Magenta, publiczne IP?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Magenta, publiczne IP?

Post autor: no1muzzy »

Kurcze jest mały problem, bo nigdy nie korzystalem z VPN i moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona. Czy mógłbyś potwierdzic moje wyobrazenie o dzialaniu tej uslugi, lub wyprowadzić mnie z błędu?

Wyobrażam sobie że działało by to mniej więcej w ten sposób :

- Zakładam konto na jakimś serwerze VPN ( mniejsza o to czy darmowy czy płatny)
- od administratora vpn otrzymuję jego adres IP przypisany do mojego konta, plus login i hasło
- konfiguruje usługę vpn np w moim routerze (mam huawei b535)
- po odpaleniu tej usługi caly ruch internetowy odbywa sie przez serwer vpn
- chcąc podłączyć się z zewnątrz z jakims urzadzeniem udosteonionym mojej sieci domowej łącze się przez adres IP przydzielony przez admina vpn i ten serwer przekierowuje zapytanie z zewnatrz na moją sieć, w ktorej wczesniej musiałbym odblokowac routerze port na ktorym ma pracowac dana usluga (np monitoring)
- cały ruch między moją siecią a serwerem vpn jest zaszyfrowany

Dobrze to rozumiem?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Magenta, publiczne IP?

Post autor: key »

Mniej wiecej tak to moze wygladac, w przypadku VPN wszystko zalezy, w jaki sposob calosc konfigurujesz. Sam miliony mozliwosci - odpowiedni dobierzemy w momencie, gdy bedzie to Tobie potrzebne.

W tej chwili bym sie tym nie przejmowal polaczeniami VPN. Zamow polaczenie, jak beda problemy, to bedziemy je na bierzaco usunac.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Magenta, publiczne IP?

Post autor: onken »

Zdecydowanie prościej będzie jednak jak wykupisz publiczny IP u T-Mobile

VPN , szczególnie bezpłatny nie da Ci poblicznego IP tylko dla Ciebie bo każdy adres IP to koszty dla operatora.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
no1muzzy
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2020-11-04, 21:15

Re: Magenta, publiczne IP?

Post autor: no1muzzy »

Dzięki za wszystkie rady, w sobotę jeszcze będę robił testy na wifi z kolegą który udostępnia odpłatnie internet, niestety nie w mojej okolicy, ale mam widoczność na jego główny węzeł i od niego miałbym stałe IP i symetryczne łącze, pod warunkiem stabilnego połączenia z jego APekiem.
ODPOWIEDZ