zamiana B525 na Huawei 5G CPE pro 2 i co dalej na rozszerzenie wi-fi

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skalar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-09, 12:37

zamiana B525 na Huawei 5G CPE pro 2 i co dalej na rozszerzenie wi-fi

Post autor: skalar »

Korzystam z routera Huawei B525 jako modemu który mam podłączony przewodem do Routera Netgear Nighthawk R7000. Huawei B525 ma wyłączone wi-fi (stoi koło netgeara), z uwagi że uznałem że lepiej sieć po domu rozprowadzi właśnie Netgear, dodatkowo utworzyłem także most z domkiem gościnnym oddalonym o około 50 m2 (domek za licznymi drzewami) w domku sygnał wi-fi od netgear odbiera i rozprowadza TOTOLINK N300RH. Przyznam że dział to w domku dobrze i wi-fi mam w całym ogrodzie. Teraz w ramach przedłużenia umowy odebrałem od Play nowy router Huawei 5g cpe pro2 który chce zastąpić B525. internat od play odbieram na poziomie nawet 50/10 mbs. Czy uważacie ze to dobra zamiana i czas wymienić zarówno b525 jak i netgear r7000 który ma już z 8 lat?.
Czy próbować utworzyć most poprzez CPE pro 2 z totolink n300rh w domku?. Czy raczej zostawić go jako modem i kupić jakieś nowe routery np. huawei ax3 które będą bardziej zgodne z najnowszymi systemami transmisji danych? Czy nie kombinować i zostawić jak jest poza wymianą b525 na CPE?

Z góry przepraszam, wcześniej ten post zamieściłem w niewłaściwym miejscu dot. internetu radiowego.
Pzdr.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: zamiana B525 na Huawei 5G CPE pro 2 i co dalej na rozszerzenie wi-fi

Post autor: matek451 »

W tym wszystkim brak podstawowej informacji gdzie korzystasz z Play, z którego BTS-a i jakie masz parametry sygnału na poszczególnych pasmach LTE2600, LTE2100,LTE1800 a DL/UL 50/10Mb/s nie powala a niski UL wskazuje na problemy z zasięgiem.
ODPOWIEDZ