Problem z internetem.

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mihao
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-28, 10:50

Problem z internetem.

Post autor: mihao »

Witam,

Mam taki problem.

Internet z Play + NC+ + Play itp. w Sumie w domu 3 routery mobilne + wzmacniacz. Problem w tym, że na każdym pietrze mam router i inną sieć.

Urządzenia nie przełączają się pomiędzy sieciami, ciągle trzeba szukać sieci. Jak rozwiązać problem aby była jedna sieć na cały dom z dobrym zasięgiem (YouTube + Internet)

Mam tylko możliwość korzystanie z operatorów komórkowych.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z internetem.

Post autor: wojteks »

Wzmacniacz to zło do czego by nie był.
Kupujesz router stacjonarny z portami Ethernet, co się da podłączasz kablem, gdzie brak zasięgu WiFi dodajesz kolejne Acces Pointy albo routery kablowe odpowiednio skonfigurowane lub posiłkujesz się Powerline Ethernet żeby nowych kabli nie ciągnąć.

Inna opcja to systemy dedykowane typu Mesh ale kabla i tak nie unikniesz.
Nie pomagam na PW!
mihao
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-28, 10:50

Re: Problem z internetem.

Post autor: mihao »

Niestety kabli nie mam już jak założyć.

Rozważam, zostawienie jednego routera przy komputerze, pozostałe urządzenia dostaną kartę sim z pakietem internetu. Każdy będzie miał internet w każdym miejscu...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z internetem.

Post autor: wojteks »

Zamiast kabli użyj Powerline etherent, gniazdka elektryczne masz wszędzie chyba. Oczywiście opcja z 3-4 abonamentami/pakietami też jest akceptowalna ale raczej drożej będzie.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z internetem.

Post autor: matek451 »

Karkołmny pomysł z 3 sieciami w domu skutkuje brakiem komunikacji między urzadzeniami i totalnym bałaganem w sieci.Po co komu takie rozwiązanie, podstawą jest w takim domu sieć kablowa Ethernet podłaczona pod jeden router z dostępem do internetu i dodatkowo do urzadzeń mobilnych z WiFi kilka AP wpietych do tej sieci po LAN, moze być od biedy mesh ale najlepiej jako AP zastosować Ubiquiti z roamingiem.
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Problem z internetem.

Post autor: Ze-nek »

W domu powinna być jedna sieć, a nie trzy. Do tego służy router + AP. Router sam w sobie może być nawet bez Wi-Fi. Wszystko co działa przez Wi-Fi jest wolniejsze niż kabel. Takie wynalazki jak wzmacniacze, repeatery itp. działające przez Wi-Fi są dla gadżeciarzy. Działać to jakoś działa ale sam jesteś przykładem jak to działa. AP w domu może być kilka, router jeden. Wszystkie AP podpinasz pod jeden router. AP to taka nazwijmy to przedłużona antena routera z własnym zasilaniem, a więc nie obciąża samego routera, tylko odbiera i przekazuje dane.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z internetem.

Post autor: wojteks »

Ze-nek pisze:W domu powinna być jedna sieć, a nie trzy.
Niby dlaczego? Osobiście mam 2-3 różne sieci WiFi w zależności od potrzeby i żeby nie było to są 2-3 routery z różnym źródłem internetu.
Ze-nek pisze:router jeden
Bzdury opowiadasz, nie każdy tak chce mieć.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z internetem.

Post autor: key »

To jeszcze napisz dlaczego dzielisz ;)

Dzielenie ma swoje powody (tez mam dwie niezalezne sieci WiFi), ale wiekszosc ludzi nie chce dzielic - chce miec mozliwosc polaczenia miedzy poszczegolnymi punktami.
Nie pomagam na PW.
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Problem z internetem.

Post autor: Ze-nek »

wojteks pisze:
Ze-nek pisze:W domu powinna być jedna sieć, a nie trzy.
Niby dlaczego? Osobiście mam 2-3 różne sieci WiFi w zależności od potrzeby i żeby nie było to są 2-3 routery z różnym źródłem internetu.
Ze-nek pisze:router jeden
Bzdury opowiadasz, nie każdy tak chce mieć.
To, że Ty tak masz to nie znaczy, że jest to idealne rozwiązanie. To są Twoje potrzeby, a nie autora.
Autor tematu wyraźnie napisał, że ma problem z trzema różnymi routerami na każdym piętrze i że musi wyszukiwać sieć. To są typowe objawy kilku sieci w jednym gospodarstwie domowym.
Przy problemach autora stosuje się 1 router + kilka AP.
Z opisu wynika że routery już ma, trzeba tylko sprawdzić, czy któreś z nich mogą pracować jako AP.
mihao
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-28, 10:50

Re: Problem z internetem.

Post autor: mihao »

Są to routery mobilne huawei i netgear m1
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Problem z internetem.

Post autor: Ze-nek »

W niektórych routerach Huawei jest "Rozszerzenie Wi-Fi". Sprawdziłbyś chociaż czy masz takie coś i czy te Huawei w razie czego widzą tego Netgeara M1.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z internetem.

Post autor: wojteks »

Ze-nek pisze: To są typowe objawy kilku sieci w jednym gospodarstwie domowym.
Nie, nie każdy chce mieć tylko jedną wspólną sieć.
Ze-nek pisze:Przy problemach autora stosuje się 1 router + kilka AP.
Pod warunkiem że te AP obsługują roaming bo w innym przypadku to też takie sobie rozwiązanie (a repeatery jeszcze gorsze).
Nie pomagam na PW!
Ze-nek
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2020-02-15, 11:17

Re: Problem z internetem.

Post autor: Ze-nek »

wojteks pisze:Nie, nie każdy chce mieć tylko jedną wspólną sieć.
Autor tematu nie napisał, że chce mieć kilka sieci.

Nie tłumacz autora tematu, bo nie jesteś autorem tematu.

Staraj się pomóc, rozwiązać problem skoro jesteś "Adminem", a nie krytykujesz każdego użytkownika, który stara się pomóc.

Admin coś znaczy. Twój ton wypowiedzi co do innych użytkowników znaczy, że nie nadajesz się na Admina.
ODPOWIEDZ