Gdzie skrzynkę rack?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mojer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2020-11-13, 19:47

Gdzie skrzynkę rack?

Post autor: mojer »

Witam
Buduję dom, w którym internet LTE będzie dostarczany poprzez sieć Play. Planuję następującą architekturę:
- model B818
- switch
- cross panel
-2 x Acces Point Ubiquiti UAP AC LITE
- każdy pokój po 1-2 gniazda sieciowe.
Całość (prócz AP) będzie umieszczona w skrzyni rack. I tu pojawia się pytanie. Planowałem skrzynie umieścić w kotłowni, obok pompy ciepła rekuperatora itd. Minusem tego rozwiązania jest fakt że od anteny zewnętrznej do skrzynki dzieli mnie dystans około 15 metrów. Boję się, że tłumienie kabla zabije cały zysk z anteny.
Drugą opcją jest umieszczenie skrzynki na strychu. Minusem jest fakt, że strych przez dłuższy czas nie będzie ocieplany i temperatury mogą wahać się od -20 do + 60. W przypadku strychu długość kabla od anteny zewnętrznej to oko 5m.
Jakieś sugestie?
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Gdzie skrzynkę rack?

Post autor: kamil666 »

1. Skrzynka w kotłowni, ze strychu do kotłowni przewód sieciowy. B818 w tym rozwiązaniu na strychu, cała reszta w skrzynce w kotłowni.
2. Wszystko na strychu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Gdzie skrzynkę rack?

Post autor: wojteks »

Zamiast B818 kupujesz ZTE czy tam inny zewnętrzny router LTE z agregacją (żadnych anten zewnętrznych i kabli antenowych tylko całe urządzenie na zewnątrz i zasilanie PoE), skrzynka z pozostałym sprzętem w dowolnym miejscu byle wszędzie szły dobrej jakości i poprawnie ułożone kable ethernet .
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ