Dziwne działanie internetu PLAY po wykorzystaniu pakietu na różnych kartach.

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
someone1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-02-05, 15:21

Dziwne działanie internetu PLAY po wykorzystaniu pakietu na różnych kartach.

Post autor: someone1989 »

Witam,

Może mi ktoś wytłumaczyć jak działa dokładnie FUP czy jak to sobie PLAY nazwał u siebie po wykorzystaniu danych z pakietu?

Posiadam modem Huawei B535-232 a w nim kartę pre paid internetową Internet w Play 2.0. Na karcie aktywny jest pakiet co miesiąc za 50 zł oferujący 100GB z pełną prędkością.

Sąsiad posiada dokładnie tą samą ofertę z tym, że kartę ma w telefonie, który następnie robi za hot spota do komputera.

W jego przypadku wykorzystał owe 100 GB i prędkość spadła mu do takiego poziomu, że nawet strony nie chcą się załadować. Według Play wszystko jest ok bo jest to lejek po 100GB. Nie byłoby nic w tym złego gdyby nie pewien mały szczegół.

Wczoraj na aplikacji w play24 sprawdziłem ile pozostało mi danych w pakiecie. Aplikacja informowała mnie o 36,xx GB. Niestety wiem, że często nie jest to aktualna ilość danych pozostałych w pakiecie. Napisałem na czacie do konsultanta z prośbą by sprawdził ile pozostało mi danych. Najpierw Pani podała mi informację, że w trakcie trwania pakietu pobrałem 489GB danych to też internet działa z ograniczoną prędkością. Związane było to z posiadaniem play now którego zuzycie danych jest naliczane, ale nie tak naprawdę od pakietu bo w play można oglądać bez limitu tv. Po weryfikacji dokładniej stwierdziła, że mam 33,xx GB. I ta wartość jest niezbędna w dalszym rozwoju sytuacji.

Wieczorem postanowiłem odpalić xboxa i pobrać wiele gier w myśl, że zobaczę do ilu mi ograniczą prędkość. Zostawiłem komputer włączony z pobieraniem a rano? A rano zdziwiłem się, że wszystko zostało pobrane, szybkie wejście w statystyki routera huawei i informacją z statystyk podaję zużycie danych w ciągu 1:03:13 (czyli 27h) ponad 449GB. No cóż to chyba troszkę więcej niż owe 100GB w pakiecie, ale co tam może się nie znam, czegoś nie wiem, może jest lejek i ograniczona prędkość no więc wykonuje szybki pomiar prędkości i co? prędkość na poziomie 76 mb/s okej może nie jest to 140-180 jakie często osiągałem, ale chyba wciąż zbyt dużo jak na owy lejek techniczny po 100GB.

No i teraz może, ktoś tutaj na forum zna się i odpowie mi jak to możliwe, że na 2 kartach w tej samej lokalizacji (czyli łączymy się z tym samym BTSem) jedna karta po 100GB ma ograniczenie prędkości do ... zera a druga po ponad 400GB (plus x gb wcześniej) wciąż ma internet z pełną prędkością. Pytałem o to konsultantów play, ale to jak pytać się ściany czemu ta nam nie odpowiada. Dostałem lakoniczne info, że po 100GB jest nakładany lejek zgodnie z obciążeniem BTSa i w zależności z którego się korzysta mogą być różne ograniczenia jak i też o różnych porach. Problem w tym, że korzystamy z tego samego BTSa bo innego w okolicy nie ma z LTE PLAY a roaming krajowy mamy wyłączony w urządzeniach.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Dziwne działanie internetu PLAY po wykorzystaniu pakietu na różnych kartach.

Post autor: piotrzet »

Problem techniczny u nich?
Akurat w Play lejki są jasno opisane w regulaminie oferty. Sprawdź tam zapisy i będziesz wiedział czy lejek jest obligatoryjny czy nie.
ODPOWIEDZ