Dziwne zliczanie danych GB - proszę o pomoc

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gapet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-01-27, 21:50

Dziwne zliczanie danych GB - proszę o pomoc

Post autor: gapet »

Witajcie. Zacznę od tego, że wykorzystuję telefon jako hotspot do zrobienia sieci wifi w mieszkaniu. Ale jakoś był dziwnie duży transfer danych przez 4 urządzenia i pozakładałem na telefony (łącznie z tym co robi za hotspot) aplikację Data Counter, aby mieć wgląd w zużycie danych. I jedna rzecz mnie zastanawia: otóż jak zliczę zużycie danych poprzez sieć wifi z trzech telefonów np. 5gb na dzień to na telefonie-hotspocie aplikacja pokazuje zużycie danych komórkowych 2x większe - czyli np 10gb. Wchodząc dalej w tę aplikację na telefonie-hotspocie patrzę co tam tyle zużyło i widzę, że zużycie aplikacji Hotspot ma zawsze 2 razy większe zużycie danych niż suma ze wszystkich telefonów podpiętych pod tę sieć.
Czyli mam rozumieć że funkcja hot spot podwaja mi realne zużycie transferu? Nigdzie na internecie nie znalazłem wzmianki o tym, dlatego proszę Was szanowni koledzy o wypowiedzenie się w tej kwestii.
Pozdrawiam! :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Dziwne zliczanie danych GB - proszę o pomoc

Post autor: Hermogenes »

Może telefon zlicza te wysyłane po wifi łącznie z tymi LTE. Pozdrawiam Hermogenes
endapipkin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-03-12, 02:28

Re: Dziwne zliczanie danych GB - proszę o pomoc

Post autor: endapipkin »

Dzięki za info, o to mi chodziło.
ODPOWIEDZ