Zasięg BTS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Zasięg BTS

Post autor: BlackRoomBoy »

Witam.
Naszła mnie ostatnio taka myśl, szukałem po internecie ale nie znalazłem specjalistycznej odpowiedzi w temacie. Chodzi o to dlaczego internet mobilny jest przesyłany na tak małe odległości w porównaniu z np telewizją DVB-T? W takich samych pasmach np 800mhz internet ma bardzo mały zasięg a telewizja już pokaźny, dodatkowo w przypadku telewizji można stosować wzmacniacze antenowe czego przy internecie już nie widziałem. Dlaczego przy internecie mobilnym nie podłącza się wzmacniaczy do anteny?

Jeśli temat dodałem w złym dziale to mocno przepraszam, nie byłem pewny gdzie go wrzucić a pewnie dla niejednej osoby jest to ciekawostka.
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Zasięg BTS

Post autor: Hermogenes »

1. TV działa w jedną stronę Internet niestety w dwie. 2 TV nadaje z mocą KW gdyż może do każdego usera wysyłać tę samą wiadomość grupę wiadomości. Internet niestety w całości nie da się wysłać do wszystkich; każdy user odbiera i nadaje co innego. 3. najważniejsze :cfaniak: Eko oszołomom szkodzi natężenie pola z nadajników LTE a inne mają lecznicze właściwości, szczególnie kiedy emituje je TV rządowa. Pozdrawiam Hermogenes
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: Zasięg BTS

Post autor: BlackRoomBoy »

Dzięki za informację, trochę mi to temat rozjaśniło.

A co z tymi wzmacniaczami? Dlaczego nie mają racji bytu przy antenach lte?
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Zasięg BTS

Post autor: Hermogenes »

Przeczytaj punkt pierwszy, nie masz uprawnień na emitowanie sygnałów radiowych ( poza Wi-Fi o mocy do 20dBm) . Na tym można zamknąć temat. Pozdrawiam Hermogenes
ODPOWIEDZ