsce. Korzysta z niego wspomniany @matek451 w ramach testów. Pisze na bez kabli i elektrodzie. Pisz do niego na PW, jak jest dostępny.
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Modem który wymusi połączenie do eNBID

Post autor: BikeBarian »

Poczytaj jeszcze w tym wątku http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=12&t=57096 może ten HuaCtrl się nada.
ODPOWIEDZ