Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Caminero
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2020-08-19, 06:41

Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Post autor: Caminero »

Witam

Mam pytanie, ruter huawei b525 anteny kierunkowe atk 504 są dwa BTS z częstotliwością 800mhz czy jest jakiś program by ruter nie łączył się z BTS z tym silniejszym sygnałem ale całkowicie zapchanym?
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Post autor: cdewsx1 »

w modelu b525 trzba wgrać firmware z odblokowanym adb i użyć CellDLocking.exe

szczegóły w moim poście w temacie http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... &start=960

mam podobny problem i rozwiązałem go dołaczonym skryptem w okolicy mam 6 bts z lte800 ale router z oryginalnym softem łączył się tylko z nadajnikiem który ma tylko lte800

po zablokowaniu band 20 podaniu pci i wpisaniu prawidłowo DL Frequency działa jak powinno być i zamiast internetu 2/1Mb/s mam 20/18Mb/s i agregacja też działa i net jest stabilniejszy bo nie skacze z bts na bts - taka modyfikacja w firmware powinna być dostępna dla zaawansowanych a nie po kombinacjach i szukaniu rozwiązań.

skrypt niestety nie działa w b715 - nie mam pojęcia co jest tego powodem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Post autor: onken »

Szkoda tylko że takie modyfikacje są dostępne prawie tylko dla jednego modelu routera

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Post autor: cdewsx1 »

w b528 powinno też działać ale on też nie agreguje 3 pasm, miałem przez moment b715 bo na nadajniku jest lte 800 lte 1800 i lte 2100 niestety skrypt nie wymuszał tego konkretnego nadajniki i po kilku minutach lądowałem na nadajniki który miał tylko lte800 i prędkości gorszę niż na "słabym" b525 w którym można wymusić konkretny nadajnik i to wtedy ma sens.

Operatorzy gdyby chcieli w sofcie routerów mogli by dać takie funkcje jak blokada na konkretny nadajnik bts w takim b818 nie jeden by korzystał z mniej obciążonego.
lucek1221
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2016-02-26, 14:07

Re: Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Post autor: lucek1221 »

cdewsx1 pisze:w modelu b525 trzba wgrać firmware z odblokowanym adb i użyć CellDLocking.exe

szczegóły w moim poście w temacie http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f ... &start=960

mam podobny problem i rozwiązałem go dołaczonym skryptem w okolicy mam 6 bts z lte800 ale router z oryginalnym softem łączył się tylko z nadajnikiem który ma tylko lte800

po zablokowaniu band 20 podaniu pci i wpisaniu prawidłowo DL Frequency działa jak powinno być i zamiast internetu 2/1Mb/s mam 20/18Mb/s i agregacja też działa i net jest stabilniejszy bo nie skacze z bts na bts - taka modyfikacja w firmware powinna być dostępna dla zaawansowanych a nie po kombinacjach i szukaniu rozwiązań.

skrypt niestety nie działa w b715 - nie mam pojęcia co jest tego powodem.
Witam. Witam, kolego załóżmy, że chcę zablokować konkretne pasmo na konkretnym BTS, band iPCI to wiadomo można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z btsearch a skąd bierzesz download frequency?
cdewsx1
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2018-10-27, 14:46

Re: Ruter huawei b525 i eliminacja niechcianego BTS

Post autor: cdewsx1 »

W modowanym sofcie routera jest w informacjach taka pozycja:
Frequency (DL/UL): 811 MHz / 852 MHz
W przypadku L800 ja wpisuje 8110 - tak jest podane w instrukcji na 4pda.ru
dla L1800 jest to inna wartość którą trzeba odczytać, nie mam pojęcia czy ta wartość jest zmienna na różnych BTS na tych w mojej okolicy jest jak powyżej w przypadku sieci na litrę T
ODPOWIEDZ