Hotspot z telefonu - Orange

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcinskierski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-03-15, 19:41

Hotspot z telefonu - Orange

Post autor: Marcinskierski »

Cześć, jestem kompletnie zielony w tym, ale już tłumaczę o co chodzi. W mieszkaniu w którym mieszkam, mam beznadziejny Internet od firmy zaczynającej się na "u". Właściciel nieogarnięty i zanim zmieni modem, to my zdążymy się już wyprowadzić, bo mieszkamy tutaj do wakacji. Postanowiłem wykorzystać do tego internet w telefonie, zauważyłem, że jest o wiele lepszy. Jako, że jestem w Orange już z 15 lat, co miesiąc jak kupuje pakiet rozmów i internetu dostaję coraz więcej gb i tak się złożyło, że mam już 1360 gb :D :D Wiem to nienormalne. Używając go na 2 urządzenia jest super, o wiele lepszy w tym mieszkaniu, jednak na laptopie współlokatora, który mieszka w pokoju najdalej położonym jest słabiutki. Nie wiem czy to kwestia 3 urządzenia, czy kwestia odległosci. Jest jakiś sp[osób, aby temu zaradzić?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Hotspot z telefonu - Orange

Post autor: key »

Kwestia odleglosci oraz przeszkod tlumiacych sygnal z telefonu.
Zeby temu zaradzic, musial bys zbudowac normalna siec w domu - router z modemem LTE, ewentualnie dodatkowy AP.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ